Rady nie od parady czyli Wierszyki z morałem

Okładka książki Rady nie od parady czyli Wierszyki z morałem
Małgorzata Strzałkowska Wydawnictwo: Czarna Owca literatura dziecięca
literatura dziecięca
Czarna Owca
2007-01-01
2007-01-01
978-83-88875-30-4

Okładka książki Oddech smoka Krzysztof Kochański, Barbara Kosmowska, Marcin Kozioł, Eliza Piotrowska, Katarzyna Ryrych, Tomasz Samojlik, Małgorzata Strzałkowska, Rafał Witek, Maciej Wojtyszko
Ocena 0,0
Oddech smoka Krzysztof Kochański...
Okładka książki Koteczek Kiciuś Małgorzata Strzałkowska, Agnieszka Żelewska
Ocena 7,0
Koteczek Kiciuś Małgorzata Strzałko...
Okładka książki Zabawianki Agnieszka Frączek, Danuta Gellnerowa, Maria Konopnicka, Joanna Papuzińska, Marcin Przewoźniak, Małgorzata Strzałkowska, Julian Tuwim
Ocena 9,7
Zabawianki Agnieszka Frączek,&...

Choć uwielbiam Strzałkowską, to ten tytuł nie jest jej najlepszym, a moim ulubionym. "Rady nie od parady" to wg mnie bardziej lektura dodatkowa, uzupełniająca - ale jest kilka powodów, dla których warto ją mieć.

Z jednej strony jest bardzo fajna, bo porusza tematykę dobrego i złego zachowania - pomaga w wychowaniu dzieci. Ale obawiam się, że nie jest to lektura dla dzieci poniżej 7 roku życia. Słownictwa znajdującego się w treści wierszy nie zrozumieją przedszkolaki, więc to na pewno książka dla "szkolniaków". Chyba najlepiej od drugiej klasy...

Dodatkową zaletą tej książki jest krótka treść wierszy. Jeden wiersz opisuje jeden problem i znajdziemy w nim jedną złotą radę. To ułatwia czytanie i sprawne przerabianie lektury w szkole, albo daje świetny początek o zachowaniu w domu w luźnej rozmowie z dziećmi.

Polecam, zwłaszcza jeśli dzieci lubią rozmowy o zachowaniu, o innych lub lubią "pomyśleć" po lekturze.

Super

Super

Bardzo humorystyczna i mądra ksiazka z ciekawymi opowieściami i morałami.

Bardzo humorystyczna i mądra ksiazka z ciekawymi opowieściami i morałami.

zapraszam do przeczytania tej książki mam nadzieje że wam też się ona spodoba

zapraszam do przeczytania tej książki mam nadzieje że wam też się ona spodoba

Super książka

Super książka

Piękne to i mądre. Moje przedszkolne dzieci przeżywają te bajki z wypiekami na twarzy. Uczą się morałów i potem je powtarzają.

fajne zgrabne wierszyczki z nauczką jak się nie robi czy jak się właściwie zachowuje grzeczne dziecko. uważam że to świetna lektura dla dzieci, choć ma parę słów nie dla pierwszoklasisty

Na półkach: , , , , ,

Córką 7 letnia zachwycona, więc i ja jestem:)

Córką 7 letnia zachwycona, więc i ja jestem:)

Książka bardzo śmieszna dużo rad i wiele innych śmiesznych wierszy.

Książka bardzo śmieszna dużo rad i wiele innych śmiesznych wierszy.

Małgorzata Strzałkowska Rady nie od parady czyli Wierszyki z morałem Zobacz więcej