Barwy uczuć

Tłumaczenie: Ewa Górczyńska
Cykl: MacGregorowie (tom 7)
Wydawnictwo: HarperCollins
One man’s art
miłość, uczucia, schronienie, spokój
Edyta

Grant Campbell, ceniony rysownik komiksów, jest zgorzkniałym samotnikiem. Celowo zamieszkał na odludziu w latarni morskiej, z dala od świata i ludzi. Nic więc dziwnego, że gdy do jego życia z impetem wtargnęła Gennie Grandeau, jest wściekły. Owszem, udziela jej schronienia przed burzą, ale następnego dnia kategorycznie żąda, by opuściła jego samotnię. Ku jego oburzeniu po kilku godzinach Gennie pojawia się ponownie. Niewiele sobie robi z ostrego sprzeciwu Granta. Co więcej oświadcza, że zamierza malować okoliczny pejzaż, który ją zachwycił. Przyznaje też, że to ona jest tą odnoszącą sukcesy malarką, o której rozpisują się brukowce. Od tej chwili Grant może zapomnieć o wymarzonym świętym spokoju…

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2010

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

damonowa | 2012-12-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 10 grudnia 2012

Bardzo sympatyczny romans w tle z morzem i latarnią morską, na nudne i ponure dni. Co raz bardziej przekonuje się do książek Nory Roberts, chociaż niektóre bywały nudne, ta bardzo mi się spodobała.

wiejskifilozof | 2014-04-01

Nigdy nie miałem talentu do rysunków.Mimo,że czytałem komiksy.Głównie Tytusa oraz Kajko i Kokosz.
Dlaczego, ta książka mi się podobała ? Powody to :
-mądre dialogi
-opisy miejsc
-wyraziści bohaterowie.
Znajdzie się też i wiele plusów,Nora Roberts pokazała że umie zachęcić czytelnika pokazując mu fajną historię.
Może troszkę banalną i przewidywalną, lecz ciekawą i warto przeczytanie.
Książka,pewnie nie wejdzie do kanonu literatury światowej lecz mi się podobała.

Katarzyna Busłowska | 2015-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2015

Od samego początku poczułam sympatię do Gratna. Pewnie przez to, że jest taki gburowaty i nietowarzyski. Gdy ktoś taki nawiązuje relacje z drugim człowiekiem, to jest coś wyjątkowego.

"Jeśli się we mnie zakochałeś, to twój problem. Ja mam własny, bo zakochałam się w tobie."

To rzeczywiście może być problem, bo Grant ma trudny charakter i życie z nim na pewno nie będzie łatwe.

marcia | 2011-12-14
Przeczytana: 10 grudnia 2011

Może być lecz jako typowe romansidło, o którym zapomnę kiedy tylko oddam książkę do biblioteki.
Nic więcej nie da rady powiedzieć o "Barwy uczyć".

Polecam na nudne popołudnia, kiedy nic nie trzeba robić i można zmarnować kilka godzin!

Muniette | 2014-04-14
Na półkach: Przeczytane, Roberts Nora, 2014
Przeczytana: 10 kwietnia 2014

Gennie wciąż przeżywa traumę z przeszłości. Nadzieją na zapomnienie jest dla niej wyjazd do Windy Point, ustronnego miejsca, gdzie nieoczekiwanie znajduje schronienie w latarni Granta Campbella, samotnika skrywającego niejedną tajemnicę.

Pierwszą pozytywną rzeczą w tej książce jest niewątpliwie jej poręczny format - niewielki, ale zarazem czcionka nie męczy oczu, więc można wyjąć podczas podróży do szkoły czy biura.

Gennie i Grant to całkiem nieźle wykreowane postacie. Pokuszę się nawet o opinię, że są bardziej wyraziści niż wielu innych bohaterów Nory Roberts. Jedyny mankament to ich ośli upór - postanowią coś i koniec, basta. Nie zważają na głupotę swoich działań, kurczowo trzymając się podjętych wcześniej działań. Ranią się przez to nawzajem, ale co to ich obchodzi?

Podobało mi się nawiązanie do rodziny McGregorów. Chyba każdy chciałby należeć do tak szczerej i zżytej rodziny jak oni.

Agata | 2014-02-18
Na półkach: 2014, Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 17 lutego 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Genni która jest malarką wybrała się w podróż i natrafia na małe urocze miasteczko Windy Point. Oprócz pięknych krajobrazów znajduje tam jednak coś jeszcze, latarnie. Właścicielem budynku okazuje się Grant. Oboje są świadomi swojego przyciągania. Do samego końca tak naprawdę nie wiedzą jak wiele ich łączy. Para, która ma swój charakter. Geneviev odnajduje swoje miejsce którego tak bardzo szukała. Campbell nawet do ostatniej chwili nie zauważa w jak wielkich jest tarapatach. Dochodzi do kłótni, rozstają się z powodu niedomówień. Jednak jak w wielu książkach tej autorki wracają do siebie i wszystko dobrze się kończy. Cała książka wydaje się być niesamowitą baśnią osadzą w dzisiejszych czasach.

Marta Bilewicz | 2012-06-25
Przeczytana: 23 czerwca 2012

Bardzo mi się podobała, może głównie dlatego, że tematyka rysunku i malarstwa jest mi bliska. Poza tym te widoki zapierające dech w piersiach :)

Anastazja | 2014-03-05
Przeczytana: 05 marca 2014

W "Barwach uczuć" poznajemy Granta Campbell'a, który jest typowym, nieco aroganckim, samotnikiem. Kompletną odwrotność swojej siostry Shelby, którą możemy poznać w "Wszystko jest możliwe". Pewnego dnia do samotni Granta przybywa Gennie. I wywraca jego świat do góry nogami. Jak się ich historia skończy?

Ciekawa i lekka, chociaż sama postać Granta lekko mnie irytowała, jednak da się to przeżyć.

axi_1099 | 2011-12-09
Przeczytana: wrzesień 2011

Wspaniała :) Niesamowity świat artystów ;)

Małgorzata Jasek | 2016-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2016

Bardzo ciepła, optymistyczna, uczuciowa opowieść o dwojgu artystów (malarka i grafik) z dwóch różnych światów, wielkiego miasta i z latarni morskiej na odludziu. Ale jest i happy end ( 9 / 52 )