Na progu nieznanego. 101 pytań, na które nauka jeszcze nie zna odpowiedzi

Tłumaczenie: Zbigniew Loska
Wydawnictwo: Świat Książki
The Edge of the Unknown. 101 Things You Don't Know About Science and No One Else Does Either
popularnonaukowa
Iga

Nauka pozwala zrozumieć, jak jest zbudowany i jak działa niezmierzony wszechświat. Tym razem James Trefil przekracza granice wiedzy i przytacza pytania, na które nauka nie zna jeszcze odpowiedzi. Są to zagadnienia, o których w następnej dekadzie będzie się czytało na pierwszych stronach gazet, problemy, których rozwiązanie kształtować będzie politykę społeczną i nasze życie. Czy będziemy...

Są to zagadnienia, o których w następnej dekadzie będzie się czytało na pierwszych stronach gazet, problemy, których rozwiązanie kształtować będzie politykę społeczną i nasze życie. Czy będziemy jeździć samochodami elektrycznymi, co będziemy jeść, jak wyleczymy raka, jakie były chemiczne początki życia? To tylko kilka przykładów, które absorbują dzisiaj umysły naukowców.

źródło opisu: http://www.antykwariat.nepo.pl

źródło okładki: http://www.antykwariat.nepo.pl

Mahima | 2013-08-01

Przyjemna, mimo, że porusza tematy naukowe.

buraukkaforesee | 2012-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2012

Jeśli ktoś chce na te pytania odpowiedzieć sam lub ma nadzieję, że da mu to pole do popisu w refleksji to się myli, brzmi jak skupisko artykułów z gotowymi opdowiedziami a niby to są pytania bez nich, nie polecam, choć ciekawy sposób pisania

brokka | 2014-08-19
tobba | 2014-02-08