The Fury

Tłumaczenie: Szał
Cykl: Pamiętniki Wampirów (tom 3)
Wydawnictwo: HarperCollins
6 (8 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
The Fury
angielski
Kinga

Love can kill Elena: with Damon at her side, and wild with her craving for blood, the changed Elena struggles to control her desires. Damon: his hunger for the golden girl wars with his hunger for revenge against Stefan. Stefan: tormented after losing Elena, he will do anything to get her back. Even if it means becoming what he once despised. . . . Getting what they want may come at a...

Love can kill

Getting what they want may come at a deadly cost.

boziaczek | 2012-07-11
Na półkach: Przeczytane, E-booki

Troszkę lepsza od poprzedniczek. Ale zdecydowanie serial jest lepszy, ciekawszy i bardziej wciągający!

virgo123 | 2017-11-17
Przeczytana: 17 listopada 2017

Kolejny tom straszniejszy, może to przez tytuł :P To znaczy, dla mnie straszne były chyba tylko te psy, a reszta to po prostu obrzydliwość, no może poza zaatakowaniem Damona przez Katherine, to było jednak straszne. Na końcu oczywiście szkoda mi było Eleny, bo znowu odeszła.

alice | 2015-08-12
Przeczytana: 11 sierpnia 2015

Elena zostaje wampirzycą i wbrew wszystkim radzi sobie całkiem nieźle. Jest zrozpaczona po utracie rodziny i domu, ale przecież zostali wierni przyjaciele i wampiry. Razem próbują znaleźć "INNĄ MOC" co niezbyt im wychodzi, bo bez ducha Honorii Fell prędzej wszyscy by pomarli niż znaleźli źródło mocy. A, do tego oczywiście łowca wampirów, który przechodzi na dobrą stronę w ostatnim momencie i ratuje Stefanio przed straszną śmiercią. Ogólnie "Szał" wyszedł pani Smith dużo lepiej niż poprzednie części, element zaskoczenia w postaci Katherine jest na pewno dużym plusem, ale los Eleny niezbyt mnie zadowolił, po prostu zrobił się nużący. Mam nadzieję, że dalsze części będą ciekawsze.

Wybredna Maruda | 2013-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2013

Obaj są wampirami. Obaj się nienawidzą. Obaj kochają tę samą dziewczynę. Teraz jednak muszą połączyć siły, by ją ocalić.
Elena: uległa mrocznej przemianie, która kiedyś tak ją przerażała.
Stefano: zrozpaczony po stracie Eleny postanowił zakończyć bratobójczą walkę. Lecz teraz uświadamia sobie, że Damon nie jest jego jedynym wrogiem.
Damon: wreszcie zdobył Elenę. Czy zapomni o zemście na Stefano, by wspólnie stawić czoło groźbie, równie zabójczej jak blask słońca

„Szał” to trzeci tom Pamiętników Wampirów, czyli ostatnia część pierwszej księgi tej kultowej serii. Wszystkie tomy są jednak ze sobą ściśle zespolone, ostatnie zdanie jest jakby pierwszym zdaniem kolejnej części. Sprawia to, że nie można oderwać się od czytania, chce się więcej i więcej.

W powieści podoba mi się to, że bardzo dokładnie przekazano myśli Eleny, dzięki czemu wiemy, co się dzieje z człowiekiem podczas przemiany i jak czuje się nowo narodzony wampir, co przemawiają do niego instynkty. Jeśli nadal to...

popiszsieplay | 2017-01-19
Przeczytana: grudzień 2010

Dalej nie mam pojęcia, jak z takiej mizernej książki potrafili nakręcić tak przyzwoity serial. Jedyną nadzieją tej książki jest Katherine - postać wyrazista, charakterna.

"Jej nienawiść jest tak wielka, że każda śmierć stała się jej miła, każda kropla rozlanej krwi sprawia jej przyjemność."

Kinga | 2013-12-06
Przeczytana: 05 grudnia 2013

Szczerze mówiąc, po lekturze dwóch pierwszych części "Pamiętników Wampirów" nie miałam zamiaru sięgać po kolejne. Choć wciąż lubię od czasu do czasu zatracać się w młodzieżowych powieściach, to poczułam wówczas, że na aż tak naiwne i niewymagające pozycje jestem już jednak za stara. Treść obu książek była dla mnie śmieszna a język pozostawiał bardzo wiele do życzenia, nawet jak na literaturę młodzieżową. Wbrew wcześniejszym postanowieniom, po trzecią część cyklu jednak sięgnęłam, ale tym razem wybrałam oryginalną wersję językową.

