Kodeks Uczuć

Tłumaczenie: Klaryssa Słowiczanka
Cykl: MacGregorowie (tom 5)
Wydawnictwo: HarperCollins
Tempting Fate
9788323872016
romans, caine, miłość, roberts

Inne wydania

Caine MacGregor, wzięty adwokat, kobiety zdobywa równie łatwo, jak wygrywa sprawy w sądzie. Aż w końcu trafia kosa na kamień? Gdy poznaje Dianę, od razu jest nią zauroczony. Caine także podoba się Dianie, ale ona trzyma go na dystans, bo boi się stracić kontrolę nad swoimi emocjami. Skoro zawodzą tradycyjne metody uwodzenia, Caine zmienia taktykę - proponuje Dianie pomoc w karierze zawodowej. Zostają wspólnikami, spędzają ze sobą coraz więcej czasu. Diana zaczyna powoli rozumieć, że każdy ma prawo do chwili słabości, a emocje nie są niczym wstydliwym.

źródło opisu: Wydawnictwo Mira, 2010

źródło okładki: http://harlequin.pl/mira

Klasyka gatunku - delikatny, ciepły romans z odrobiną humoru sytuacyjnego.
Co najważniejsze uczucie rodzi się w lubianej przeze mnie rodzinie McGregorów, pod czujnym i sprytnym okiem seniora Daniela - On to jest cichym strażnikiem serc młodszych członków swego klanu - miłość ponad wszystko, a to jest cenniejsze jak majątek o bajońskiej kwocie.
Diana trafia do sławetnej rodziny za sprawą brata, którego nie widziała od 20 at, a który poślubił córkę Daniela, Selenę.
Kobieta przyjeżdża, aby rozprawić się z bolesną przeszłością. Na miejscu poznaje Caina McGregora. Mężczyzna jest piekielnie zdolny w dwóch dziedzinach - prawa i podrywu. Twardy i nieustępliwy na sali sądowej i casanova w życiu prywatnym traktuje Dianę jak wyzwanie. Ich relacja przenosi się na grunt zawodowy, ponieważ oboje ukończyli te same studia, na tym samym kierunku.
Co wyniknie ze wspólnej pracy?
Lektura jest lekka, idealna, aby oderwać się od problemów codzienności.
Język jest niezwykle prosty, nieskomplikowany...

Katarzyna Busłowska | 2016-01-23
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Tym razem Nora Roberts poznaje nas bliżej z Caine'em MacGregorem. Bohater jest wiecznym utrapieniem swego ojca. Zdobył wykształcenie na jednej z najbardziej prestiżowych uczelni wyższych na świecie, w karierze zawodowej, jak na swój wiek, też osiągnął sporo Wciąż jednak nie chce się ustatkować. A wiadomo, że dla Daniela MacGregora nie ma niczego ważniejszego niż rodzina i przedłużenie rodu.

W przypadku tej pary Daniel nie musiał bawić się w swata, choć gdyby między Cainem i Dianą nie zaiskrzyło, i tak uknułby jakąś intrygę, żeby ich połączyć. Daniel doskonale zna swoje dzieci i wydaje się, że dokładnie wie, jakich partnerów potrzebują. Diana przypadła mu do gustu już przy pierwszym spotkaniu.

Kiedy Diana rozpoczęła studia prawnicze, wszyscy na uczelni mówili o MacGregorze. Nauczyciele uważali go za przyszłość palestry i stawiali za wzór. Studentki wciąż wypłakiwały za nim oczy, a studenci nadal zazdrościli mu podbojów. Diana nasłuchała się wystarczająco dużo, by nakazać sobie...

pat_8910 | 2014-03-14
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 14 marca 2014

Romans jak romans, ale mam wrażenie,że to wszystko dzieje się w jakimś bliżej nieokreślonym równoległym świecie... Przystojni, bogaci mężczyźni o nieskalanych ale zarazem mocnych charakterach od pierwszego wejrzenia zakochują się w równie pięknych, zmysłowych pewnych siebie kobietach. Zupełnie się nie znając zaczynają ze sobą mieszkać, żenią się i są niesamowicie szczęśliwi. Od czasu do czasu sprawy się komplikują, ale to zazwyczaj przez osoby trzecie. Do tego jestem zdumiona tym jak wyznają swoim wybrankom uczucia, kwieciście, ze smakiem, ciągle poddawani są wichrom namiętności i cierpią z powodu pożądania, którego często nie mogą zaspokoić... Infantylne to jakieś, a mimo wszystko człowiek się uśmiecha. Czytywałam znacznie lepsze romanse.

