Rady nie od parady czyli Wierszyki z morałem

Autor:
wydawnictwo
Czarna Owca
978-83-88875-30-4
typ
ebook
Dorota_1988
7,54 (35 ocen i 7 opinii)

Opis książki

Cenne rady i wskazówki w formie wierszyków z morałem. O tym, jak osiągnąć przyjaźń, uznanie i podziw wśród kolegów. "Szanowni Czytelnicy! Grzeczne i Niegrzeczne Dzieci! Dziewczynki i Chłopcy! Macie przed sobą książkę. która w ciekawej. zabawnej formie przekazuje bardzo ważną i potrzebną wiedzę o tym, jak Postępować z koleżankami i kolegami w szkole. Jestem pewien, że każdy z Was pragnie być...

"Szanowni Czytelnicy!
Grzeczne i Niegrzeczne Dzieci!
Dziewczynki i Chłopcy!
Macie przed sobą książkę. która w ciekawej. zabawnej formie przekazuje bardzo ważną i potrzebną wiedzę o tym, jak Postępować z koleżankami i kolegami w szkole. Jestem pewien, że każdy z Was pragnie być lubiany i szanowany przez inne dzieci. Każdy chce być popularny wśród kolegów i marzy o tym, aby obdarzyli 90 oni swoją przyjaźnią, uznaniem i podziwem. Są to pragnienia i potrzeby naturalne dla każdego człowieka od lat pięciu do stu.
Wiersze Pani Małgosi Strzałkowskiej zawierają cenne rady i wskazówki - jak to wszystko osiągnąć. Każdy z nich kończy się morałem. czyli krótką mądrością podpowiadającą. co jest w życiu ważne i co trzeba robić, żeby inni ludzie nas lubili. Przeczytajcie te wierszyki z morałem, a przekonacie się, że osiągnięcie takiego celu nie jest wcale trudne. Potem zaś przeczytajcie je swoim Rodzicom, bo również im mądrości Pani Małgosi mogą się przydać.
Życzę miłej lektury." - Andrzej Samson

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
MadziaR | 2012-03-16
Przeczytana: 14 marca 2012

Książka, która uczy i bawi. Moim zdaniem powinni ją przeczytać także dorośli. "Rady nie od parady" to zbiór fantastycznych wierszyków z morałem. Warto przeczytać, ponieważ "nikt z nas nie jest doskonały, ani duży, ani mały":-)

kinia84p | 2012-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2012

Krótkie wierszyki o dzieciach, o ich historiach a na końcu każdego mądry morał, uczy nas, że; nie powinniśmy się złościć, śmiać się z innych, a powinniśmy sobie pomagać.
Jessi :)

MartynaMiliczPL | 2015-02-19

zapraszam do przeczytania tej książki mam nadzieje że wam też się ona spodoba

Asia-Polihymnia | 2011-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2011

Świetne wierszyki z morałem o złym i dobrym zachowaniu.

Karolina | 2012-05-07

Bardzo pozytywnie pamiętam ta książkę za moich młodszych czasów!

Julek | 2013-09-27
Przeczytana: 26 września 2013

Super

Alka13 | 2014-11-25

Bardzo humorystyczna i mądra ksiazka z ciekawymi opowieściami i morałami.

Justyna | 2015-03-20

Kalendarium literackie
  • Jo Nesbø
    55. rocznica
    urodzin
    Być może jestem głupi, ale zostało mi jeszcze kilka komórek mózgowych, które starają się, jak mogą.
  • Marliese Arold
    57. rocznica
    urodzin
    Dopiero kiedy ktoś umiera, człowiek zauważa, że ta osoba dużo dla niego znaczyła.
    Albo że nie znaczyła nic. I to, że zostaje po niej pustka. Albo że dalej można żyć tak, jakby
    nic się nie stało.
  • Elizabeth Hand
    58. rocznica
  • Dezső Kosztolányi
    130. rocznica
    urodzin
    Ludzie pijani szybują na skrzydłach jak ptaki. To tylko trzeźwi sądzą, że pijacy się zataczają, w rzeczywistości unoszą się oni na niewidzialnych skrzydłach i wszędzie docierają szybciej, niż tego oczekują.
  • Marcel Aymé
    113. rocznica
    urodzin
    Pamiętam, że na tym moście, w czerwcu, słońce było takie ogromne, zmarli z cmentarza pachnieli polnymi kwiatami, chłopcy szli w świetlistych ubraniach i życie było tak piękne, że krzyknęłam z radości i uniosłam się nad ziemię. Moja przyjaciółka, Jeanette Coutourier, schwyciła mnie za nogi. Długo mia... pokaż więcej
  • Eric Idle
    72. rocznica
  • Ernst Jünger
    120. rocznica
    urodzin
    Tutaj stało się dla mnie pewne to, w co często wątpiłem: byli jeszcze wśród nas szlachetni, w których sercach żyła i znajdowała potwierdzenie świadomość wielkiego ładu. Jako, że wzniosły przykład prowadzi nas do naśladowania, poprzysiągłem sobie (...), że w przyszłości raczej padnę samotnie z wolnym... pokaż więcej
  • Ewa Nowacka
    4. rocznica
    śmierci
    Był taki okres, że byłam gotowa na największe głupstwo, byle tylko znaleść się blisko niego, słuchać co mówi, móc go dotknąć, kiedy zaś moje niemądre marzenia się ziściły, okazało się, że traciłam czas na wyobrażenie sobie Bóg wie czego.
  • Pola Gojawiczyńska
    52. rocznica
    śmierci
    ... nie idź tak bezmyślnie za mężczyzną, choćby cię o to nie wiem jak prosił.

Znajdź nas na Facebooku