Umrzeć za Jerozolimę

Sterben für Jerusalem
83-7404-059-9
historyczna
Bubełe

Nadzieja na zbudowanie królestwa sprawiedliwości w Jerozolimie. Przed 900 laty skończyła się pierwsza wyprawa krzyżowa - historyczny fakt, który do dzisiaj nie przestał fascynować historyków, być przedmiotem sporób, a także romantycznych opowieści. "Umrzeć za Jerozolimę" jest taką właśnie niezwykłą opowieścią o niezwykłych czasach, kiedy: przemoc, głód, pycha, wiara, nadzieja i honor były...

Nadzieja na zbudowanie królestwa sprawiedliwości w Jerozolimie.
Przed 900 laty skończyła się pierwsza wyprawa krzyżowa - historyczny fakt, który do dzisiaj nie przestał fascynować historyków, być przedmiotem sporób, a także romantycznych opowieści. "Umrzeć za Jerozolimę" jest taką właśnie niezwykłą opowieścią o niezwykłych czasach, kiedy: przemoc, głód, pycha, wiara, nadzieja i honor były codziennością.

źródło opisu: Okładka książki (wyd. Klub dla Ciebie)

Bubełe | 2011-01-06
Przeczytana: 05 stycznia 2011

Przede wszystkim nie żałuję, że sięgnęłam i przeczytałam tę pozycję, chce się ją szybko skończyć, ale: raz, że wydanie, które posiadam zawiera bardzo dużo błędów językowych; dwa, że książka wydaje mi się tylko kopią "Krzyżowców" Kossak, choć "ostrzejszą"; trzy, że język jest banalny, żeby nie napisać tego dosadniej.
W wielu momentach opowieści aż trudno uwierzyć, że napisał ją dziennikarz i historyk. A może po prostu klimat książki jest specjalnie tak "biedny" jak "biedni" byli jej bohaterowie.

Anna | 2016-08-18
Na półkach: Powieść, Posiadam, Przeczytane