What the BLEEP do we know!?
978-83-925906-8-2
hunter

Twórcy kultowego filmu pod tym samym tytułem, wraz z czternastoma słynnymi naukowcami odkrywają przed nami meandry fizyki kwantowej i biologii molekularnej w poszukiwaniu odpowiedzi na Wielkie Pytania.
Do naszego świadomego umysłu dociera jedynie 2000 bitów informacji z pozostałych 400 milionów, które nasz mózg przetwarza w przeciągu sekundy....

Kamil Nebula | 2013-12-24

Książka zaczyna się niewinnie - odniesieniami do badań naukowych z wykorzystaniem terminologii i hipotez, których przeciętny człowiek nie rozumie (szczególnie z pola fizyki kwantowej). W dalszej części jesteśmy coraz bardziej wciągani w bliżej nieokreślony świat religii, by skończyć na odniesieniach do jakiegoś ruchu o sekciarskim zabarwieniu.

Jeżeli już ktoś chce to czytać, polecam zachować wielką dozę sceptycyzmu i krytycznego myślenia.

westandcrimson | 2014-12-10

Nie spodziewałam się, że to co przeczytam okaże się czymś tak ciekawym, ale zaraz "ciekawy" to małe słowo. Ta książka pozwoliła mi spojrzeć inaczej na naszą rzeczywistość, a jeśli powiem, że zaczęłam wcielać w moje życie wskazówki z niej, nie skłamię. Fizyka kwantowa to coś co bardzo polubiłam."Nie wiemy, o czym wiemy. Nie wiemy, o czym nie wiemy. Co my tak naprawdę wiemy?!" to tylko kilka z wielkich zdań, nad którymi musimy się zastanowić w trakcie i po przeczytaniu. Polecam "What the BLEEP do we know".

Michał Bagiński | 2016-01-25
Kinga Wilczyńska | 2013-04-02