vitis 
status: Czytelnik, dodał: 1 ksiązkę, ostatnio widziany 4 dni temu
Teraz czytam
 • Kolorowa rewolucja. Architektura, wnętrza, moda
  Kolorowa rewolucja. Architektura, wnętrza, moda
  Autor:
  Szarzejemy. Bezpieczne czernie i biele wypełniają krajobraz, nasze mieszkania i szafy. Tymczasem jesteśmy stworzeni, by żyć wśród kolorów. Kolory mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie. W...
  czytelników: 157 | opinie: 8 | ocena: 6,42 (33 głosy)
 • Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA
  Nielegalny. Moje dzieciństwo w RPA
  Autor:
  Jedna z najdowcipniejszych książek roku i wielki bestseller „New York Timesa”. Pełne kapitalnego poczucia humoru wspomnienia znanego amerykańskiego satyryka, który dorastał w trudnych warunkach w cza...
  czytelników: 775 | opinie: 46 | ocena: 7,92 (226 głosów) | inne wydania: 1

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-04 19:50:21
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Głęboki, poważny zbiór rad, przemyśleń, krótkich omówień spraw duch, ciała, myśli. Do przeanalizowania, kontemplacji, rozważenia, co dzień po 2-5 tematów. Faktycznie, gdyby móc te wszystkie "sztuczki" wprowadzić w życie, to stałoby się ono prawdziwą, bogatą sztuką. Wartościowa pozycji, wymagająca uwagi, skupienia, ale nadająca życiu zdecydowanie wysoką wartość.

 
2018-08-04 19:42:25
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam, PolSl
Autor:
 
2018-07-30 21:01:41
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-07-28 10:42:34
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Podzielam opinie innych czytelników. Książka na początku jest zbyt dziennikarska i Autor niepotrzebnie tworzy (przesadzoną) atmosferę śledztwa. W innych miejscach gonitwa tematów jest wyjątkowo duża, ale ogólnie książka jest bardzo ciekawa. Ucieszył mnie dystans Autora do opisanych teorii i metod. Wręcz podziwiam go za odwagę spotykania się z wielokrotnymi, brutalnymi mordercami i za otwartą... Podzielam opinie innych czytelników. Książka na początku jest zbyt dziennikarska i Autor niepotrzebnie tworzy (przesadzoną) atmosferę śledztwa. W innych miejscach gonitwa tematów jest wyjątkowo duża, ale ogólnie książka jest bardzo ciekawa. Ucieszył mnie dystans Autora do opisanych teorii i metod. Wręcz podziwiam go za odwagę spotykania się z wielokrotnymi, brutalnymi mordercami i za otwartą krytykę niektórych znanych postaci. Książka pozostawia otwartą myśl co do granic normalności, a także niepokojące dane o diagnozowaniu chorób psychicznych u dzieci i uchyla rąbek polityki, która z tym stoi. Polecam, gdyż ta pozycja odważnie zwiększa świadomość ludzi o przypadkach, z którymi można się praktycznie na co dzień spotkać.

pokaż więcej

 
2018-07-22 23:39:55
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, PolSl

Przez historie opisane w tej książce przemawia nostalgia i przemijanie. To dekadenckie spojrzenie, mimo ciekawej, udanej formy, nie trafia do mnie. Jest ponure, skończone i ma pesymistyczny wydźwięk. Może mogłoby rozbudzić pragnienie poszukiwania radości życia, ale jakość brak mu nadziei. Otaczanie się takimi obrazami przygnębia mnie i osobiście nie odnajduję w tym nic pozytywnego. Dlatego... Przez historie opisane w tej książce przemawia nostalgia i przemijanie. To dekadenckie spojrzenie, mimo ciekawej, udanej formy, nie trafia do mnie. Jest ponure, skończone i ma pesymistyczny wydźwięk. Może mogłoby rozbudzić pragnienie poszukiwania radości życia, ale jakość brak mu nadziei. Otaczanie się takimi obrazami przygnębia mnie i osobiście nie odnajduję w tym nic pozytywnego. Dlatego moja ocena: literacko co najmniej bardzo dobra, ale przez ponury wydźwięk tylko 6 gwiazdek.

pokaż więcej

 
2018-07-18 23:13:43
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:
 
2018-07-18 10:57:11
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-06-12 10:47:28
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, PolSl

Nie czytając wnikliwie komentarzy czytelników spodziewałem się innej treści, a właściwie bardziej poradnika, zbioru mądrości życiowych... Tymczasem jest to historia rodzinnych relacji, czasem ich braku, tragicznych wspomnień z polskim akcentem a przede wszystkim odnajdywania. Mądrości są w postawach ludzi, ich przemianach, które fascynują. Momentami historia staje się zbyt oczywista,... Nie czytając wnikliwie komentarzy czytelników spodziewałem się innej treści, a właściwie bardziej poradnika, zbioru mądrości życiowych... Tymczasem jest to historia rodzinnych relacji, czasem ich braku, tragicznych wspomnień z polskim akcentem a przede wszystkim odnajdywania. Mądrości są w postawach ludzi, ich przemianach, które fascynują. Momentami historia staje się zbyt oczywista, wyidealizowana, ale może w ten sposób jeszcze silniejsza jest motywacja do zwrócenia uwagi na wartości i siłę więzi. Bardzo się cieszę, że trafiłem na tę lekturę i tym chętniej polecam ją, aby chronić to z czym możemy się spóźnić, to na co jest czas, właśnie teraz.

pokaż więcej

 
2018-06-09 20:09:23
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, PolSl

Ta książka bardzo ubogaca, a dla mnie szczególnie wartościowe były historie i przedstawienie stanu ducha Autorki. Niektóre z wywiadów też były odkrywcze i wprowadzały inne spojrzenie na sprawy wiary. Razem dzieło tworzy piękną harmonię. Podziwiam i gratuluję Autorce oraz osobom, z którymi rozmawiała, że potrafią otwarcie rozmawiać na temat wiary i religii. To jest bardzo dojrzała i wartościowa... Ta książka bardzo ubogaca, a dla mnie szczególnie wartościowe były historie i przedstawienie stanu ducha Autorki. Niektóre z wywiadów też były odkrywcze i wprowadzały inne spojrzenie na sprawy wiary. Razem dzieło tworzy piękną harmonię. Podziwiam i gratuluję Autorce oraz osobom, z którymi rozmawiała, że potrafią otwarcie rozmawiać na temat wiary i religii. To jest bardzo dojrzała i wartościowa postawa, choć trudno wyważyć między afiszowaniem się z poglądami a dzieleniem się nimi i wspieraniem innych. Myślę, że sama Autorka robi to w sposób niezwykle udany.
Chętnie podzielę się tą książką z bliskimi, a szczególnie tymi, dla których telewizyjne "gwiazdy" są ważnymi postaciami, gdyż jest szansa, że w ten sposób treść i przesłanie tej książki do nich trafi.

pokaż więcej

 
2018-06-06 17:07:57
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, PolSl
Seria: Reportaż
 
Moja biblioteczka
231 104 313
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (4)

Ulubieni autorzy (1)
 • Carl Sagan
  Carl Sagan
  75 fanów
  11 książek
  1012 czytelników
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd