Przez świat na rowerach w dwa lata. Rok I. Z Polski przez Iran do Tybetu

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Przez świat na rowerach w dwa lata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Feeria
978-83-7229-258-2
rower, podróże, świat

Książka dowodząca, że można wybrać się w podróż rowerową dookoła świata, nie mając pojęcia o wymianie dętki. O tym, jak można przejechać Chiny, nie potrafiąc posługiwać się pałeczkami. O tym, jak przeżyć mrozy Altiplano z jedną parą skarpetek i zepsutym namiotem. Książka podróżnicza, w której nie znajdziecie sformułowań „sens życia” czy „poszukiwanie siebie”, za to na pewno wiele razy...

Książka podróżnicza, w której nie znajdziecie sformułowań „sens życia” czy „poszukiwanie siebie”, za to na pewno wiele razy zaśmiejecie się podczas lektury. Wesołej podróży!

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: www.gandalf.pl

JerzyP | 2013-03-17
Przeczytana: 18 lutego 2013

Drażni to najlepsze słowo i nie w dobrym tego słowa znaczeniu - nie motywuje czy coś - po prostu drażni od pierwszych słów... mało śmieszna historia laików z pieniędzmi ale bez przygotowania i żadnego pojęcia wyrusza sobie na rowerach w świat... Nie doczytałbym gdybym nie dostał CD w prezencie i odsłuchiwał w kawałkach podczas jazdy (czasem musząc zatrzymywać bo miałem dość słuchania tego). Zupełnie nie można poczuć tej podróży, jest tylko relacja dość sucha ale bez faktów chociażby o miesiącu podróży przez co nie można sobie wyobrazić czy minęło 3 miesiące czy 2 tygodnie, nie ma informacji o finansach podstawowych (koszt odsyłania w kółko rzeczy do Polski, skąd nagle mieli zimowe rzeczy, ile kosztował ich brak przygotowania na pogodę i konieczność kupowania rzeczy albo przesyłania z Polski jeżeli coś takiego występowało, nie znane są koszty jedzenia, hotelu, autobusów etc etc). Ogólnie naprawdę ciężko się słuchało i szkoda, że nie można było poczuć ducha tej wyprawy.... Humor mało...

Micho | 2012-07-26

Niestety nie doczytałem do końca, bo książka najzwyczajniej w świecie mnie drażniła. Już na samym początku straciła wiarygodność w moich oczach, kiedy autor przyznaje się, że nie umie zmienić dętki w rowerze. No jak można jechać na taką wyprawę nie znając takich podstaw? To oczywista bzdura.
Książka opisuje lekko i z "humorem" (cudzysłów, bo mało śmieszny) podróż dwójki bohaterów. Spodziewałem się, że jako czytelnik poczuję duch i urok tej wycieczki, że pojadę razem z autorami. Niestety, oni jadą, a ja jestem biernym obserwatorem i czuję, jak autorzy się po prostu ode mnie oddalają.

Justa | 2011-06-19
Przeczytana: czerwiec 2011

A więc tak - niezmiernie irytował mnie brak mapek i fakt, że zdjęcia ułożone były nieadekwatnie do treści... Bez dobrej mapy ciężko sobie pewne rzeczy uzmysłowić. Do tego sporo błędów technicznych i redakcyjnych, które też wpływają na ogólny odbiór. Sama historia podróży rowerowej przez świat - piękna sprawa. Autor w prosty i czytelny sposób opisuje rzeczywistość, z którą styka się po drodze.
I to co zdecydowanie najpiękniejsze - różnorodność: ludzi, miejsc, smaków, zapachów.

