barok, historia literatury
Alera

Barok jest kolejnym po Średniowieczu, Renesansie, Oświeceniu, Romantyzmie, Pozytywizmie, Młodej Polsce, Dwudziestoleciu międzywojennym i Literaturze polskiej w latach II wojny światowej tomem z cyklu Wielka Historia Literatury Polskiej. Przez lata książka zyskała pozytywną ocenę w środowisku polonistycznym jako podręcznik akademicki. W syntezie tej autor opiera się na szerokim materiale faktograficznym. Praca obejmuje barokową poezję, prozę i dramat oraz formy piśmiennicze pozostające na obrzeżach ówczesnej literatury, np. tzw. literaturę sowizdrzalską. W toku systematyzującego wykładu Czesław Hernas połączył naukowo-badawczą ścisłość z sugestywnym sposobem narracji, nie tracąc jednak indywidualizmu ujęć i sądów. W nowym wydaniu zostały wprowadzone konieczne aktualizacje i poszerzona ikonografia, są też zamieszczone kolorowe ilustracje.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/3144/barok.html

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/3144/barok.html

Nola | 2014-03-29
Przeczytana: 29 marca 2014

Barok to moja ulubiona epoka toteż niniejszej publikacji nie mogło zabraknąć na mojej półce.

Wojciech Detko | 2015-12-13
Przeczytana: 13 grudnia 2015

Książki używałem do pisania pracy dyplomowej. Tytuł właściwie wyjaśnia o czym ta książka właściwie jest. Zakres zagadnień dotyka pamiętnikarstwa, znanych postaci i innych zagadnień literatury. Napisana bardzo jasno i klarownie. Jeśli kiedykolwiek będziesz potrzebował/a informacji na tematy literackie tego okresu ta książka będzie bardzo rozsądnym wyborem.

Lukasz Kaminzki | 2013-11-02

Nie tylko dla studentów kierunków humanistycznych. To świetne studium, które przede wszystkim wprowadza w niecodzienną epokę. Idealne na start dla wszystkich, którzy lubią naszych (bo to głównie o polskiej kulturze) dawnych braci - sarmatów. Ja bardzom lubię dlategoż też polecić mi wskazane na smuty abo radości!

ZaczytanaMarzycielka | 2012-06-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Rok 2012
Przeczytana: 19 czerwca 2012

Przeczytana z obowiązku. Literatura staropolska nie jest ulubionym działem pogłębiania wiedzy:)

Magda | 2011-05-16

Nie do końca przejrzyście opracowana książka, ale przydatna.

Gwiazdopatrznia | 2016-07-02
Na półkach: Posiadam :), Przeczytane

Czesław Hernas wie jak studentowi pomóc przetrwać Barok. :)

patrycja_wojtowicz | 2014-09-23

Najlepsze rozdziały to te o poezji barokowej - to najciekawszy aspekt literatury tej epoki.

Kat | 2013-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2013