Kraina Imago

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

Wanja nie wie, kto jest jej tatą. Nie wie nawet, jak on wygląda, i musi z tym żyć. Pewnego dnia dostaje jednak tajemnicze zaproszenie na wystawę Obrazy ojców, a tym samym klucz do innego świata: do krainy Imago, pełnej magii oraz zagadek, ale też niebezpieczeństw. Tam spotyka kogoś, kto mógłby stać się dla niej ojcem, o którym zawsze marzyła...

Shimik | 2015-05-20

Książka przeznaczona dla dzieci więc ciężko mi się tu wypowiedzieć:) gdyż dzieckiem już nie jestem więc pozostawię to młodszym czytelnikom:)

klaudiabla2 | 2011-09-22
Przeczytana: 31 sierpnia 2011

Wanja nie wie kto jest jej tatą. Próba zapytania się o ojca zawsze kończy się krzykiem lub płaczem mamy, a milczeniem u babci. Pewnego dnia dziewczyna w bardzo nietypowy sposób zostaje zaproszona na wystawę o dziwnym tytule ,,Obrazy ojców”. Jest to wejście do innego, tajemniczego świata- Krainy Imago. Miejsca, które skrywa wiele nowych wrażeń, magii i niebezpieczeństw.
Jest to moja trzecia książka tej autorki. Podeszłam do niej więc z rezerwą, gdyż po pani Isabel Abedi spodziewałam się opowieści dla dzieci. I tak jest, ale książka zawiera też w sobie wiele prawd, których najmłodsi nie odkryją. Dla nich będzie to baśń o przenoszeniu się do innego, fantazyjnego świata, podwójnie magicznego, bo to kraina cyrku. My- starsi dostrzeżemy wiele mądrych rad i odbędziemy podróż w głąb samego siebie. Zmierzymy się z naszymi lękami, słabościami, które występują zawsze obok szczęśliwego życia, gdyż są jego przeciwieństwem.
Bohaterowie ,,Krainy Imago” cały czas zmagają się z sobą i swoimi...

Jest to książka którą przeczytałam dawno, ale pomimo upływu czasu dalej pamiętam ją bardzo dobrze. Urzekła mnie, a Wanja jest bohaterką której nie da się zapomnieć, tak samo jej brata.

Karlajn18 | 2014-12-19

Szczerze mówiąc, do czytania zachęca sama okładka. Dwoje dzieci, akrobaci. I ten tytuł. Kraina Imago. Imago. Z łacińskiego - obraz, wizerunek. Lepiej autorka trafić nie mogła.
Przejdę do mojego zachwytu. Książkę czytało się tak przyjemnie, tak sprawnie, tak szybko, że nawet nie można było wyhaczyć żadnego błędów. Książka niezwykle oryginalna, każda postać została przemyślana, posiada własną historię i swoją drogę ewolucji psychicznej. Kolejny plus dla autorki za ukazanie prawdziwego życia. Obgadujące koleżanki, pijani rodzice, rozwody, reakcje na te wydarzenia. Główna bohaterka nie jest super uzdolniona, nie ma magicznych mocy, nie wyróżnia się z tłumu.
I takich książek brakuje w dzisiejszych czasach! Brakuje wspaniałej historii, po której ciężko się otrząsnąć. Taką książkę powinien przeczytać każdy.

Elise | 2015-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2015

Podróż przez krainę Imago, okazała się być zaskakująco ciekawym i przyjemnym doświadczeniem. Jak dla mnie prawidłowym posunięciem autorki, byłaby kontynuacja, o której jak na razie żadnej informacji nie znalazłam. Wzięłam tą książkę z biblioteki, głównie z braku ciekawszej literatury i naprawdę nie spodziewałam się tak dobrej lektury. Bardzo zaskoczyło mnie też zakończenie wątku Wanji i Mischy. Miałam nadzieję, na coś innego. Zastanawiałam się długo nad oceną, lecz w końcu przyznałam tą rewelacyjną, a nawet dodałam ją na półkę z ulubionymi. Pozycja ta pozostawiła we mnie ogromny niedosyt i zaskoczenie - oczywiście pozytywne.

"Przychodzi pora,
Też nadejdzie czas.
W długą podróż wysłane
Nie wrócą nad ranem,
Wszystko będzie dobrze."*

Wanja to zwykła nastolatka. Nie wie jednak kto jest jej tatą. Przez wiele lat próbuje dowiedzieć się tego od mamy. Bez skutku. Pewnej nocy kiedy nie może spać o północy jej radio-budzik przemawia. Tak, to może wydawać się dziwne, ale tak właśnie jest. Głos należy do kobiety i zaprasza ją na wystawę "Obrazy ojców". Kiedy dziewczyna idzie na wystawę ma mieszane uczucia. Boi się, dziwi i nie wie co o tym sądzić. Okazuje się, że drzwi, które prowadzą do obrazów są jakby magiczne, bo mogą je zobaczyć tylko osoby, które zostały zaproszone. A tymi zaproszonymi osobami są nastolatkowie. Nikogo dorosłego. Wszyscy w podobnym wieku - 11/15 lat. Dzieci mają wybrać sobie obraz, który od tamtego dnia będzie tylko ich. Obraz będzie kluczem do innego świata. Jednak są...

Maggie_Rose Black | 2011-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2011

"Kraina Imago" to moje drugie spotkanie z twórcząścią pani Isabel Abedi i na pewno nie ostatnie. Książka bardzo mi się spodobała. Faktem jest, że ją przerwałam na jakiś czas, bo wciągnęła mnie inna pozycja, a ta mnie jakoś na chwilę znudziła, ale gdy znowu do niej wróciłam żałowałam tego. Książka choć w połowie fantastyczna w połowie opowiada o prawdziych sprawach.
Tak jak pisało na odwrocie okładki Wanji nie da się zapomnieć. Książkę polecam wszystkim.

Martyna | 2015-05-22
Na półkach: Nie dla mnie, 2014, Przeczytane
Waleria | 2015-09-22
Przeczytana: wrzesień 2015

Czy to książka dla dzieci? Nie jestem w stanie tego jednoznacznie stwierdzić. Uważam, że książka ma w sobie tyle emocji, czasem bardzo sprzecznych, że każdy może coś dla siebie w niej znaleźć.

„Kraina Imago” to powieść o dziewczynie, która wychowała się bez ojca, która nawet nie wie, kim był jej ojciec, a każda próba zmienienia tego stanu rzeczy bierze w łeb...

I właśnie ta dziewczyna dostaje jedyną w swoim rodzaju propozycję nie do odrzucenia. Zostaje zaproszona na niezwykłą wystawę, dzięki której zrozumie jakie ma wyobrażenia, czego pragnie i jak pragnienie różni się od rzeczywistości...

Ivindinn | 2011-12-23

Nie umiem pisać recenzji. Ta książka zasługuje na piękne słowa. Ja powiem tylko, że ta książka ma w sobie czar, któremu nie można się oprzeć.