Shonnie | 2012-06-27
Przeczytana: 26 czerwca 2012

Kolejna książka, kolejna historia godna podziwu. Lekka i przyjemna do czytania opowieść o miłości, która nie może ujrzeć światła dziennego, miłości która jest chowana głęboko. Nie jest łatwo przewidzieć co będzie dalej dla osoby która nie czyta zbyt wielu książek tej autorki. Jednakże, dla czytelnika "zaawansowanego" jest wiadome jakie będą dalsze losy bohaterów. Książka godna polecenia.

Anita | 2011-04-20
Na półkach: Przeczytane, Nora Roberts
Przeczytana: 21 kwietnia 2011

od pierwszych stron spodobało mi się rodzeństwo MacGregor. Są do siebie tak podobni z charakteru, że to po prostu ścina z nóg. Ale muszę też powiedzieć że rodzeństwo Blade też jest podobne... Ten ich upór!!! Ale co ja będe mówić... Przeczytajcie sami. Warto!

Katarzyna | 2014-12-03
Przeczytana: 04 lipca 2014

Kolejna książka o losach rodziny McGregorów. Tym razem autorka opisuje miłość Caine McGregora.
Młody, przystojny, wzięty adwokat, kobiety zdobywa równie łatwo, jak wygrywa sprawy w sądzie, ale do czasu. Selena bardzo chciała poznać Dianę – siostrę swojego męża. Po wielu próbach udaje się. Jednak na lotnisko zamiast Justina lub Seleny wyrusza po Dianę – Caine, młodzi przypadają sobie do gustu. Diana boi się zaufać i trzyma młodego McGregora na dystans, pomimo, że on też nie jest jej obojętny. Zawiodły tradycyjne metody uwodzenia – Caine zmienia zmienia taktykę - proponuje Dianie pomoc w karierze zawodowej. Zostają wspólnikami, spędzają ze sobą coraz więcej czasu.

Lektura jest lekka, język jest prosty, książka pozwala oderwać się od problemów codzienności.

książek: 2010
bookish | 2014-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2014

kolejna książka pani Nory, której zakończenie mnie w pełnie nie usatysfakcjonowało, naprawę... dla mnie to jest urwane, brakuje czegoś, tak rozdziału, może dwóch, ogólnie epilogu, bo tak kończy się na wyznaniu i to nie dosyć banalnym. świetni bohaterowie, silne osobowości choć nie do końca rozwinięty wątek głównej bohaterki i trochę brak uczuć, więcej uczuć, bo mamy znów świetne dialogi, ale głównie przepełnione pracą, co świadczy tylko o charakterze bohaterów, a reszty? reszty się domyślamy i dowiadujemy z myśli głównych bohaterów.

Edyta Zając | 2015-08-01
Przeczytana: 19 lipca 2015

Kolejna książka Nory Roberts, którą czytam tylko dlatego, bo chcę uporać się z wszystkimi jej powieściami. Romans standardowy, troszkę banalny. Książka, którą można przeczytać w 2 godziny, idealna na relaks totalny. Zdecydowanie bardziej lubię te bardziej skomplikowane powieści Nory, które mnie do siebie przyciągają. Więcej akcji, zdarzeń, tajemnic, romans jako tło ;)

Małgorzata Chabzda | 2013-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2013

Już dawno nie czytałam tak dobrego i pysznego romansu. Książka mnie zaciekawiła od pierwszej strony. Diana i jej miłosne perypetie. Zagubiona Pani adwokat pragnie kochać i być kochana ale boi się angażować aby nie zostać zranioną. Boi się zaufać. Polecam fanom romansów jak i również fanom Nory Roberts.

pattt_94 | 2012-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2012

To jakby dalsza część "Zagraj ze mną" tylko tym razem ktos inny jest głównym bohaterem. Mnie się książka bardzo podobała, chociaz dostrzegam wiele podobnych sytuacji z poprzednią częścią, mimo to miło się czyta, szybko, bardzo wciąga ;)