Opowiadania z piaskownicy

Wydawnictwo: BIS
978-83-7551-030-0
Paideia

Kolejne przygody Tomka, znanego z "Opowiadań dla przedszkolaków". Codzienne życie niesie naszemu bohaterowi wiele przygód i przeżyć, na ogół zupełnie niezrozumiałych dla dorosłych. Cześć! To ja, Tomek. Niektórzy mnie już znają z książki "Opowiadania dla przedszkolaków". Znów mam do opowiedzenia mnóstwo ciekawych, zabawnych i niesamowitych historii. Wszystkie wydarzyły się w całkiem...

Cześć! To ja, Tomek. Niektórzy mnie już znają z książki "Opowiadania dla przedszkolaków". Znów mam do opowiedzenia mnóstwo ciekawych, zabawnych i niesamowitych historii. Wszystkie wydarzyły się w całkiem zwyczajnych miejscach – w domu, w piaskownicy na podwórku, w kinie, w windzie, u fryzjera, w tramwaju, w sklepie i - oczywiście - w przedszkolu. Ciekawe przygody mogą się przydarzyć wszędzie, nie tylko daleko stąd, i nawet w najzwyklejszy szary dzień. Bo tak naprawdę żaden dzień nie jest szary i zawsze coś się dzieje..

źródło opisu: okładka

kropka75 | 2016-03-16
Przeczytana: 06 lipca 2015

Kochani, jeśli właśnie zastanawiacie się jaką książkę kupić dziecku, to bez namysłu bierzcie tę.
Jest fenomenalna.

Fakt, że nie nadaje się na dobranoc, bo ubaw przy niej po pachy, ale w ciągu dnia jest nie do zastąpienia. :)

W wersji mp3 świetnie sprawdza się do samochodu.
Uwielbiam te opowiadanka, są bardzo bystre i czytelne dla dziecka. Krótkie, nie męczą, pisane przystępnym językiem, ale ładnym, nie jakąś podwórkową byle jaką polszczyzną.

Naprawdę godna uwagi rzecz. Polecam.

Bravo26 | 2016-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2016

Opowiadania proste i genialne. Czyta się płynnie i bez zadęcia. 2-3 stronicowe historyjki dotykają spraw powszednich i odświętnych. Opowiadania o windzie, o święcie dziewczynek urocze. Szczerze polecam dla chłopaków, którzy czasami nie lubią książeczek.

misia55 | 2014-07-13

"Straszna" książka, nie nadaje się do czytania na dobranoc...bo nie można się oderwać i pójść spać, a zamiast wieczornego wyciszenia...trzęsie się całe łóżko...ze śmiechu!

Paideia | 2010-12-16
Na półkach: Przeczytane, 2010
Przeczytana: 01 czerwca 2010

Opowiadania z piaskownicy to druga część przygód przedszkolaka Tomka i jego najbliższych. Poza nowymi, ciekawymi przygodami książka ta niczym nie odbiega od swej poprzedniczki - jest równie zabawna, świetnie oddaje klimat przedszkola i świata najmłodszych dzieci, a co najważniejsze: ukazuje dzieciom różne możliwości wyjścia z tarapatów. Śmiało można więc mówić o terapeutycznej mocy tej pozycji.

Dzięki przygodom Tomka dzieci mogą nauczyć się przezwyciężać koszmary senne, jak polubić podróże windą (mimo, że "za ścianą sunął jakiś ogromny wąż"*). Rodzice natomiast dowiadują się, co czują dzieci podczas kupowania nowych butów, co je najbardziej interesuje w supermarketach i gdzie je szukać, gdy się zagubią. Przede wszystkim jednak dla osób starszych najważniejszą rzeczą jest odkrycie, jak ogromną i rozwiniętą fantazję posiada każde dziecko. A to w przepiękny sposób ukazuje autorka opowiadań.

Polecam wszystkim drugą część przygód Tomka, a żeby uwiarygodnić moją opinię dodam, że...

Gustawsonek | 2013-03-29
Przeczytana: 2011 rok

Bardzo zabawna książka o Tomku i jego przygodach.
Serdecznie polecam wszystkim czytelnikom którzy lubią zabawne książki.

