Z panem Biegankiem w Abisynii

Okładka książki Z panem Biegankiem w Abisynii Marian Brandys
Okładka książki Z panem Biegankiem w Abisynii
Marian Brandys Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Klub Siedmiu Przygód powieść przygodowa
powieść przygodowa
Klub Siedmiu Przygód
Nasza Księgarnia
1962-01-01
1962-01-01
Afryka podróże reportaż przygoda abisynia etiopia

Czytałem jako zafascynowany nastolatek w tych pradawnych czasach, gdy książki podróżnicze były naturalną namiastką tego, co nie było wtedy możliwe. I nie wiedziałem jeszcze wtedy, że Brandys to poważny pisarz, a nie jakiś tam egzotyczny obieżyświat

Kontynuacja "Śladami Stasia i Nel". Po zakończeniu wizyty w Sudanie, Marian Brandys wybiera się w podróż do Abisynii (Etiopii) wraz ze swoimi przyjaciółmi Bwaną Kubwą oraz Panem Biegankiem. Przygody i historie, które opisuje są tym razem zdecydowanie ciekawsze niż te zawarte w pierwszej części. Panowie tutaj nie są już takimi zwykłymi turystami, chociaż starymi wyjadaczami bym ich jeszcze nie nazwała. Fajnie się te historie czytało. Etiopia to bardzo interesujący kraj z barwną historią oraz fascynującymi zwyczajami. Polecam.

Powrót do dzieciństwa, kiedy czytałem tę książkę po raz pierwszy. Z 2 tygodniowego pobytu w Etiopii, a konkretnie w Addis i Harerze autor napisał książkę. Szacun:)

Ciekawe - można spojrzeć na daleki kraj z perspektywy lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Sequel do 'Śladami Stasia i Nel'. Reporter Brandys wraz z referentem Biegankiem jadą z Egiptu do Etiopii (w 1956, a nie, jak czytamy w opisie książki powyżej - 1969 roku). Nieźle napisane. No i książka ma wartość historyczną. Brandys był jednym z niewielu Polaków, którzy w tamtym czasie odwiedzali Etiopię. Dodatkowym smaczkiem są biało czarne fotografie Etiopii z archiwum autora. W późniejszych wydaniach już ich nie było.

• Podróżnicze
  • Dzieciństwo