Ostatnia transakcja

Wydawnictwo: Książnica

Thiller finansowy. Simon Ayot idzie przez życie jak burza osiągając sukces za sukcesem. Nie dosyć, że jest wschodzącą gwiazdą w jednej z największych bostońskich firm operujących kapitałem podwyższonego ryzyka, to jeszcze niedawno ożenił się z piękną Lisą, córką starszego partnera w firmie. Właśnie finalizuje swoją pierwszą poważną transakcję, kiedy jego teść zostaje zamordowany w niewyjaśnionych okolicznościach. Niestety wszystkie poszlaki kierują policję na trop zięcia...

macias | 2013-11-03
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2013
Przeczytana: 03 listopada 2013

Ciekawa intryga, dosyć niespodziewane zakończenie, bardzo przyjemnie się słucha (audiobook) w długie jesienne wieczory. Polecam

cvallo2 | 2014-04-02
Na półkach: Przeczytane, Audiobook, 2014
Przeczytana: luty 2014

Majstersztyk to, to nie jest....Jednakże przyjemnie się czyta. Wszystkiego dowiadujemy się z perspektywy bohatera, czego owocem jest kilkukrotne zmienianie opinii kim jest morderca. Na początku dwukrotnie autor pokazał jak powinna zachować się kobieta aby nie zrazic do siebie męża, i pokazać mu gdzie ma rodzinę i żonę. Były naprawdę fajne gdy mówiłem kolegom to wszyscy zgodnie twierdzili, że tak powinna zachować się kobieta w tych sytuacjach, cóż jednakże że żona miała całkiem odmienne zdanie i foch jest dla niej lepszym rozwiązaniem :-P

ŚliwkowaPanna | 2012-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2012

Znów rozbawia mnie opis ostatniej gwiazdki...wybitna. Może wybitna ów książka nie jest, ale naprawdę jest bardzo przypadła mi do gustu i nie mogłam się od niej oderwać! A ostatnie strony czytałam nawet na stojąco w metrze.

Tematyka dość popularna. Człowiek interesu uwikłany w morderstwo. Dodatkowo stracił przez to żonę.
Minusem mogłabym uznać fakt , że jest pisana w pierwszej osobie(czego szczerze nie lubię), aczkolwiek tutaj autor naprawdę dobrze się spisał! Refleksji bohatera jest tyle ile być powinno-nie męczy to czytelnika i pozwala mu również wysnuć własną teorię i odczucia.

Jedyne z czym się nie zgadzam to opis z przodu książki. Gdyż namiętności nie ma tam wcale. Owszem pojawia się jedna bohaterka, ale Simon opanowuje się zanim jeszcze do czegokolwiek dojdzie.
Książka trzyma w napięciu, jest napisana zdecydowanie przystępniejszym językiem niż w przypadku "Maklera". Dla osób lubiących akcję i napięcie polecam, mimo że nie jest to Coben:)

Ameliuszka | 2014-06-12

Dobre czytadło na letnie wieczory. Jeśli ktoś lubi książki sensacyjne, z wartką akcją, dobrymi bohaterami nie znudzi się. Zaskakujące zakończenie dopełnia tą biznesową aurę akcji książki!

Kamil Misztal | 2014-01-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 22 kwietnia 2014

Bardzo dobry wciągający kryminał.

bjd Dub | 2014-05-02

Przyjemnie się słuchało audiobooka. Intryga ciekawa. Akcja również sensownie poprowadzona. Ale nie ma się co oszukiwać, książka jakich wiele. Choć wciąga, to fakt.

Marcin N | 2013-08-05
Przeczytana: 04 sierpnia 2013

Poprawnie napisana historia, dobrze się czyta ale rewelacji nie ma. Przez weekend można przeczytać, na leżaku na plaży. Jak dla mnie 6/10

Pustynka | 2016-06-26
książek: 2048