Nudzimisie

Cykl: Nudzimisie (tom 1) | Seria: Nudzimisie
Wydawnictwo: Skrzat
powieść, dla dzieci
Alicja

Kiedy się nudzisz, wołaj nudzimisia. Wrota Nudzimisiowa już otwarte! Odtąd już żadne dziecko nie będzie się nudzić! Wszystko zaczęło się od tego, że Szymek się nudził. Głośno wołał „nuuuuudzi mi się!, nuuuuudzi mi się!”. I nudzimisie do niego przyszły… O przyjaźni przedszkolaków z tymi sympatycznymi stworkami, o odnudzaniu, super zabawie i niezwykłym miejscu – Nudzimisiowie dowiecie się z tej...

O przyjaźni przedszkolaków z tymi sympatycznymi stworkami, o odnudzaniu, super zabawie i niezwykłym miejscu – Nudzimisiowie dowiecie się z tej książki. Jej autor, Rafał Klimczak, już zapowiedział, że nudzimisie często go odwiedzają, więc pisze kolejną część ich przygód.

źródło opisu: http://www.skrzat.com.pl

źródło okładki: http://www.skrzat.com.pl

Arabeska | 2018-12-11
Przeczytana: sierpień 2014

Dla mnie lektura nużąca, ale pięciolatce bardzo się podobała. Mam wrażenie, że jeszcze długo po tym jak skończyłyśmy czytać książkę, przypominała sobie o nudzimisiach. Mnie lektura niestety zupełnie nie porwała, ale to przecież książka dla dzieci i to ich opinia powinna być najważniejsza.

Agu U | 2018-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2018

Rzadko kiedy trafia mi się tak ciepła, wartościowa książka dla dzieci. Z ręką na sercu polecam krainę Nudzimisiów, niesfornego Szymka, który uczy się dobrych manier, relacji rówieśniczych, uroczych kolegów i przyjaciół tych ludzkich i nudzimisiowych. Jako nauczyciel, wiem, jak trudno o takie książki, a jeszcze trudniej o takie, przy których sam dorosły się ubawi po pachy. Polecam, sama nie mogę się doczekać kolejnych części, aż przeczytam z moją grupą :)

ilo99 | 2018-06-16
Przeczytana: 16 czerwca 2018

Zagłębiając się w lekturę miałam nieprzeparte wrażenie, że książka pisała się sama. Tak jakby autor nie do końca miał plan, o czym chce nam opowiedzieć. Trochę morałów o tym w jaki sposób się zachowywać lub jak rozwiązywać konflikty. Trochę opisów wydumanej krainy, w której żyją Nudzimisie. A to wszystko takie z przypadku. Jakby to były osobne nowelki, a nie jedna historia opowiadająca o spotkaniach Nudzimisia Hubka i Szymka. Mam nadzieję, że w kolejnych tomach autor złapał już wiatr w żagle i przeniósł na papier bardziej spójne historie. Jeśli mam się wypowiedzieć na temat tej, to maksymalnie będzie to szkolna czwórka.

letka82 | 2017-06-29
Przeczytana: 21 czerwca 2017

"Nudzi mi się..." to słowa, które zna każdy rodzic. I mimo, iż nuda jest w życiu dzieci potrzebna nie da się o niej słuchać zbyt długo. A co powiesz na małe stworki, które gdy usłyszą magiczne "nudzi mi się" pojawiają się i wykonują misję odnudzania dzieci?
Małe przesympatycznej urody Nudzimisie ratują znudzone dzieci zabawą lub jakimiś ciekawymi opowieściami.
Rafał Klimczak napisał rewelacyjną serię książek. Agnieszka Kłos - Milewska opatrzyła je pięknymi prostymi ilustracjami. Całość jest uwielbiana przez przedszkolaka, który ze mną mieszka. Krótkie historie są idealne do wieczornego czytania. Wydawać by się mogło, że mieszkańcy Nudzimisiowa nic innego nie robią tylko się bawią, ale w czasie podróży z nimi przez kartki książki mali czytelnicy poznają różne mądrości i dobre rady. Najbardziej mi się podoba dyskretne przemycanie morałów. Każdy rozdział jest poświęcony innej przygodzie i po lekturze skłania do rozmów o przeczytanej treści.
Seria składa się z 8 części, więc dzieci...

Lidka | 2017-06-14

Książeczka tak ujęła moją córcię,że choć ta była kupiona na prezent dla koleżanki musiałam dokupić drugą do domowej biblioteczki :)
Książeczka z humorem i napisana bardzo lekkim językiem.
Polecam

Agacha | 2017-03-24
Przeczytana: 24 marca 2017

Byłam przekonana, że to książka raczej dla przedszkolaków i dlatego długo po nią nie sięgałam. Kiedy wreszcie przeczytałyśmy ją z córką, okazało się, że podoba się i starszym dzieciom. Zresztą ja również jestem oczarowana Nudzimisiami i ich bajkową krainą. Czas na kolejną część. Polecam.

Andrew | 2016-10-14
Przeczytana: 13 lipca 2016

Małe stworki podpowiadają jak się odnudzić. Warto przeczytać i wrócić do książki, aby pooglądać same ilustracje.

cymelium | 2016-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2016

Polubiłyśmy świat Nudzimisiów. I to nawet bardzo.
To książka dla troszkę starszych dzieci. Moja córka była bardzo zaciekawiona i sama upominała się o czytanie właśnie tej książeczki.
Dla mnie minusem (ale takim malutkim) były zbyt długie rozdziały.
Na początku tez przeszkadzało mi seplenienie Hubcia. W trakcie czytania przyzwyczaiłam się do tego.
Polecamy obie z córką.

anta_a | 2016-03-21
Przeczytana: 21 grudnia 2015

Dziecko było zachwycone. Mi też się podobała. Czytało się bardzo przyjemnie. Posiada efekty długotrwałe:
-dziecko skakało z radosnych emocji chyba ze 40 min, z tego powodu nie nadawała się u nas na dobranoc;
-wołanie "NUDZIMISIE"-mimo, że wie, że to książka, okrzykom często towarzyszyło skakanie i poddrygiwanie. Efekt utrzymywał się ok 2-3tyg.
-3 kolejne tomy były jedyną dopuszczalną lekturą.
Na szczęście tez czytałam z przyjemnością

książek: 1970
Monika | 2016-02-13
Przeczytana: 12 lutego 2016

Szymek, to przedszkolak, chłopczyk jakich wielu, który bardzo lubi się bawić, ale czasem dopada go nuda. A ten sympatyczny stworek na okładce książki to nudzimiś Hubek, który został wybrany do odnudzania Szymka.

Świetna książka, budząca duże zainteresowanie wśród dzieci. Poznacie dzięki niej nie tylko Szymka i Hubka, ale także wielu innych przyjaciół, którzy czekać na was będą w Nudzimisiowie. Jestem przekonana, że mieszkańców tej niezwykłej krainy polubią nie tylko dzieci.