Maya | 2014-11-04
Przeczytana: sierpień 2014

Napisane ciekawym językiem, ze sporym poczuciem humoru opowiadania o codzienności pięcioletniego Tomka, jego rodziny i dzieci z przedszkola. Wspaniała dawka dziecięcego optymizmu!

Na półkach: Przeczytane, BIS

Już kiedyś pisałam o przygodach Tomka opisując książkę pod tytułem "Opowiadania dla przedszkolaków". Przyznam szczerze, że byłam tą książką zachwycona i po prostu musiałam przeczytać kolejną. Nie miałam żadnych wątpliwości, że będzie świetna. Czytałam już bardzo dużo książek Renaty Piątkowskiej i nigdy się nie zawiodłam. Wszystkie były fantastyczne.

Seria z małym Tomkiem w roli głównej wyjątkowo podbiła moje serce. Historie w niej zawarte są ciekawe i pisane tak prostym językiem, że nie ma mowy by dziecko nie słuchało ich jak zaczarowane. Bo u nas tak właśnie jest. Moja Alicja zna już te książki doskonale. Czytałyśmy je już wielokrotnie i nigdy nam się nie nudzą. Wręcz przeciwnie - wciąż nam mało.

Tomek bowiem przeżywa mnóstwo ciekawych przygód. To chłopiec bardzo ciekawy świata, a wszystkie jego spostrzeżenia sprawiają, że płaczemy ze śmiechu. Na przykład gdy Tomek porównywał mamę do osy lub gdy tata chłopca miał chore korzonki. Śmiałyśmy się w głos i ponownie tatuś wraz z...

KKBello | 2012-11-12
Przeczytana: 12 października 2012

Dziś poznajemy Tomeczka, wesołego kilkulatka który przeżywa przenajróżniejsze przygody.
Z zachowania małego chłopca można bezbłędnie stworzyć jego charakterystykę. I tak oto mamy do czynienia z błyskotliwym, ciekawskim, czarującym, zapobiegliwym a przede wszystkim o wyjątkowej wyobraźni chłopcem...
Dzieci w wieku Tomka z reguły posiadają wszystkie wymienione powyżej cechy charakteru w większym bądź mniejszym stopniu. U naszego bohatera poziom jego dziecięcego intelektu jest naprawdę wysoki. Autorka czasami buduje zdania trochę zbyt wygórowane jak na kilkulatka. Widać w nich „rękę” dorosłego.
Całość jednak czyta się bardzo lekko, lektura z każdym rozdziałem zaskakuje, śmieszy i zadziwia.
„Jak ja lubię...” lub „Jak ja nie lubię...”, tak rozpoczyna się każdy rozdział, podoba mi się ten pomysł łączenia w całość.
Czytaliśmy książeczkę do snu, w ciągu dnia, czytała nawet babcia i z całą pewnością możemy potwierdzić, że nie ma granicy wieku w której można by osadzić „Opowiadania...

Alexxx | 2013-03-30
Przeczytana: 2012 rok

Wszystkie trzy książeczki z tej serii są rewelacyjne!
Opowiadają one o Tomku i o tym co wydarzyło się w jego życiu. Narratorem jest Tomek ,który bardzo szczerze opowiada o swoich przygodach, planach i marzeniach. Ta książka potrafiła sprawić ,że popłakałam się ze śmiechu( jak zresztą dwie pozostałe)i uważam ,że jest wspaniałą lekturą dla czytelników w każdym wieku. Serdecznie polecam te książkę a sama na pewno do niej wrócę.

Majusia | 2013-11-24
Przeczytana: 2011 rok

Rewelacyjna, pełna humoru i świetnych pomysłów książeczka. Interesująco ujęta perspektywa opisanych wydarzeń - narratorem jest dziecko.
Podczas lektury śmiała się nie tylko nasza córa, ale również my- dorośli.
Polecam wszystkim dzieciakom oraz rodzicom, posiadającym pewną dozę poczucia humoru.