Barcelona. Wakacje w wielkim mieście

Seria: Wakacje w wielkim mieście
Wydawnictwo: G+J
Barcelona, przewodnik, podróż, wakacje
Lady_B

Barcelona jest niczym wirująca karuzela. Jej serce stanowi rozległa starówka, usiana wspaniałymi pomnikami i budynkami. To miasto idealne dla miłośników sztuki, naszpikowane muzeami wypełnionymi wszystkim, od zbiorów romańskich fresków po dzieła Picassa. Miejskie plaże latem zapełniają wielbiciele opalenizny, łakomczuchy przesiadują w niezliczonych lokalach, od tradycyjnych tawern po najmodniejsze restauracje, raczące nowofalową kuchnią hiszpańską. Nocne marki mają pod dostatkiem barów i klubów. A tuż za opłotkami miasta rozciąga się efektowne wybrzeże, osobliwe góry, wspaniałe średniowieczne klasztory i niekończące się winnice.

Jeśli lubisz wielkomiejski gwar, spędź wakacje w Barcelonie.

Rozsmakuj się w tapas, naucz się tańczyć flamenco, poznaj sekrety katalońskiej secesji i podążaj śladami młodego Picassa. Odwiedź takie miejsca, jak rzymska Barcelona, La Rambla i kwartał pełen secesyjnych rezydencji. Poznaj mniej uczęszczane miejsca jak Colònia Güell, Museu Egipci de Barcelona i Palau Baró de Quadras.

źródło opisu: G+J RBA Wydawnictwo

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/

Plusem tego przewodnika są liczne ciekawostki: historyczne, artystyczne, geograficzne... Dużo jest kolorowych zdjęć i informacji dla turystów.

Niestety, całość ułożona jest nieco chaotycznie; duża ilość odnośników jest po prostu niepraktyczna. Brakuje też przykładów tras dla zwiedzających, więc raczej jest to książka dla tych, którzy są zaprawieni w samodzielnym zwiedzaniu i penetrowaniu aglomeracji.

Czyta się jednak całkiem przyjemnie. Sporo można dowiedzieć się o zabytkach Barcelony i jej innych atrakcjach.
Dla tych, którzy mieli już okazję zwiedzić miasto, może to być powrót do niego w myślach i wspomnieniach.

Matacz | 2015-07-11
Przeczytana: 09 listopada 2014

Obszerne opracowanie na temat stolicy Katalonii. Barcelona to piękne miasto naszpikowane zabytkami i łączącymi się z nimi dziejami. Dzięki przewodnikowi Pascala mamy możliwość poznania zarówno czysto historycznych faktów, ale również ciekawych anegdot związanych z różnymi częściami miasta. Całość wydana w ładny, czytelny sposób z wieloma kolorowymi zdjęciami i mapkami co zwiększa atrakcyjność książki. Moim zdaniem jest to jednak przewodnik z którym należy zapoznać się w domu, przed wyjściem na zwiedzanie, gdyż informacji jest odrobinę za dużo i szukanie odpowiedniego akapitu w tłumie turystów może sprawiać problemy. Dlatego na zwiedzanie miasta polecałbym albo mniejsze opracowanie np. Pascal lajt albo wcześniejsze zaznaczenie sobie interesujących nas fragmentów.

książek: 2023
Agata | 2012-12-08
Na półkach: Mam, Przeczytane

Byłam, widziałam i chcę tam wrócić!!!! Dzięki temu przewodnikowi w krótkim czasie zobaczyłam wszystko to, co najważniejsze i najpiękniejsze :)

Chocoladore | 2017-02-13
Beatriz_Aguilar | 2016-10-12