Safe Haven

Okładka książki Safe Haven Nicholas Sparks
Okładka książki Safe Haven
Nicholas Sparks Wydawnictwo: Grand Central Publishing Ekranizacje: Bezpieczna przystań (2013) literatura obyczajowa, romans
Grand Central Publishing
978-0446547598
Ekranizacje:
Bezpieczna przystań (2013)

“Bezpieczna przystań” Nicholasa Sparksa to powieść, która z pewnością poruszy serca wielu czytelników. Opowiada historię Katie, tajemniczej kobiety, która przybywa do małego nadmorskiego miasteczka w poszukiwaniu nowego życia. Pracując w lokalnej restauracji, stara się unikać zbliżeń z mieszkańcami, jednak los ma dla niej inne plany. Spotkanie z Alexem, wdowcem z dwójką dzieci, stopniowo zmienia jej postanowienie o samotności.

Sparks z wnikliwością przedstawia emocjonalne zmagania Katie, jej dylematy i pragnienie ukrycia bolesnej przeszłości. Miłość, która rodzi się między nią a Alexem, jest przedstawiona z dużą dozą realizmu i delikatności. “Bezpieczna przystań” to nie tylko historia o miłości, ale także o sile przebaczenia i odwadze, by stawić czoła własnym strachom.

Książka ta jest idealna dla tych, którzy szukają historii z głębią, która skłania do refleksji nad własnym życiem i wyborami.

Świetna książka na jesienne wieczory, która trzyma w napięciu! Aż nie można się od niej oderwać :)

Erin musi uciekać przed swoim brutalnym mężem. Po latach poniżania, bicia i upokarzania, ma dość. Starannie przygotowuje plan ucieczki jednocześnie odgrywając rolę idealnej żony. Udaje jej się uciec do małego miasteczka, choć raz jej oprawca prawie ją dopada... O włos udaje się jej wywinąć. Zastraszona, zaczyna życie w nowym miejscu, praktycznie bez pieniędzy. Poznaje za to przyjaciółkę i sąsiadkę - Jo.

Po pewnym czasie zaczyna zakochiwać się we właścicielu pobliskiego sklepu - Alexie. Oboje zbliżają się do siebie, a Katie wyjawia prawdę o sobie.

Jednak czy szczęście może trwać wiecznie? Mąż Erin ciągle jej szuka... Aż w końcu ją znajduje.

Książka jest pisana w bardzo ciekawy sposób, opowiadając jednocześnie teraźniejsze wydarzenia, jak i te z przeszłości, kiedy to kobieta uciekała przed mężem. Historie płynnie przeplatają się między sobą, pozwalając nam odkrywać losy Erin. Koniec książki jest niesamowicie ciekawy, części są pisane z perspektywy męża Erin, dzięki czemu możemy go lepiej poznać.

Jedynym dziwnym dla mnie wątkiem była postać Jo - przyjaciółki Katie. Okazało się, że była ona... duchem zmarłej żony Alexa. Która po wszystkim zniknęła, jakby w końcu odnalazła spokój.

Poza tym książka była bardzo ciekawa i wciągająca, trzymała w napięciu i opisywała w idealny sposób wszystkie zdarzenia, dzięki czemu można było sobie wszystko wyobrazić... Polecam!

Witam wszystkich serdecznie w majową pogodę. Nie wiem jak u was, ale u mnie pogoda taka sobie. Ja natomiast na ten długi weekend polecam wam fajną książkę do przeczytania, którą przeczytałem osobiście. Muszę powiedzieć, że historia bardzo i to bardzo ciekawa. Książka liczy ponad 400 stron, ale warto czytać.

