Rady nie od parady czyli Wierszyki z morałem

Autor:
wydawnictwo
Czarna Owca
978-83-88875-30-4
typ
ebook
Dorota_1988
7,65 (40 ocen i 8 opinii)

Opis książki

Cenne rady i wskazówki w formie wierszyków z morałem. O tym, jak osiągnąć przyjaźń, uznanie i podziw wśród kolegów. "Szanowni Czytelnicy! Grzeczne i Niegrzeczne Dzieci! Dziewczynki i Chłopcy! Macie przed sobą książkę. która w ciekawej. zabawnej formie przekazuje bardzo ważną i potrzebną wiedzę o tym, jak Postępować z koleżankami i kolegami w szkole. Jestem pewien, że każdy z Was pragnie być...

"Szanowni Czytelnicy!
Grzeczne i Niegrzeczne Dzieci!
Dziewczynki i Chłopcy!
Macie przed sobą książkę. która w ciekawej. zabawnej formie przekazuje bardzo ważną i potrzebną wiedzę o tym, jak Postępować z koleżankami i kolegami w szkole. Jestem pewien, że każdy z Was pragnie być lubiany i szanowany przez inne dzieci. Każdy chce być popularny wśród kolegów i marzy o tym, aby obdarzyli 90 oni swoją przyjaźnią, uznaniem i podziwem. Są to pragnienia i potrzeby naturalne dla każdego człowieka od lat pięciu do stu.
Wiersze Pani Małgosi Strzałkowskiej zawierają cenne rady i wskazówki - jak to wszystko osiągnąć. Każdy z nich kończy się morałem. czyli krótką mądrością podpowiadającą. co jest w życiu ważne i co trzeba robić, żeby inni ludzie nas lubili. Przeczytajcie te wierszyki z morałem, a przekonacie się, że osiągnięcie takiego celu nie jest wcale trudne. Potem zaś przeczytajcie je swoim Rodzicom, bo również im mądrości Pani Małgosi mogą się przydać.
Życzę miłej lektury." - Andrzej Samson

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
MadziaR | 2012-03-16
Przeczytana: 14 marca 2012

Książka, która uczy i bawi. Moim zdaniem powinni ją przeczytać także dorośli. "Rady nie od parady" to zbiór fantastycznych wierszyków z morałem. Warto przeczytać, ponieważ "nikt z nas nie jest doskonały, ani duży, ani mały":-)

kinia84p | 2012-08-04
Przeczytana: 04 sierpnia 2012

Krótkie wierszyki o dzieciach, o ich historiach a na końcu każdego mądry morał, uczy nas, że; nie powinniśmy się złościć, śmiać się z innych, a powinniśmy sobie pomagać.
Jessi :)

MartynaMiliczPL | 2015-02-19

zapraszam do przeczytania tej książki mam nadzieje że wam też się ona spodoba

Asia-Polihymnia | 2011-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2011

Świetne wierszyki z morałem o złym i dobrym zachowaniu.

Karolina | 2012-05-07

Bardzo pozytywnie pamiętam ta książkę za moich młodszych czasów!

Julek | 2013-09-27
Przeczytana: 26 września 2013

Super

Alka13 | 2014-11-25

Bardzo humorystyczna i mądra ksiazka z ciekawymi opowieściami i morałami.

Aga | 2015-04-09

Kalendarium literackie
  • Antoni Libera
    66. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Pierre Lemaitre
    64. rocznica
    urodzin
    To zawsze błąd mieć rację zbyt wcześnie.
  • Sven Hassel
    98. rocznica
    urodzin
    - Taka jest wola Boga. Jeśli wojna nie zabija, to nie jest to wojna. Misja, na którą was wysyłam, bez wątpienia skończy się śmiercią. Ale będzie to śmierć żołnierska. Honorowa śmierć.
    - No to, kurwa, hurra. - mruknął Mały głośno.
  • Katarzyna Rygiel
    40. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    95. rocznica
  • George Gordon Byron
    191. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Jerzy Andrzejewski
    32. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    26. rocznica
    śmierci
    Szczęście nie jest wartością, którą można ocenić, jest to sposób myślenia, stan umysłu.
  • James Graham Ballard
    6. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcj... pokaż więcej
  • Tadeusz Rittner
    Trzeba marzyć
  • Ladislav Klíma
    87. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Karol Darwin
    133. rocznica
    śmierci
    Wiele małp lubi bardzo herbatę, kawę i napoje alkoholowe oraz, co sam zaobserwowałem, z przyjemnością pali tytoń.
  • Kamil Giżycki
    47. rocznica