Szał

Tłumaczenie: Maja Kittel
Cykl: Pamiętniki Wampirów (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
The Fury
wampiry

Inne wydania

Obaj są wampirami. Obaj się nienawidzą. Obaj kochają tę samą dziewczynę. Teraz jednak muszą połączyć siły, by ją ocalić. Elena: uległa mrocznej przemianie, która kiedyś tak ją przerażała. Stefano: zrozpaczony po stracie Eleny postanowił zakończyć bratobójczą walkę. Lecz teraz uświadamia sobie, że Damon nie jest jego jedynym wrogiem. Damon: wreszcie zdobył Elenę. Czy zapomni o zemście na...

Elena: uległa mrocznej przemianie, która kiedyś tak ją przerażała.
Damon: wreszcie zdobył Elenę. Czy zapomni o zemście na Stefano, by wspólnie stawić czoło groźbie, równie zabójczej jak blask słońca.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2009

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/ksiazka/867/pami%C4...»

boziaczek | 2012-07-11
Na półkach: E-booki, Przeczytane

Troszkę lepsza od poprzedniczek. Ale zdecydowanie serial jest lepszy, ciekawszy i bardziej wciągający!

alice | 2015-08-12
Przeczytana: 11 sierpnia 2015

Elena zostaje wampirzycą i wbrew wszystkim radzi sobie całkiem nieźle. Jest zrozpaczona po utracie rodziny i domu, ale przecież zostali wierni przyjaciele i wampiry. Razem próbują znaleźć "INNĄ MOC" co niezbyt im wychodzi, bo bez ducha Honorii Fell prędzej wszyscy by pomarli niż znaleźli źródło mocy. A, do tego oczywiście łowca wampirów, który przechodzi na dobrą stronę w ostatnim momencie i ratuje Stefanio przed straszną śmiercią. Ogólnie "Szał" wyszedł pani Smith dużo lepiej niż poprzednie części, element zaskoczenia w postaci Katherine jest na pewno dużym plusem, ale los Eleny niezbyt mnie zadowolił, po prostu zrobił się nużący. Mam nadzieję, że dalsze części będą ciekawsze.

Martha Oakiss | 2013-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2013

Elena: uległa mrocznej przemianie, która kiedyś tak ją przerażała.

„Szał” to trzeci tom Pamiętników Wampirów, czyli ostatnia część pierwszej księgi tej kultowej serii. Wszystkie tomy są jednak ze sobą ściśle zespolone, ostatnie zdanie jest jakby pierwszym zdaniem kolejnej części. Sprawia to, że nie można oderwać się od czytania, chce się więcej i więcej.

W powieści podoba mi się to, że bardzo dokładnie przekazano myśli Eleny, dzięki czemu wiemy, co się dzieje z człowiekiem podczas przemiany i jak czuje się nowo narodzony wampir, co przemawiają do niego instynkty. Jeśli nadal to...

Kinga | 2013-12-06
Przeczytana: 05 grudnia 2013

Szczerze mówiąc, po lekturze dwóch pierwszych części "Pamiętników Wampirów" nie miałam zamiaru sięgać po kolejne. Choć wciąż lubię od czasu do czasu zatracać się w młodzieżowych powieściach, to poczułam wówczas, że na aż tak naiwne i niewymagające pozycje jestem już jednak za stara. Treść obu książek była dla mnie śmieszna a język pozostawiał bardzo wiele do życzenia, nawet jak na literaturę młodzieżową. Wbrew wcześniejszym postanowieniom, po trzecią część cyklu jednak sięgnęłam, ale tym razem wybrałam oryginalną wersję językową.

O dziwo, "Pamiętniki Wampirów" po angielsku nie brzmią tak słabo jak po polsku. Nie jestem pewna, czy to polskie tłumaczenie jest aż tak krzywdzące dla tej serii, czy też moja znajomość angielskiego nie jest jeszcze tak dobra, bym mogła zdać sobie sprawę ze słabego poziomu literackiego oryginalnej wersji, ale tym razem czytanie było przyjemniejsze. Polecam więc lekturę w oryginale, jeśli tylko macie taką możliwość. Co jest jednak faktem to to, że fabuła...

