Ostatnie do widzenia

Tłumaczenie: Radosław Januszewski
Cykl: Lincoln Perry (tom 1)
Wydawnictwo: Amber
Tonight I Said Goodbye

Wzięty detektyw zabił żonę i córeczkę, a potem odebrał sobie życie a tak zakłada policja, ale jego ojciec nie dopuszcza takiego scenariusza. Wierzy, że syn został zamordowany, i ma nadzieję, że kobieta i dziecko żyją. Wynajmuje dwóch detektywów. Perry i Prichard odnajdują pamiętnik dziewczynki, który prowadzi ich na zupełnie nieoczekiwany trop. Trop, który wciągnie ich w tryby międzynarodowej prze

źródło opisu: amber

źródło okładki: amber

Beata | 2017-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2017

Świetny, co tam świetny, rewelacyjny kryminał. Początkowo akcja toczy się dość spokojnie, ale gdy już nabiera tempa, to nie zwalnia do końca.
Prawdziwy kryminał napisany w stylu mistrzowskim:) Akcja może dość standardowa dla powieści w tym gatunku, ale chodzi o styl kreowania intrygi, poszczególnych postaci pierwszo- i drugoplanowych. I zaskoczenie… autor wodził mnie za nos cały czas i choć miałam przeczucia, to i tak stale byłam w stanie oczekiwania. Drugą połowę powieści połknęłam od jednego podejścia, bo nie dałam rady się oderwać! Szczerze polecam.

LelandLester | 2015-05-02

John Weston, ojciec Wayne’a i dziadek Betsy, nie wierzy w to, że jego syn najpierw zabił żonę i córkę, a potem sam odebrał sobie życie. Policja obstaje przy takiej wersji, a starszy pan za wszelką cenę chce poznać prawdę. Mają mu w tym pomóc dwaj prywatni detektywi, cena nie gra roli. Zagłębiając się w tę sprawę coraz bardziej, nie sposób będzie nie narazić się wpływowym i niebezpiecznym ludziom, którzy za wszelką cenę będą bronić swoich interesów. Zaczyna się walka o życie i prawdę.

„Ostatnie do widzenia” to pierwsza książka Michaela Koryty w ogóle, i pierwsza z trzech części o dwójce prywatnych detektywów Perry-Pritchard. Napisał ją w wieku 22 lat! („Hymn smutku” – następna cześć serii - pojawia się 2 lata później).
„Lincoln Perry to ja, a Joe Pritchard jest moim partnerem. W branży byliśmy zaledwie pół roku, a już udało nam się narobić sporo długów.” Obaj to byli policjanci, z bardzo różnym...

wiejskifilozof | 2012-12-02

Prosty pomysł, a wykonanie super .

Pan_Paweł | 2014-01-09
Przeczytana: 08 stycznia 2014

Bardzo fajna książka. Przyjemnie się czyta. Pomysł na fabułę jak najbardziej trafiony. Trudno uwierzyć że jest to debiutancka książka 24-latka. Polecam

J_Xavier_B | 2014-03-18
Przeczytana: 16 marca 2014

Totalnie spóźniony zapłon. Tymi słowami mogę określić fakt, iż dopiero teraz zabrałem się za twórczość Michaela Koryty, skoro jego książki dostępne są na polskim rynku już od kilku dobrych lat. Ale jak mówi powiedzenie, lepiej późno niż wcale!

Co prawda za mną dopiero pierwsze spotkanie z prozą rzeczonego autora, ale już teraz mogę powiedzieć, iż Koryta, to jak na razie moje czytelnicze odkrycie roku : ).

„Ostatnie do widzenia” jest książką, która urzekła mnie od pierwszej do ostatniej strony. Fabuła może i nie jest zbyt skomplikowana i zawiła, ale jest w niej ta fascynująca tajemniczość i znakomita plejada bohaterów, a te wyznaczniki w literaturze kryminalnej wręcz uwielbiam!

Historia śledcza opowiedziana przez Korytę przyciąga niczym magnes realizmem, dynamiczną akcją, zaskakującymi sytuacjami i świetnymi, prześmiewczymi dialogami idealnie oddającymi atmosferę zawartą na kartach tejże książki. Towarzysząc duetowi prywatnych detektywów – młodszemu, wysportowanemu...

Tytus | 2015-06-26
Przeczytana: 26 czerwca 2015

Bardzo fajna książka, utrzymana w szybkim tempie, z ciekawymi zwrotami akcji i bez zbędnego owijania w bawełnę jeśli chodzi o opisy. Będę wyglądał nowych książek tego autora, bo warto.

HorrorPrincess | 2012-07-17
Przeczytana: czerwiec 2012