Kraina Imago

Nasza Księgarnia
2008-01-01
2008-01-01
2008-01-30

Mam mieszane odczucia po tej książce. Chwilami mnie ciekawiła ale były momenty, kiedy wydarzenia były dla mnie nielogiczne, co mnie irytowało. Kilka razy miałam ochotę odłożyć lekturę i już do niej nie wracać.

Czytałam ją chyba z pięć razy, za każdym razem tak samo zachwycona <3

Czytałam ją chyba z pięć razy, za każdym razem tak samo zachwycona <3

Po raz pierwszy czytałam tę książkę pod koniec podstawówki, może na początku gimnazjum. Zachwyciła mnie najpierw okładka, później fabuła i.sposób prowadzenia narracji przez autorkę. Byłam oczarowana Krainą Imago". Wróciłam do niej w zeszłym roku i znowu się zachwyciłam. Jest tu wszystko, czego oczekuję od dobrej książki. Warsztat na poziomie, ciekawy wątek, kolorowi bohaterowie i zmuszenie czytelnika do refleksji. Dodatkowo bogate opisy, które pozwalają wejść do podróżować razem z Wanją.

Książka jest bardzo fajnie i prosto napisana, dzięki czemu łatwo można ją zapamiętać. Główna bohaterka - Wanja mimo tylu przeszkód które napotkała odnalazła swojego ojca i tak samo brata. Osobiście podziwiam jej wytrwałość w dążeniu do celu.

Czy to książka dla dzieci? Nie jestem w stanie tego jednoznacznie stwierdzić. Uważam, że książka ma w sobie tyle emocji, czasem bardzo sprzecznych, że każdy może coś dla siebie w niej znaleźć.

„Kraina Imago” to powieść o dziewczynie, która wychowała się bez ojca, która nawet nie wie, kim był jej ojciec, a każda próba zmienienia tego stanu rzeczy bierze w łeb.

I właśnie ta dziewczyna dostaje jedyną w swoim rodzaju propozycję nie do odrzucenia. Zostaje zaproszona na niezwykłą wystawę, dzięki której zrozumie jakie ma wyobrażenia, czego pragnie i jak pragnienie różni się od rzeczywistości.

I właśnie...

Podróż przez krainę Imago, okazała się być zaskakująco ciekawym i przyjemnym doświadczeniem. Jak dla mnie prawidłowym posunięciem autorki, byłaby kontynuacja, o której jak na razie żadnej informacji nie znalazłam. Wzięłam tą książkę z biblioteki, głównie z braku ciekawszej literatury i naprawdę nie spodziewałam się tak dobrej lektury. Bardzo zaskoczyło mnie też zakończenie wątku Wanji i Mischy. Miałam nadzieję, na coś innego. Zastanawiałam się długo nad oceną, lecz w końcu przyznałam tą rewelacyjną, a nawet dodałam ją na półkę z ulubionymi. Pozycja ta pozostawiła we mnie ogromny niedosyt i zaskoczenie - oczywiście pozytywne.

Szczerze mówiąc, do czytania zachęca sama okładka. Dwoje dzieci, akrobaci. I ten tytuł. Kraina Imago. Imago. Z łacińskiego - obraz, wizerunek. Lepiej autorka trafić nie mogła.
Przejdę do mojego zachwytu. Książkę czytało się tak przyjemnie, tak sprawnie, tak szybko, że nawet nie można było wyhaczyć żadnego błędów. Książka niezwykle oryginalna, każda postać została przemyślana, posiada własną historię i swoją drogę ewolucji psychicznej. Kolejny plus dla autorki za ukazanie prawdziwego życia. Obgadujące koleżanki, pijani rodzice, rozwody, reakcje na te wydarzenia. Główna bohaterka nie jest super uzdolniona, nie ma magicznych mocy, nie wyróżnia się z tłumu.
I takich książek brakuje w dzisiejszych czasach! Brakuje wspaniałej historii, po której ciężko się otrząsnąć. Taką książkę powinien przeczytać każdy.

Książka przeznaczona dla dzieci więc ciężko mi się tu wypowiedzieć:) gdyż dzieckiem już nie jestem więc pozostawię to młodszym czytelnikom:)

Książka taka sobie. Czuje niedosyt po Isoli którą pokochałam.Jednak nie była to książka beznadziejna. Nieprzypadła mi do gustu. Same wydarzenia były w sumie ok.

Książka ciekawa pełna, tej tajemniczości. Czytelnik wraz z Wanją może przeżywać emocje, jakie towarzyszą jej w trakcie odwiedzania Wystawy Ojców.