Malowane ptaki

Painted Birds
83-7169-686-8
romans
red_scorpio

Jest rok 1942. Japońska okupacja Półwyspu Malajskiego w tragiczny sposób przerywa szczęśliwe dzieciństwo Ursuli Fraser, jedynej córki zamożnego Anglika osiadłego w Singapurze. Dziewczynka traci dom rodzinny i wszystkich bliskich. Ocalona przez tubylców żyje w wiosce wśród zaprzyjaźnionych Malajów. Po wojnie jako siedemnastoletnia dziewczyna wyjeżdża do Londynu, do rodziny ojca, by rozpocząć...

Po wojnie jako siedemnastoletnia dziewczyna wyjeżdża do Londynu, do rodziny ojca, by rozpocząć nowe życie.
Los nie oszczędzi jej kolejnych dramatów, ale za to obdarzy wielkim uczuciem...

źródło opisu: www.wp.pl

źródło okładki: www.empik.com

Andrzej Akowacz | 2015-07-09
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 23 czerwca 2015

Wszyscy faceci to bydlaki. Tak w zasadzie można zdefiniować tą książkę. A zaczęło się tak dobrze. Początki, to zajęcie Singapuru i losy dziewczynki w samym centrum tych wydarzeń. Potem niestety zaczyna się zwykła książka, typu romansidło. Jak to kobiecie jest źle i ciągle jest oszukiwana i krzywdzona przez facetów. Kobiety za to są cudowne, no chyba, że są to konkurentki. Tak sobie myślę, wspominając tą książkę, że tej kobiecie się nie układało, bo miała ciągle jakieś oczekiwania w stosunku do tych facetów i niespełnienie ich wywoływało w niej ciągłe frustracje. Było kilka przebłysków, gdzie zaczynała się martwić sama o siebie nie oczekując nic od nikogo i wtedy było ok. Długo jednak nie była w stanie tak wytrzymać. Jedynym plusem jaki postrzegam, to opisy egzotycznych miejsc. Niestety moja irytacja tą historią przesłoniła mi obiektywne widzenie.

EmaxDomina | 2013-09-28
Na półkach: Przeczytane, Irytujące
Przeczytana: listopad 2007

Okropna!. Dopiero w połowie książki przeczytałam informacje o autorce znajdujące się na okładce. Modelka i dziennikarka, ale ”zawsze marzyła o tym, żeby stać się pisarką” Szkoda, że na marzeniach się nie skończyło. Historia Urszuli, która zaczęła życie w Indonezji i po licznych perypetiach zamieszkała w Australii, w międzyczasie mając przygody w Anglii. Typowa literatura menstruacyjna. Niewiarygodne postaci, których życie biegnie od romansu i porywów serc do nastepnego razu. Jedna idiotka napisała, a druga przeczytała

IzkaKocha Książki | 2013-01-23
Przeczytana: 18 lipca 2012