Poznań: Kapliczki przydrożne

978-83-7503-112-6
Poznań, kapliczki
popularnonaukowa
kamk

Kapliczki przydrożne są niedostrzeganym elementem krajobrazu stolicy Wielkopolski. Wędrując ulicami wielkiego Poznania, możemy podziwiać wiele takich unikatowych zabytków, typowych przecież dla krajobrazu wiejskiego. Lecz myli się ten, kto sądzi, że to relikt dawnych czasów, bowiem już w pierwszych latach XXI wieku powstały nowe kapliczki. To dowód nie tylko wierności wierze ojców, ale i wielowiekowej tradycji. Warto przyjrzeć im się z bliska, zadumać przez chwilę.

MALOWANA | 2014-05-08
agnieszakz11 | 2012-03-28