Portugalia. Podróże marzeń

Tłumaczenie: Kontekst s.c. A. Wolski S. Wolska
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Podróże marzeń (czerwona)". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Mediaprofit
Insight Guides - Portugal
przewodnik, Portugalia
kamk

Podróże marzeń to przewodniki, które zabiorą cię w niezwykłą podróż po najciekawszych miejscach świata.

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Abee | 2016-05-08
Na półkach: Lizbona, 2016, Przeczytane
Przeczytana: 29 kwietnia 2016

Bardzo cenię te przewodniki "Gazety". Jak zwykle porządnie przygotowany wstęp o Portugalii - czyli historia i wszystko, co tylko chcielibyście wiedzieć o tym państwie i jego mieszkańcach oraz ich zwyczajach. Potem część dla turystów, czyli regiony do zwiedzania i krótsze/dłuższe notki o zabytkach lub ciekawych miejscach, na marginesach ciekawostki. Tu trochę pobieżnie, ale cóż się dziwić - cały kraj do ogarnięcia, to dużo. No i minęło 11 lat od wydania (2005), więc niezbyt można polegać na niektórych danych. Część praktyczna - po prostu zbyt stara. Ale i tak można przeczytać, zdjęcia z przyjemnością obejrzeć i do praktycznego wyjazdu zweryfikować dane. I tak pozycja godna polecenia.

Ka_Ha | 2014-09-01
Na półkach: Przeczytane, Światowo

Bardzo sobie cenię tę serię, bo żaden inny przewodnik nie opisuje tylu ciekawych informacji o historii, przyrodzie kraju, kulturze czy zwyczajach mieszkańców. Nie wyobrażam sobie zwiedzania bez wiedzy na ten temat. Jego jedyną wadą jest brak map miast, ale za to ma całkiem dobre mapy drogowe. No i niestety gabaryty są znaczne i w moim bagażu się nie zmieścił, ale nie szkodzi. To była niezbędna lektura przed wyjazdem.

Demi | 2016-02-27
Przeczytana: 21 czerwca 2016