ilo99 | 2016-07-07
Na półkach: Przeczytane, Polecane

Czytałam tę książkę z bardzo mieszanymi odczuciami. Jeśli chodzi o styl wypowiedzi jest świetna. Zabawna, intrygująca, historie ciekawe, a nawet gdy opisuje aspekty fizjologiczne wyjazdu, to czyni to z przymrużeniem oka. Tyle, że właśnie te fragmenty sprawiły, że zaczęłam się zastanawiać, co pchało autorów w dalszą podróż. Po co się tak męczyć? Im dłużej czytam o warunkach w jakich musieli spać lub się żywić tym bardziej byłam przekonana – ja tak nie chcę. Nie korci mnie wcale uprawianie najbardziej popularnej dyscypliny sportu w Indiach, czyli biegania do toalety, stąd nazwa – biegunka (to parafraza fragmentu książki, taki swoisty smaczek), nie kusi przeprawianie się z rowerami przez kamieniste potoki, nie nęci jeżdżenie po kamienistych bezdrożach, nawet jeśli nagrodą za wysiłek są piękne widoki gór czy świątyń. Podziwiałam odwagę, a może huraoptymizm autorów, aby wyruszyć w mającą trwać dwa lata drogę, bez żadnego przygotowania w kwestii naprawy roweru, łącznie z wymianą...

Cafecitta | 2012-03-07
Na półkach: Przeczytane, Podróże
Przeczytana: 06 marca 2012

Za dużo błędów - merytorycznych, stylistycznych, a nawet ortograficznych, to nie powinno się zdarzyć. Zdjęcia faktycznie najczęściej nie dopasowane do treści. Do momentu, w którym zaczęły się góry, książka była dla mnie dość nudna, a poczucie humoru autorów pomimo swojej trafności jakoś mnie nie śmieszyło. Potem zdarzyło mi się kilka razy uśmiechnąć, a nawet 2-3 razy parsknąć śmiechem, za co plus. Ale niestety czytając, męczyłam się na tej drodze razem z autorami, więc nie mam zamiaru sięgać po drugą część.

Sabi | 2014-09-10
Na półkach: Przeczytane, Niedokończone
Przeczytana: sierpień 2014

Jak już ktoś wcześniej napisał - autor ma niezwykle irytujące poczucie humoru. Nie doczytałam do końca. Po za tym jak można jechać w dwuletnią wyprawę rowerową i nie nauczyć się choćby zmieniać dętki.

Artur Schodziński | 2013-12-05
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 2013 rok

Okazuje się każdy może wydać książkę!. Dość niski poziom merytoryczny, język pozostawia wiele do życzenia.

Dominika Gaweł | 2018-10-17
Przeczytana: 17 października 2018

Książka, którą Wam dzisiaj prezentuję to zdecydowanie rodzaj literatury, którą najbardziej lubię! Są to zapiski z rowerowej podróży dwójki Polaków. Kiedy do dosyć wymagającego środka transportu dodamy spanie pod gołym niebem, potyczki z miejscową ludnością czy walkę z żywiołami, to otrzymujemy zajmującą, niejednokrotnie wstrzymującą dech w piersiach historię. Paweł i Magda w pierwszej rowerowej przeprawie przemierzają m. in. Iran, Turcję, Pakistan, Indie, Chiny. Napotykają na swojej drodze wysokości sięgające 5 000 m n.p.m., rwące rzeki, przez które muszą przenosić rowery, drogi, które dróg nie przypominają. Dodatkowo, ich cechy charakteru nie pozwalają im iść na ustępstwa w starciach z mieszkańcami. Nie mając zbyt wiele pieniędzy w portfelu twardo bronią swoich racji i… funduszy. Ich słowne potyczki z właścicielami hotelów, restauracji czy też z osobami spotkanymi na drodze dodają książce uroku. Nie sposób pominąć tu również, co rusz napotykających ich problemów z rowerami....

Prometeusz | 2017-12-17
Przeczytana: 17 grudnia 2017

Fajna, napisana prostym językiem, sporo w niej ciekawostek ale i humoru. Minusem jest brak mapek.

ovillo | 2019-04-23
Na półkach: 2019, Przeczytane
Przeczytana: 20 kwietnia 2019

Pisać każdy może. Niestety. Ani ładu, ani składu, skakanie po tematach bez jakiejkolwiek koncepcji- słuchałam audiobooka i kilka razy byłam przekonana, że nagły przeskok z miejsca na miejsce wywołany jest może losowym ustawieniem wyboru ścieżek dźwiękowych, ale nie, tak to się układalo.
Bardzo drażniło mnie też podkreślanie braku podstawowego przygotowania do wyprawy- doprawdy, nie wiem, czym tu się chwalić- i wiecznego cwaniaczkowania- jak wejść do parku narodowego czy innej atrakcji, nie płacąc przy tym za bilet.