Der eiserne Gustav
literatura niemiecka,
Marek

Berlin 1914-1924: Gustav Hackendahl zwany Żelaznym Gustawem jest dorożkarzem, surowym dla siebie i innych. W trudnych czasach pierwszej wojny światowej i już po jej zakończeniu jego rodzina się rozpada. W wyniku inflacji Hackendahl traci wszystkie oszczędności, a jego dorożka nie wytrzymuje konkurencji z wypierającymi ją z rynku samochodami. Niezrażony przeciwnościami, postanawia spełnić marzenia, pojechać swoją dorożką do Paryża i wjechać nią triumfalnie na Pola Elizejskie, co stanie się wydarzeniem międzynarodowym.

źródło opisu: Patmos Verlag, 2001 (tłumaczenie: Matt Cobosco)

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Milena | 2014-03-27