Okultyzm a wiara katolicka

Wydawnictwo: POLWEN
Occultisme et Foi Catholique
978-83-89862-82-2
Piotr

Okultyzm jest ciągle modny. Literatura tematu jest dostępna w wielu księgarniach. Symbole okultystyczne można znaleźć wszędzie, począwszy od okładek płyt z muzyką rockową, poprzez słynną piramidę postawioną niedawno na dziedzińcu Luwru, zbudowaną z 666 szklanych ścianek. U podstaw okultyzmu leży gnoza, doktryna (a raczej ideologia), która, mając wiele postaci, zdołała przeniknąć nawet do środowisk katolickich. Mniej lub bardziej ukryta, jest niełatwa do rozpoznania. Broszura Jeana Vaquie dostarcza elementarnej wiedzy na temat gnozy i analizuje jej podstawowe motywy.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/okultyzm-a-wiara-katolicka-podstawowe/

źródło okładki: www.google.pl

Kerrea | 2016-03-27

Niezwykle słaba książka, nie, właściwie broszura. Strata czasu. Nie polecam.

Gabryella | 2014-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2014

Uważam, że lepiej poświęcić czas na inne książki podobnej tematyki.

rasilio | 2014-12-28
Na półkach: Szafa 1a, Własne, Przeczytane