Pisane_Myślami | 2015-02-18

"Jestem tym, kim jestem, Matt. A jeżeli nie możesz sobie z tym poradzić, lepiej odejdź."

Elena przeszła przemianę i od teraz jest taka jak Stefano i Damon. Przeżywa wstrząs, jednak nie ma dużo czasu by zaadaptować się w nowym, przerażającym ją stylu życia. W Fell's Church dzieją się coraz dziwniejsze i straszniejsze rzeczy, a nastolatka nie może być pewna, czy może zaufać tym, którzy ją otaczają. Sytuacja jest na tyle zła, że Stefano i Damon muszą połączyć siły, by móc pokonać zło.

Co kryje się za złą mocą, która terroryzuje mieszkańców miasteczka? Czy po paruset latach nienawiści znajdzie się miejsce na wybaczenie? Komu Elena może zaufać?

Tak jak Wam pisałam, po trzecią część "Pamiętników" musiałam sięgnąć, bo autorka jak zwykle skończyła poprzednią część w kulminacyjnym momencie. Co za tym idzie? Akcja od samego początku, która według mnie pasuje do powieści pisanych przez Lisę, sprawiająca, że czytając kolejną część tej serii po dwu tygodniowej przerwie, od razu poczułam jej...

Lilly_ | 2010-08-25
Przeczytana: 2009 rok

Moim zdaniem najlepsza część serii. Naprawdę zaskakująca.Po przemianie Elena nie pamięta kim jest i co gorsza zapomina kim jest dla niej Stefano.Jak łatwo się domyśleć Stefano jest zrozpaczony. Damon triumfuje, ale nie na długo. Kiedy już wszystko wraca do normy, okazuje się, że spokój w Falls Church jest tylko pozorny. Nowe zagrożenie pojawia się z najmniej oczekiwanej strony...Ze strony słabej kobietki o której wszyscy zdążyli zapomnieć...

Końcówka naprawdę wprawiła mnie w osłupienie i gdyby to była już ostatnia część ( jak to było planowane na początku przez Panią Smith) byłabym zachwycona.

justyna3421 | 2016-11-22
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 22 listopada 2016

Z każdą kolejną częścią ta seria zyskuje na treści jak i na zdobywaniu wiernych czytelników. Sięgnęłam po kolejną część ponieważ nie lubię zostawiać serii w połowie przeczytanej. Książka mnie zaskoczyła pozytywnie w postaci Kathriny jak i śmierci Eleny. Mam nadzieję że kolejna część będzie lepsza od poprzedniej.

popiszsieplay | 2016-12-07
Przeczytana: grudzień 2010

Dalej nie mam pojęcia, jak z takiej mizernej książki potrafili nakręcić tak przyzwoity serial. Jedyną nadzieją tej książki jest Katherine - postać wyrazista, charakterna.

"Jej nienawiść jest tak wielka, że każda śmierć stała się jej miła, każda kropla rozlanej krwi sprawia jej przyjemność."

Kitmia | 2015-05-26
Przeczytana: 22 maja 2015

Dopiero teraz zobaczyłam, że następne części nie są tylko autorstwem Lisy Jane Smith, ponieważ dołącza drugi autor, a minowicie ghostwriter. Okay, nie będę pytać kto to, ponieważ i tak zostawiam tę serię. Nie zamierzam jej kontynuować, bo dla mnie to strata czasu.

Ervisha | 2016-07-21

Nie polecam... tak jak poprzednie tomy tak i ten to jakieś nieporozumienie. W tej książce nie ma nic ciekawego, godnego uwagi, wciągajacego. Byle jakie czytadło, na siłe określone mianem bestselleru.