Opis historii jest następujący:

Kiedy w nadmorskim miasteczku pojawia się tajemnicza młoda kobieta, niektórzy zadają sobie pytanie, co skłoniło ją do porzucenia miejskiego życia i przeprowadzki w miejsce, w którym nic ciekawego się nie dzieje. Piękna, ale zamknięta w sobie Katie pracuje w lokalnej restauracji i wyraźnie unika nowych znajomości. Do czasu. Kiedy poznaje Alexa, wdowca z dwójką dzieci, wbrew sobie zaczyna coraz bardziej angażować się w życie jego rodziny. Między tym dwojgiem wybucha uczucie. Moja ocena to:1000 /1000 punktów.
Polecam i pozdrawiam wszystkich serdecznie. 😯

Opis historii jest następujący:

Kiedy w nadmorskim miasteczku...

Trzyma w napięciu. Warsztat również ok jak to Sparks.

Trzyma w napięciu. Warsztat również ok jak to Sparks.

Ciepła, wzruszająca, z odrobiną magii i dużą dawką pozytywnych emocji. Polecam

Ciepła, wzruszająca, z odrobiną magii i dużą dawką pozytywnych emocji. Polecam

O 📖
Pewnego dnia do nadmorskiego miasteczka przybywa młoda bardzo atrakcyjna kobieta Katie . Unika znajomości wiodąc życie pustelniczki . Do pewnego momentu,kiedy w jej życiu pojawia się Alex- wdowiec,ojciec dwójki dzieci. Katie po pewnym czasie orientuje się że życie tej rodziny staje się dla niej ważna ,zależy jej na niej,ale czy potrafi zbudować szczęście na kłamstwie i ukrywaniu swojej przeszłości ,która nie daje o sobie zapomnieć ..

Od czasu do czasu sięgam po Sparksa bo ten potrafi poruszać w swoich bardzo trudne tematy a jego historię potrafią wzruszyć i co najważniejsze w każdej jego książce czytelnik może odnaleźć coś co można przypisać sobie.
Katie jest ofiarą przemocy psychicznej i fizycznej jej dramat rozpoczął się zaraz po miesiącu miodowym ,gdzie pierwszym powodem do otrzymania w twarz było zapomnienie o okularach które pozostawiła nad basenem... Później było już tylko ...gorzej. Katie jednak nie poddała się uciekła nie pierwszy raz ,lecz za trzecim udało się jej uwolnić,czy aby na pewno?
Obraz życia z takim człowiekiem jest wstrząsający ,wola walki i uwolnienia się godna podziwu ,a finał jak to finał ...ciężki i bolesny ale to co pomogło głównej bohaterce to wiara ,wiara w to że oprócz świata który znała do tej pory jest jeszcze inny - lepszy,ten o który warto zawalczyć . Aby móc w pełni się cieszyć nowym ,niestety musiała zmierzyć się z pozostawionym i definitywnie go zakończyć. Czy podołała temu wszystkiemu i w końcu zaznała lepszego? Musicie sprawdzić sami ! Polecam!
#polecamksiazke
#przemocfuzycznaipsychicznawliteraturze
#52bookchallengepl
#siegnijpoksiazke
#nicholassparks

O 📖

Piękna,ciepła,wspaniała...to jedne z wielu przymiotników jakie przychodzą mi do głowy...a jeśli pisze to facet to COŚ w tej książce musi byc

Historia Katie pokazuje, że miłość ma różne oblicza lecz tylko my sami możemy zgodzić się bądź nie na różne jej okazywanie. Tragiczna ale jednocześnie piękna historia. Polecam

Jak to się stało, że tak późno odkryłam tego autora? Doprawdy nie wiem!
Ale powiem jedno, książka mnie wciągnęła od pierwszych stron. Świetna historia. Trzyma nawet trochę w napięciu, chociaż po pewnym czasie już wiedziałam czego się spodziewać na dalszych kartkach.
Koniecznie muszę sięgnąć po inne pozycje Sparksa!

Jak to się stało, że tak późno odkryłam tego autora? Doprawdy nie wiem!
Koniecznie muszę sięgnąć po inne pozycje Sparksa!

Bardzo przewidywalna, momentami nudnawa, choć zaskakujące są szczegóły w tej historii. To jest książka o przemocy domowej, a tytuł może trochę wprowadzać w błąd

• Nicholas Sparks
  • Romans