Żerkowsko-Czeszewski Park Krajobrazowy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Wielkopolska Biblioteka Krajoznawcza". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu
Wielkopolska, Żerków, Czeszewo
kamk

Publikacje z serii Wielkopolska Biblioteka Krajoznawcza prezentują przeszłość i współczesność Wielkopolski oraz jej walory krajoznawcze. W ramach serii ukazują się przewodniki, monografie krajoznawcze miejscowości, regionów lub parków, opracowania na temat najcenniejszych obiektów, opisy śladów ważnych wydarzeń i wybitnych postaci związanych z Wielkopolską. Kolejny tom poświęcony jest Żerkowsko-Czeszewskiemu Parkowi Krajobrazowemu. Okolice Żerkowa i Czeszewa od ponad stu lat uważane są za jeden z najpiękniejszych zakątków Wielkopolski. Turystów przyciągają tereny leśne, malownicze doliny Warty, Lutyni i Prosny oraz zachowany zróżnicowany krajobraz rolniczy. Atrakcją są rozległe panoramy widokowe, zabudowania dworsko-pałacowe i folwarczne, zadrzewienia śródpolne, parki podworskie i kręte linie dróg podkreślające kompozycję krajobrazu.

źródło opisu: Opis z okładki

źródło okładki: Własne