nauka czytania
ankuku

Marta z klasy Ib chodzi na zajęcia plastyczne do Domu Kultury. Pewnego dnia przytrafia jej się bardzo dziwna przygoda – w jej życiu niespodziewanie pojawia się tajemniczy przyjaciel…

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont Polska, 2013

źródło okładki: http://www.egmont.pl/pl/ksiazki/pelna_oferta/art1112.html

Agacha | 2016-02-22
Przeczytana: 21 lutego 2016

Kolejna fantastyczna książeczka pomocna przy nauce czytania. Niewiele tekstu, kolorowe obrazki. Po prostu świetna.

adam | 2015-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2015

Głównym bohaterem jest Marta. Jest małą dziewczynką. Pewnego razu gdy wróciła rowerem do domu znalazła na parapecie okna ufoludka. Książka jest fajna!!!!!!!

Adrian | 2015-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2015

Jak już kiedyś wspomniałam bajki dla dzieci powinny przede wszystkim bawić, ale też uczyć. W książce "Marta i ufoludek" właśnie z tym mamy do czynienia. Piękne obrazki Ewy Pokleeskiej-Koziełło i nauka słówek to coś dzięki czemu Wasze dzieci po tej książce będą jeszcze doskonalsze. Dodatkowo wspaniała zabawa, która zapewni wiele satysfakcji rodzicom, gdy ich dzieci poznają pierwsze literki.

Zapraszam do przeczytania recenzji i obserwacji bloga -> http://przeczytali.blogspot.com/2015/12/marta-i-ufoludek-wojciech-widak.html

| 2013-07-12

Świetna! Zachowanie Marty godne pochwały; chciała zwrócić znalezioną 'rzecz' właścicielowi mimo iż bardzo jej się spodobała. Czyni naukę czytania naprawdę ciekawą, to nie młócenie w kółko "Ala ma kota." Myślę, że wiele osób od tej pory będzie zerkać nocą na bezkresne, tajemnicze niebo.
Poziom pierwszy, czyli SKŁADAM SŁOWA; 150-200 wyrazów w tekście, krótkie zdania, 23 podstawowe głoski w tekście czytanym, ćwiczenia głoskowania oraz pytania dotyczące przeczytanego tekstu - ukryte w zakładce. Dyplom.. cóż, gdyby dawać dziecku dyplom za każdą przeczytaną książkę.. A poza tym samo czytanie ma być nagrodą i przyjemnością.
Serdecznie polecam całą serię "Czytam sobie" wydawnictwa Egmont.

Łucja | 2016-01-03
Przeczytana: 18 grudnia 2015

Cała seria "czytam sobie" to świetny pomysł na zachęcenie najmłodszych do czytania książek - moja 6-latka nie chce czytać elementarza ale te książeczki uwielbia. Gorąco polecam!!!

Przeczytana: 29 czerwca 2014

Myślałam, że będzie ciekawsza. Brak zakończenia.

animaniak | 2018-04-17
methinks | 2018-03-02