Kolor wiatru

6 (8 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Il colore del vento
kolor, wiatru
Dnamica

...cieszyłbym się, gdyby to przeczytali moi rówieśnicy, którzy widzą'- te słowa pisze dwunastoletni bohater książki "Kolor wiatru", niewidomy chłopiec. Zostaje on wyrwany z ukochanego świata pól,lasów i łąk i wraz z rodzicami przenosi się do miasta,trafiając nagle w całkiem inne,obce mu i dalekie otoczenie. Tutaj styka się z ludzkim złem,bezwzględnością,okrucieństwem,ale jednocześnie poznaje prawdziwą przyjażń. "Także i my, niewidomi przyszliśmy po coś na świat,zawsze jest ktoś,kto nas potrzebuje".

źródło opisu: tył okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Dnamica | 2011-01-06

Przyznam szczerze że były momenty w tej krótkiej książce, które sprawiły u mnie pojawienie się łez w oczach. Ludzka natura jakże skrajnie różna jest,gotowa wykorzystać bezbronność człowieka dla własnych celów.

Obieżyświat | 2011-08-19
Przeczytana: 19 sierpnia 2011