8 (11 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
What the BLEEP do we know!?
978-83-925906-8-2
hunter

Twórcy kultowego filmu pod tym samym tytułem, wraz z czternastoma słynnymi naukowcami odkrywają przed nami meandry fizyki kwantowej i biologii molekularnej w poszukiwaniu odpowiedzi na Wielkie Pytania.
Do naszego świadomego umysłu dociera jedynie 2000 bitów informacji z pozostałych 400 milionów, które nasz mózg przetwarza w przeciągu sekundy....

Lulu | 2018-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2018

Blisko dwa lata minęły odkąd obejrzałam film (o tym samym tytule) i zapragnęłam by przeczytać tę książkę.
Warto było czekać! Genialna książka. Cała masa naukowej jak i duchowej wiedzy- w celu ustalenia, czy religia i nauka doszły do zgodności w postrzeganiu świata?
Nie znajdziecie tu gotowych odpowiedzi, ale przede wszystkim kolejne pytania, które mają na celu pobudzić w czytelniku chęci do samodzielnej odpowiedzi. Czy naprawdę wierzycie w to, czym kierujecie się w życiu? Czy może po prostu nigdy głębiej się nad tym nie zastanawialiście, a wasz światopogląd pochodzi całkiem z zewnątrz? Skonfrontujcie się z tym podczas czytania tej książki.
"Mam wiedzę na jakiś temat, jeśli doświadczyłem tego osobiście... Jeśli jednak uwierzę w to tylko dlatego, że ktoś inny to powiedział, pozostanie to jedynie filozofią, abstrakcją... Przemiana wiedzy w mądrość doświadczenia jest wielką, duchową podróżą."-M. Ledwitch

Kamil Nebula | 2013-12-24

Książka zaczyna się niewinnie - odniesieniami do badań naukowych z wykorzystaniem terminologii i hipotez, których przeciętny człowiek nie rozumie (szczególnie z pola fizyki kwantowej). W dalszej części jesteśmy coraz bardziej wciągani w bliżej nieokreślony świat religii, by skończyć na odniesieniach do jakiegoś ruchu o sekciarskim zabarwieniu.

Jeżeli już ktoś chce to czytać, polecam zachować wielką dozę sceptycyzmu i krytycznego myślenia.

westandcrimson | 2014-12-10

Nie spodziewałam się, że to co przeczytam okaże się czymś tak ciekawym, ale zaraz "ciekawy" to małe słowo. Ta książka pozwoliła mi spojrzeć inaczej na naszą rzeczywistość, a jeśli powiem, że zaczęłam wcielać w moje życie wskazówki z niej, nie skłamię. Fizyka kwantowa to coś co bardzo polubiłam."Nie wiemy, o czym wiemy. Nie wiemy, o czym nie wiemy. Co my tak naprawdę wiemy?!" to tylko kilka z wielkich zdań, nad którymi musimy się zastanowić w trakcie i po przeczytaniu. Polecam "What the BLEEP do we know".

Sandina | 2018-09-09
Przeczytana: 13 sierpnia 2018