Moja Afryka

Okładka książki Moja Afryka Kinga Choszcz
Okładka książki Moja Afryka
Kinga Choszcz Wydawnictwo: Bernardinum Seria: Biblioteka "Poznaj Świat" literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Biblioteka "Poznaj Świat"
Bernardinum
2008-04-10
2008-04-10
kinga choszcz moja afryka afryka
Inne

Okładka książki Prowadził nas los Kinga Choszcz, Radosław Siuda
Prowadził nas los Kinga Choszcz, Rado...

Podróż Kingi Choszcz przez Afrykę. Autorka opisuje swoją podróż przez Afrykę. Polecam

Dzięki książce poczułam się jak w Afryce! autorka bardzo wierzyła w ludzi, nie spotkało jej nic złego, pomimo stałego narażenia na sytuacje niebezpieczne. nie powiedziałabym, że to odwaga - nie każdy nadaje się na taki rodzaj podróży - ona realizowała swoje marzenia (nie bacząc na zagrożenia) - i myślę, że dzięki temu książkę czyta się dobrze. książka jest o tyle przejmująca, ponieważ niemal do ostatnich znamy jej bezpośrednie relacje z podróży, która niestety ma smutny finał... i przyznam, że były momenty, gdy męczyłam się czytając o bezinteresownej pomocy ludzi itd. - tworzy to trochę iluzje, że każdy tak może....

Świetna i bardzo wciągająca książka. W szczególności dla osób które pokochały Afryke. Wielka szkoda ze kolejnych książek tej autorki nie będzie.

Wspaniała autorka. Super ciekawa książka.

Wspaniała autorka. Super ciekawa książka.

Uwielbiam tę książkę Kingi, mimo że kończył ją ktoś inny. Niesamowita osoba, ciekawa świata, otwarta, zdecydowana realizować marzenia. Byłam w Afryce razem z nią dzięki tej lekturze.

Za pierwszym razem dość ciężko mi się czytało tę książkę, bo przytłaczała świadomość że Kingi już nie ma z nami.
Teraz, po latach, można się bardziej skupić na lekturze i po prostu czerpać przyjemność z poznawania Afryki jej oczami.

Jedna z pierwszych książek podróżniczych jakie przeczytałem. Zdecydowanie bardziej emocjonalna i osobista niż czytane często w tym samym czasie książki Cejrowskiego.

Kinga Choszcz, zaraża pasją do podróży ale równocześnie uwrażliwia i pokazuje też trochę tej ciemniejszej strony miejsc w których jest, w tym wypadku Afrykę.

Książka dla miłośników podróży i wszystkich ciekawych świata. Reportaż o przygodzie autostopem na Czarnym Lądzie, o Afryce w surowej odsłonie, gdzie ludzie uczą się ludzi. Pamiętnik o prostocie i prawdzie. O życzliwych i bezinteresownych relacjach. Historie opowiedziane bez wyższości białego człowieka. Zapis podróży tam, gdzie bieda nie pozwala ludziom mieć więcej zachcianek niż potrzeb. Samotna wyprawa, przerwana przez tragiczny los autorki, do momentu w którym Afryka upomina się o zapłatę za miłość do niej.

Nieprawdopodobne, że ta historia wydarzyła się naprawdę... Polecam miłośnikom podróży i nie tylko!

1962

Męczyłam książkę kilka miesięcy, aż w końcu się poddałam. Na 58 stronie. Nie wiem, co jest powodem, że było nam "nie po drodze". Może kiedyś jeszcze powrócę. Innym razem.

• Podróżnicze
  • Podróże