Kosmiczny dom Larklight

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Cykl: Trylogia Larklight (tom 1)
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Larklight or the Revenge of the White Spiders or to Saturn's Rings and Back!
fantastyka

Był to kolejny zwykły, kosmiczny poranek, gdy nagle nastąpiła katastrofa. Moja siostra Myrtle (która jest dosyć irytująca – wiadomo, dziewczyna) i ja musieliśmy stawić czoło straszliwemu niebezpieczeństwu, a nawet nie zdążyliśmy zjeść śniadania. Niejaki pan Webster wybierał się do nas z wizytą. W naszym domu rzadko bywali goście, rozpoczęły się więc gorączkowe przygotowania. Gdy jednak...

Niejaki pan Webster wybierał się do nas z wizytą. W naszym domu rzadko bywali goście, rozpoczęły się więc gorączkowe przygotowania. Gdy jednak otworzyliśmy naszemu gościowi drzwi, okazało się, że był to absolutnie niewłaściwy rodzaj przygotowań. Oto opowieść o tym, co nastąpiło później, o naszych strasznych, budzących grozę przygodach, gdy próbowaliśmy ratować siebie nawzajem i cały znany wszechświat.

źródło opisu: http://ksiazki.wp.pl/bid,19860,eid,45821,tytul,Kos...(?)

Nataliaxx07 | 2012-06-26
Przeczytana: 22 czerwca 2012

Do przeczytania tej książki przekonała mnie ciekawa okładka i opinia Jacka Drewnowskiego, którą możemy przeczytać na tylnej okładce.
Artur i Myrtle mieszkają razem z ojcem w kosmicznym domu, gdzieś na orbicie tuż za księżycem. Art jest głodnym przygód chłopcem, a Myrtle bardzo irytującą dziewczynką, która stara się być dobrze wychowaną damą.
Pewnego dnia otrzymują list od pana Webstera- sławnego naukowca, który chce ich odwiedzić. Wszyscy domownicy są podnieceni myślą, że ktoś taki jak on zawita do Larklight. Niestety pan Webster okazuje się gigantycznym pająkiem, który razem ze swoimi pachołkami atakuje domowników dotychczas spokojnego domu. Art. i Myrtle zostają zmuszeni uciec z domu i zostawić ojca czekającego na pożarcie. Wsiadają do rakiety i tak zaczyna się ich niebezpieczna przygoda po niezbadanych zakątkach eteru.
Autor miał wspaniały pomysł na spisanie swojej alternatywnej wizji XIX wieku. Spodobał mi się jego styl pisania. Książka jest...

Misty | 2012-01-07

Bajeczna fabuła, bohaterowie i ilustracje. Tyle mogę powiedzieć.

EratoCzyta | 2016-05-10
Przeczytana: 08 maja 2016

Szczerze mówiąc oba tomy tej książki trafiły do mnie przez przypadek, nawet nie wiedziałam czego mogę się po nich spodziewać.

Zacznijmy od treści książki.
Poznajemy głównych bohaterów: Arta (12-letni rozważny chłopiec) oraz jego siostrę Myrtle (rozkapryszona nastolatka) mieszkających wraz ze swoim ojcem w Larklight- dom zmarłej matki Amelii, który znajduje się w kosmosie.
Ich codzienne spokojne życie zostaje przerwane przez wizytę Pana Webstera, jak się później okazuje jest to wielki pająk z nieprzyjaznymi zamiarami.
Rodzeństwu udaje się uciec przed niebezpieczeństwem ale są pewni, że ich ojciec stracił życie.
Tak właśnie rozpoczynają się fascynujące przygody dwójki bohaterów.
Gdy Art i Myrtle wpadają w kolejne tarapaty na odsiecz przybywa grupa kosmicznych piratów, na której czele stoi sam Jack (niebezpieczny i znany wszystkim z licznych rabunków chłopak).
Tak właśnie zyskują nowych przyjaciół i towarzyszy dalszej podróży w której starają się przeszkodzić pająkom w ich planie...

Scratched | 2011-08-25
Przeczytana: 25 sierpnia 2011

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Początek był bardzo nudny, jednak nie oceniam książki po kilku stronach tak samo jak i po okładce, więc nie dałam się zrazić do tej lektury. Z żalem muszę przyznać, że wiele faktów było do przewidzenia jak na przykład medalion Myrtle, który okazał się tak ważnym w tej książce kluczem. Były chwile, gdzie obawiałam się o dalszy los bohaterów i to mi się bardzo w niej podobało, bo niby to taka zwykła, fantastyczna opowiastka, ale jednak napisana w "tajemniczym" języku. Zakończenie oczywiście z happy endem. Przyznam, że nie spodziewałam się, że może coś być między Jackiem i Myrtle. Polecam na dni w których chce się oderwać się od rzeczywistości, nie tylko dziewczynom.

Rose | 2011-05-09

Pomysł- niewiarygodny. Bohaterowie- fantastyczni, zwłaszcza Myrtle- była tak ludzko denerwująca, że bardziej realistycznie się nie da. Akcja- szybka i wartka. Co tu dużo pisać, bardzo mi się podobało.

Mateusz | 2015-07-19
Przeczytana: 18 lipca 2015

Książka, która można z czystym sumieniem określić jako "wakacyjne czytadło". Nie zmusza do myślenia, skupienia, nie zmusza do niczego. Czyta się łatwo i szybko. Może nie dostarcza zbyt wiele frajdy, ale też nie nuży. Historia jakich wiele, ale sprawnie opowiedziana. Dla szukających wrażeń odradzam, dla chcących zabrać coś na wakacje jak najbardziej.

Nadia Grześkowska | 2012-06-28
Przeczytana: 12 lipca 2012

Jak na moje oko to Pratchett dla ubogich..

Przyjemna książka jak dla dzieci, nieco lakoniczne opisy i ogólnie brak jakiegoś większego kopnięcia. Na dodatek zabawna na siłę.

Potrzebuję jakiegoś dobrego czytańska na odreagowanie.

Dragonfly | 2011-02-17
Przeczytana: 2009 rok

Książkę lekko się czyta. Nie jest super wciągająca, ale jest ok. Na długie wyprawy i wycieczki na pewno w sam raz.

becik | 2011-06-02

Świetna książka dla dzieci i nie tylko, nawet dorosły może odpłynąć przy niej w świat fantazji.

Goszka | 2011-08-21

Troszkę nudnawa książka, w każdym razie na tyle, bym nie chciała przeczytać kolejnych części.