Dwoisty język

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Mistrzowie Literatury". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Rebis
The Double Tongue
83-7120-311-X
literatura angielska
Dorota

Arieka, sędziwa wieszczka z Delf, wspomina swój niezwykły żywot pytii, głosu boskiego Apollina. Mija właśnie sześćdziesiąt lat, od kiedy po raz pierwszy zasiadła na spiżowym trójnogu jako medium i przekazicielka wieloznacznych wypowiedzi bóstwa. Wiodąc życie istoty zdanej na łaskę boga, kapłana i ludu, obserwuje powolny upadek wyroczni i jej wpływu na losy świata. Tę niezwykłą, ostatnią...

Tę niezwykłą, ostatnią powieść Goldinga, pozostawioną w postaci szkicu, należy zaliczyć do jego szczytowych osiągnięć, zarówno literackich, jak i psychologicznych.

Avalanche | 2016-06-18
azoska | 2015-06-21