Barok

Okładka książki Barok Czesław Hernas
Okładka książki Barok
Czesław Hernas Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN Seria: Wielka Historia Literatury Polskiej popularnonaukowa
popularnonaukowa
Wielka Historia Literatury Polskiej
Wydawnictwo Naukowe PWN
2008-01-01
1980-01-01
barok historia literatury

Czesław Hernas wie jak studentowi pomóc przetrwać Barok. :)

Czesław Hernas wie jak studentowi pomóc przetrwać Barok. :)

Książki używałem do pisania pracy dyplomowej. Tytuł właściwie wyjaśnia o czym ta książka właściwie jest. Zakres zagadnień dotyka pamiętnikarstwa, znanych postaci i innych zagadnień literatury. Napisana bardzo jasno i klarownie. Jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebował/a informacji na tematy literackie tego okresu ta książka będzie bardzo rozsądnym wyborem.

Najlepsze rozdziały to te o poezji barokowej - to najciekawszy aspekt literatury tej epoki.

Barok to moja ulubiona epoka toteż niniejszej publikacji nie mogło zabraknąć na mojej półce.

Nie tylko dla studentów kierunków humanistycznych. To świetne studium, które przede wszystkim wprowadza w niecodzienną epokę. Idealne na start dla wszystkich, którzy lubią naszych (bo to głównie o polskiej kulturze) dawnych braci - sarmatów. Ja bardzom lubię dlategoż też polecić mi wskazane na smuty abo radości!

trochę przeczytane, ale po co, gdy ma się 5 ze stpl :D

trochę przeczytane, ale po co, gdy ma się 5 ze stpl :D

Respect.

Respect.

Przeczytana z obowiązku. Literatura staropolska nie jest ulubionym działem pogłębiania wiedzy:)

Nie do końca przejrzyście opracowana książka, ale przydatna.

Nie do końca przejrzyście opracowana książka, ale przydatna.

• Studia
  • Filologia polska