Obrazy Włoch, Tom I

Образы Италии/ Obrazy Italii
Obrazy Włoch, Włochy, podróże
sztuka
Dzwienkoswit

„Szkice Muratowa, przynosząc wiele wnikliwych uwag o rzeźbach, obrazach, architekturze i kulturze Włoch, są nie tylko pięknie pisaną relacją o rzeczach widzianych, lecz stanowią również interesujący dokument swojego czasu, świadectwo epoki i miernik stanu określonej świadomości kulturalnej. Wydaje się także, iż uważny czytelnik potrafi wydobyć z tej lektury naukę właściwego obcowania z dziełami sztuki jako z trwałymi świadectwami duchowej działalności człowieka, mozolnie wznoszącego pomniki swoich osiągnięć wśród wartkiej, wszystko niszczącej rzeki czasu.”

źródło opisu: http://www.finta.pl/

źródło okładki: http://www.finta.pl/

figozmakiem | 2012-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2005

Najważniejsza pozycja dla podróżnika (ale nie turysty) udającego się do Włoch.

Lisiczka | 2015-03-17
| 2014-10-15