Z panem Biegankiem w Abisynii

Seria: Klub Siedmiu Przygód
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
przygodowa
Nefele

Ciąg dalszy "Śladami Stasia i Nel". Autor - Marian Brandys relacjonuje nam swój pobyt w Etiopii 69 roku, zatem za panowania słynnego cesarza Hajle Selasje I. Czytając książkę dowiadujemy się również wielu ciekawych rzeczy o kulturze etiopskiej - od znaczenia tytułu Ras Tafari po życie codzienne Etiopczyków i dzieje przodków słynnego cesarza. Poznajemy także zaskakujące akcenty polskie występujące w tym afrykańskim kraju. Poza tym lektura daje możliwość porównania wizerunku Hajle Selasje z "Cesarza" Kapuścińskiego.

ems | 2011-12-31
Przeczytana: 1975 rok

Sequel do 'Śladami Stasia i Nel'. Reporter Brandys wraz z referentem Biegankiem jadą z Egiptu do Etiopii (w 1956, a nie, jak czytamy w opisie książki powyżej - 1969 roku). Nieźle napisane. No i książka ma wartość historyczną. Brandys był jednym z niewielu Polaków, którzy w tamtym czasie odwiedzali Etiopię. Dodatkowym smaczkiem są biało czarne fotografie Etiopii z archiwum autora. W późniejszych wydaniach już ich nie było.

Gra_ce | 2013-07-14

Ciekawe - można spojrzeć na daleki kraj z perspektywy lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku.

Garbos | 2016-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2016