The Fury

Tłumaczenie: Szał
Cykl: Pamiętniki Wampirów (tom 3)
Wydawnictwo: HarperCollins
6 (8 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
The Fury
angielski
Kinga

Love can kill Elena: with Damon at her side, and wild with her craving for blood, the changed Elena struggles to control her desires. Damon: his hunger for the golden girl wars with his hunger for revenge against Stefan. Stefan: tormented after losing Elena, he will do anything to get her back. Even if it means becoming what he once despised. . . . Getting what they want may come at a...

Love can kill

Getting what they want may come at a deadly cost.

Weronika | 2018-11-11
Przeczytana: 10 listopada 2018

Elena stała się wampirem. Po wypadku samochodowym minęło kilka godzin i znalazł ją Stefano jak i również Bonnie oraz Meredith. Ciało Eleny chłopak obiecał zostawić pod wierzbami. Jak obiecał tak i zrobił. Sam natomiast poszedł poszukać Taylora by sam mógł umrzeć aby być z Eleną. Nie wiedział, że narzeczona przechodzi właśnie przemianę w wampira. Gdy Elena się ocknęła nie pamiętała co się stało i jak znalazła się w lesie. Postanowiła zapolować, ponieważ poczuła „zew” krwi. Pod czas polowania spotkała Damona. Uwierzyła mu we wszystko co on powiedział. Gdy Stefano zorientował się, co się wydarzyło nie był w stanie sobie wyobrazić, że jego ukochana stała się wampirem tak jak on. A sprawcą tego jest jego własny brat. Podobnie jak Katherine Elenie kazali wybierać, którego z nich wybierze. Dziewczyna niczego nie pamiętając wybrała Damona. Jednakże długo to nie trwało. Damon zostawił Elenę w domu a dokładnie to na poddaszu Alarica Saltzmana by ta mogła na spokojnie odpocząć. Gdy dziewczyna...

Tyśka97 | 2018-06-28
Na półkach: Przeczytane, Rok 2018
Przeczytana: 28 czerwca 2018

Trzecia część lepsza od dwóch poprzednich, ciekawe jak dalsze części...
Nie poddaje się i brnę w to dalej ;)

virgo123 | 2017-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2017

Kolejny tom straszniejszy, może to przez tytuł :P To znaczy, dla mnie straszne były chyba tylko te psy, a reszta to po prostu obrzydliwość, no może poza zaatakowaniem Damona przez Katherine, to było jednak straszne. Na końcu oczywiście szkoda mi było Eleny, bo znowu odeszła.

Kasia_sokol | 2017-08-05

Znów nic szczególnego. Smuci mnie że takie byle jakie pozycję cały czas się wydaje.

Kasia | 2017-01-19
Przeczytana: grudzień 2010

Dalej nie mam pojęcia, jak z takiej mizernej książki potrafili nakręcić tak przyzwoity serial. Jedyną nadzieją tej książki jest Katherine - postać wyrazista, charakterna.

"Jej nienawiść jest tak wielka, że każda śmierć stała się jej miła, każda kropla rozlanej krwi sprawia jej przyjemność."

aniap99 | 2017-01-08
Przeczytana: 08 lipca 2016

O ile pierwsza część mi się podobała, druga przeczytałam z ciekciekawości co autorka wymyśliła dalej, trzecia natomiast była już katorgą. Pisane mam wrażenie tylko po to żeby za wszelką cenę kontynuować serię. Strach się bać co jest w kolejnych częściach, ale na tej zdecydowanie zakończę swoją przygodę z Pamiętnikami.

justyna3421 | 2016-11-22
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 22 listopada 2016

Z każdą kolejną częścią ta seria zyskuje na treści jak i na zdobywaniu wiernych czytelników. Sięgnęłam po kolejną część ponieważ nie lubię zostawiać serii w połowie przeczytanej. Książka mnie zaskoczyła pozytywnie w postaci Kathriny jak i śmierci Eleny. Mam nadzieję że kolejna część będzie lepsza od poprzedniej.

Ervisha | 2016-07-21

Nie polecam... tak jak poprzednie tomy tak i ten to jakieś nieporozumienie. W tej książce nie ma nic ciekawego, godnego uwagi, wciągajacego. Byle jakie czytadło, na siłe określone mianem bestselleru.

Szamanka | 2016-04-01
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 31 marca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dałam szanse cyklowi. Serial podobał mi się bardzo, ale książki to jakieś nieporozumienie... Recenzja odnosi się do pierwszych trzech tomów.
Problemy w książce - skradziony pamiętnik. Świat się skończy, bo gdy ktoś jest wampirem, to na pewno tragedią dla niego jest to, że po raz 70 nie może skończyć szkoły... I to powód do śnienia koszmarów! Powiało grozą!
Nie wciągające, Stefano jest jeszcze bardziej "księżniczkowaty" niż w serialu (a już tam był irytujący), a Elena... Koszmarna główna bohaterka. W książce jedyny fragment, który przypadł mi do gustu to ten, w którym Damon odmawia Katherine, gdy ta składa mu propozycje zdradzenia brata i Eleny w zamian za pozostawienie go przy życiu. Jeden fragment, dwa zdania i to wszystko, co w książce mi się podobało.
Dałabym ocenę 2, ale jakoś to przebrnęłam, więc jest 4. Czytałam zresztą gorsze chłamy.
Nie polecam.

Sandra Nieściur | 2016-02-29
Przeczytana: 10 marca 2014

Fajne, ładnie wyeksponowani bracia i Elena.