Byłem niewolnikiem Hunów

A lathatatlan ember
83-10-08632-6
przygodowa
Marek

Akcja tej powieści dzieje się w czasach panowania Atylli, bicza bożego i przedstawia burzliwe, pełne fascynujących i niezwykłych przygód losy młodego Greka Zety, który z miłości do pięknej Hunki zostaje dobrowolnie niewolnikiem huńskiego dostojnika, ojca ukochanej dziewczyny.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne

Roger | 2018-06-14

Fajna książka. Pokazanie wędrówki ludów od strony zwykłej osoby, dlatego książka nie jest typowo historyczna. Zgadzają się tylko czasy i kilka innych elementów. Trochę smutne zakończenie, nie takiego zakończenia się spodziewałem, ale jest w nim też trochę pozytywizmu. Za pomocą jednej książki pokazano dwa światy. Ten widziany oczyma Hunów, i ten który można uznać za cywilizowany. Nie do końca jest to oczywiście prawda. Każdy kraj na swój sposób jest cywilizowany. A główny bohater oczarowany jedną księżniczką pokazuje nam ten świat barbarzyńców. jest nawet jedna scena w obozie gdzie Zeta rozmawia jednym z Hunów na temat nauki. prostota Hunów, którzy główne zajmowali się walką, kontrastuje z nauką mieszkańców imperium rzymskiego.

Klaudia | 2018-04-10
Przeczytana: 09 kwietnia 2018