O dziwo, "Pamiętniki Wampirów" po angielsku nie brzmią tak słabo jak po polsku. Nie jestem pewna, czy to polskie tłumaczenie jest aż tak krzywdzące dla tej serii, czy też moja znajomość angielskiego nie jest jeszcze tak dobra, bym mogła zdać sobie sprawę ze słabego poziomu literackiego oryginalnej wersji, ale tym razem czytanie było przyjemniejsze. Polecam więc lekturę w oryginale, jeśli tylko macie taką możliwość. Co jest jednak faktem to to, że fabuła...

Pisane_Myślami | 2015-02-18

"Jestem tym, kim jestem, Matt. A jeżeli nie możesz sobie z tym poradzić, lepiej odejdź."

Elena przeszła przemianę i od teraz jest taka jak Stefano i Damon. Przeżywa wstrząs, jednak nie ma dużo czasu by zaadaptować się w nowym, przerażającym ją stylu życia. W Fell's Church dzieją się coraz dziwniejsze i straszniejsze rzeczy, a nastolatka nie może być pewna, czy może zaufać tym, którzy ją otaczają. Sytuacja jest na tyle zła, że Stefano i Damon muszą połączyć siły, by móc pokonać zło.

Co kryje się za złą mocą, która terroryzuje mieszkańców miasteczka? Czy po paruset latach nienawiści znajdzie się miejsce na wybaczenie? Komu Elena może zaufać?

Tak jak Wam pisałam, po trzecią część "Pamiętników" musiałam sięgnąć, bo autorka jak zwykle skończyła poprzednią część w kulminacyjnym momencie. Co za tym idzie? Akcja od samego początku, która według mnie pasuje do powieści pisanych przez Lisę, sprawiająca, że czytając kolejną część tej serii po dwu tygodniowej przerwie, od razu poczułam jej...

Ervisha | 2016-07-21

Nie polecam... tak jak poprzednie tomy tak i ten to jakieś nieporozumienie. W tej książce nie ma nic ciekawego, godnego uwagi, wciągajacego. Byle jakie czytadło, na siłe określone mianem bestselleru.

Kamcia08 | 2010-11-27
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, E-book
Przeczytana: 27 listopada 2010

Kiedy tylko skończyłam czytać II tom tej niesamowitej serii, bez wahania sięgnęłam po kolejną część. 'Szał' jest trzecim tomem, który kończy Księgę I. I rzeczywiście, zakończenie tej książki wydaje się być ostateczne i nieodwołalne.

Po doświadczeniach z 'Walką' nie spodziewałam się, że którakolwiek inna część sagi będzie tak straszna i mroczna. Widocznie nie znam się na powieściach o wampirach, ale nie ubolewam nad tym, bo lubię nowe doświadczenia.

W tej części nasi bohaterowie mają niełatwe zadanie: muszą odnaleźć tajemniczą moc, która jest potężniejsza, niż mogliby się spodziewać. Poszukiwania są o tyle trudne, że Elena nie może się ujawniać, gdyż mieszkańcy miasta myślą, że nie żyje. Na szczęście, z pomocą przychodzą jej przyjaciele, którzy w większym lub mniejszym stopniu domyślili się, co się stało z Eleną. W dodatku dołącza do nich Damon, który zwykle jest po tej drugiej stronie. Walka z tajemniczą mocą jest trudniejsza, niż się im wcześniej wydawało i ktoś, niestety,...

Szamanka | 2016-04-01
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 31 marca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Dałam szanse cyklowi. Serial podobał mi się bardzo, ale książki to jakieś nieporozumienie... Recenzja odnosi się do pierwszych trzech tomów.
Problemy w książce - skradziony pamiętnik. Świat się skończy, bo gdy ktoś jest wampirem, to na pewno tragedią dla niego jest to, że po raz 70 nie może skończyć szkoły... I to powód do śnienia koszmarów! Powiało grozą!
Nie wciągające, Stefano jest jeszcze bardziej "księżniczkowaty" niż w serialu (a już tam był irytujący), a Elena... Koszmarna główna bohaterka. W książce jedyny fragment, który przypadł mi do gustu to ten, w którym Damon odmawia Katherine, gdy ta składa mu propozycje zdradzenia brata i Eleny w zamian za pozostawienie go przy życiu. Jeden fragment, dwa zdania i to wszystko, co w książce mi się podobało.
Dałabym ocenę 2, ale jakoś to przebrnęłam, więc jest 4. Czytałam zresztą gorsze chłamy.
Nie polecam.