Księżniczka i wszy

Wydawnictwo: Skrzat
978-83-7437-532-0
wieś, gospodarstwo, księżniczka
Edyta

Joasia opuszcza swoje rodzinne miasto i przeprowadza się na wieś do chorej babci, która potrzebuje pomocy w prowadzeniu gospodarstwa. Nie potrafi jednak odnaleźć się w nowym środowisku. Nie tak wyobrażała sobie swoją przyszłość. Koleżanki mówią na nią "księżniczka", gdyż Joasia nie potrafi ukryć swojej niechęci do nich. Czy dziewczynce uda się polubić swój nowy dom, przełamać uprzedzenia i zdobyć przyjaciół?

źródło opisu: nota wydawcy

źródło okładki: wydawca

magdalenardo | 2015-10-11
Przeczytana: 23 września 2015

Co siedzi w głowach i sercach zranionych nastolatków? Jak dalece żal do świata, ludzi wokół i sytuacji życiowej może wpłynąć na postrzeganie rzeczywistości? Czy buntem karzemy wszystkich obok czy... no właśnie! Dobrze jest czasem spojrzeć na wszystko z innej perspektywy i dostrzec szerszy obraz rzeczywistości... nim wyrządzimy sobie lub komuś krzywdę.

Życie dwunastoletniej Joasi wywraca się do góry nogami. Z powodów rodzinnych jej rodzina zmuszona jest przeprowadzić się z miasta do wsi, która delikatnie mówiąc nie jest wymarzonym miejscem dla dziewczynki. Joasia nie akceptuje tej sytuacji i buntuje się na każdym kroku. Jej buńczuczna postawa nie ułatwia nawiązywania nowych przyjaźni czy wzbudzania sympatii u nauczycieli. Niestety obrażona na cały świat bohaterka nie ma żadnych zahamowań, wyżywa się na koleżankach, nauczycielach, rodzicach i babci.

Joasi nie da się polubić. To osoba wredna, nieczuła i chamska (nie ma łagodniejszych określeń). We wsi, w której przyszło jej...

Monika | 2012-07-01
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 01 lipca 2012

Nie spodobała mi się książka. Chociaż tak, miała zawarty w sobie jakiś morał to nie przypadła mi do gustu. A głównej bohaterki nie polubiłam. Nawet na końcu książki, gdy postanowiła się zmienić nadal była niemiła.

Julia | 2013-08-22
Na półkach: Przeczytane, Wakacje 2013
Przeczytana: 23 sierpnia 2013

Książka zdecydowanie za krótka!!!

wiolenia28 | 2016-02-15
Natka | 2015-12-27