Umysł Broca. Refleksje o nauce

Tłumaczenie: Piotr Amsterdamski
Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Broca's brain : reflections on the romance of science
83-7298-333-X
tajemnice ludzkości, umysł,
hunter

Czym jest świadomość? Jak powstała Ziemia? Jak narodziło się życie na Ziemi? Czy to możliwe, ze w kosmicznych przestrzeniach żyją inne inteligentne istoty? W ciągu niemal całej historii ludzkości podobne rozważania były domeną filozofów, poetów, szamanów i teologów. Wzajemnie sprzeczne odpowiedzi, jakich udzielali, dowodzą, że tylko nieliczne ich koncepcje były słuszne. Obecnie – dzięki...

Czym jest świadomość?
Jak powstała Ziemia?
Jak narodziło się życie na Ziemi?
Czy to możliwe, ze w kosmicznych przestrzeniach żyją inne inteligentne istoty?
W ciągu niemal całej historii ludzkości podobne rozważania były domeną filozofów, poetów, szamanów i teologów. Wzajemnie sprzeczne odpowiedzi, jakich udzielali, dowodzą, że tylko nieliczne ich koncepcje były słuszne. Obecnie – dzięki uczonym, którzy żmudnie pracują nad wydarciem naturze jej tajemnic – widzimy już zarysy odpowiedzi na wiele pytań. Tematem Umysłu Broca są właśnie te wstępne odpowiedzi. Jest to niezwykle klarowna relacja o najnowszych odkryciach astronomicznych i ich związkach z wiedzą o ludzkim umyśle, o odkryciach

vitis | 2013-04-02

Szczególnie fascynujące było przeczytanie i odkrycie iż Sagan pisze o swoim synu.

Marcin Krawczyk | 2015-11-13
PłetwonurekNaPustyni | 2014-07-23