Opowiadania z piaskownicy

Wydawnictwo: BIS
Darmowe dodatki Edytuj książkę
978-83-7551-030-0
Paideia

Kolejne przygody Tomka, znanego z "Opowiadań dla przedszkolaków". Codzienne życie niesie naszemu bohaterowi wiele przygód i przeżyć, na ogół zupełnie niezrozumiałych dla dorosłych. Cześć! To ja, Tomek. Niektórzy mnie już znają z książki "Opowiadania dla przedszkolaków". Znów mam do opowiedzenia mnóstwo ciekawych, zabawnych i niesamowitych historii. Wszystkie wydarzyły się w całkiem...

Cześć! To ja, Tomek. Niektórzy mnie już znają z książki "Opowiadania dla przedszkolaków". Znów mam do opowiedzenia mnóstwo ciekawych, zabawnych i niesamowitych historii. Wszystkie wydarzyły się w całkiem zwyczajnych miejscach – w domu, w piaskownicy na podwórku, w kinie, w windzie, u fryzjera, w tramwaju, w sklepie i - oczywiście - w przedszkolu. Ciekawe przygody mogą się przydarzyć wszędzie, nie tylko daleko stąd, i nawet w najzwyklejszy szary dzień. Bo tak naprawdę żaden dzień nie jest szary i zawsze coś się dzieje..

źródło opisu: okładka

Sandra | 2019-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2019

Bardzo przyjemna książeczka dla dzieci. Przygody małego chłopca Tomka sa takie prawdziwe, ze aż chce sie o nich czytać. Synek dostał ta książkę od cioci i to jedna z naszych ulubionych. Polecam.

Moje dziecko stwierdziło, że "autor musiał mieć świetną głowę, żeby napisać tak świetną książkę? :-) Rzeczywiście inspirujące, pełne humoru opowiadania pozwoliły nam ciekawie spędzić czas. A komentarze dzieci do tych opowiadań...- beczka śmiechu gwarantowana.

książek: 2074
Księgozbiór_Kasiny | 2018-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2018

Kolejna książeczka przeczytana z dzieckiem, którą mogę spokojnie polecić. "Opowiadania z piaskownicy" to króciutkie historyjki o Tomku i jego przygodach. O książeczce tej dowiedzieliśmy się od Pań z przedszkola i po prostu musieliśmy mieć swoją "własną" książeczkę w domu! My mamy je w formie książkowej i w formie audiobooka. Do obydwu wersji zachęcam:) Wersję książkową czytaliśmy głównie przed snem, a audiobook idealnie sprawdził się podczas podróży samochodem.

To opowiadania przedstawione oczami Tomka i z jego perspektywy. Dlatego czasem potrafią wywołać nie jeden uśmiech! Nam najbardziej spodobała się historia o koszuli takiej samej jak ma Dziadek i o wyjściu do kina, w którym nie wiadomo czemu tak bardzo podoba się ludziom... Ciekawe, sympatyczne i z poczuciem humoru opowiastki na pewno spodobają się dzieciom. Więc jeśli ktoś ma w domu przedszkolaka lub szuka pomysłu na prezent, to będzie to idealna propozycja. Poza tym dodatkowym autem jest świetna interpretacja w wykonaniu...

Bravo26 | 2016-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2016

Opowiadania proste i genialne. Czyta się płynnie i bez zadęcia. 2-3 stronicowe historyjki dotykają spraw powszednich i odświętnych. Opowiadania o windzie, o święcie dziewczynek urocze. Szczerze polecam dla chłopaków, którzy czasami nie lubią książeczek.

kropka75 | 2016-03-16
Przeczytana: 06 lipca 2015

Kochani, jeśli właśnie zastanawiacie się jaką książkę kupić dziecku, to bez namysłu bierzcie tę.
Jest fenomenalna.

Fakt, że nie nadaje się na dobranoc, bo ubaw przy niej po pachy, ale w ciągu dnia jest nie do zastąpienia. :)

W wersji mp3 świetnie sprawdza się do samochodu.
Uwielbiam te opowiadanka, są bardzo bystre i czytelne dla dziecka. Krótkie, nie męczą, pisane przystępnym językiem, ale ładnym, nie jakąś podwórkową byle jaką polszczyzną.

Naprawdę godna uwagi rzecz. Polecam.

gogenzola | 2016-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2016

Książki Renaty Piątkowskiej towarzyszą nam od jakiegoś czasu co wieczór. I jest to absolutny fenomen, bo każda z nich jest niezwykle lekka i zabawna a jednocześnie mądra i z morałem... Brakuje mi słów, żeby wyrazić swój podziw. Autorka doskonale porozumiewa się z dziećmi, umie patrzeć na świat ich oczyma i przekazać ten punkt widzenia w niezwykle czytelnej formie. W rezultacie dziecko się świetnie bawi, ja się świetnie bawie i obydwoje wiele się uczymy. Ja o dzieciach, dzieci o świecie. Ogromny szacunek dla Pani Piątkowskiej za poruszanie ważkich tematów (prawa dziecka, wojna, holocaust) i ujęcie ich w przystępnej dla dziecka formie.
Dodatkowym bonusem są audiobooki w rewelacyjnym wykonaniu Artura Barcisia - bardzo przydatne kiedy ataki śmiechu przeszkadzają w czytaniu.

Maya | 2014-11-04
Przeczytana: sierpień 2014

Napisane ciekawym językiem, ze sporym poczuciem humoru opowiadania o codzienności pięcioletniego Tomka, jego rodziny i dzieci z przedszkola. Wspaniała dawka dziecięcego optymizmu!

misia55 | 2014-07-13

"Straszna" książka, nie nadaje się do czytania na dobranoc...bo nie można się oderwać i pójść spać, a zamiast wieczornego wyciszenia...trzęsie się całe łóżko...ze śmiechu!

kasia1234 | 2014-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2014

Mój 5-letni syn bardzo polubił tą książkę

Majusia | 2013-11-24
Przeczytana: 2011 rok

Rewelacyjna, pełna humoru i świetnych pomysłów książeczka. Interesująco ujęta perspektywa opisanych wydarzeń - narratorem jest dziecko.
Podczas lektury śmiała się nie tylko nasza córa, ale również my- dorośli.
Polecam wszystkim dzieciakom oraz rodzicom, posiadającym pewną dozę poczucia humoru.