Nudzimisie i przedszkolaki

Seria: Nudzimisie
Wydawnictwo: Skrzat
powieść, dla dzieci
Alicja

Trzecia część przygód nudzimisiów jest pełna niezwykłości. Okaże się, że oprócz odnudzania sympatyczne stworki potrafią również rozwiązywać inne problemy przedszkolaków. Odkąd koledzy Szymka uwierzyli w ich istnienie, Gusia, Mutek i Hubek często odwiedzają przedszkole. Dzięki nudzimisiowym sztuczkom mały Jędrek polubi zabawę z kolegami, a Tadek niejadek zje śniadanie i cały obiad! Przekonacie...

Przekonacie się także o tym, że i nudzimisie mają swoje małe problemy. Jednym z nich jest… nudzenie się! Ale to już zupełnie inna historia…

źródło opisu: http://www.skrzat.com.pl

źródło okładki: http://www.skrzat.com.pl

Agacha | 2017-05-04
Na półkach: 2017
Przeczytana: 03 maja 2017

Nudzimisie są dobre na wszystko. Zabawią, ośmielą, namówią do jedzenia. Ale czy to możliwe, żeby Nudzimiś się nudził i co się wtedy dzieje? O tym możecie przekonać się sami, czytając kolejną część przygód tych małych stworków.

anta_a | 2016-03-21
Przeczytana: 10 lutego 2016

Tom 3.
Bardzo dobra lektura, choć synkowi sprawiła odrobinę mniej przyjemności (nie lubi przedszkola), za to miała korzystny efekt, bo przedszkole stało się jakby trochę mniej nielubiane. Synek miał też już trochę zaspokojony pragnienie słuchania dalszej historii o Nudzimisiach, ponieważ z powodu fascynacji nimi, nie dało się wepchnąć, pomiędzy kolejne tomy, innej lektury.

rysiowa | 2014-02-16
Przeczytana: 16 stycznia 2014

dziecku się szalenie podobało i oto chyba chodzi :)

LenaU | 2013-11-06
Na półkach: Dzieci
Przeczytana: 03 listopada 2013

kolejne losy stworków i przedszkolaków wciągnęły całą naszą rodzinę i wieczorne czytanie stało się oczekiwaniem na przygody. Moje dzieci z szeroko otwartymi oczyma słuchały historii i co chwilę przypominały żeby nie zapomnieć o pokazywaniu obrazków, które szalenie ich interesowały. Bardzo mądra książka i fakt, że dzieci proszą o kolejną część jest z pewnością najlepszą rekomendacją

Maleństwo | 2012-10-29
Na półkach: Do recenzji
Przeczytana: 04 października 2012

"Nudzi mi się..." - któż nie słyszał tych słów od swojej pociechy... Słowa magiczne, podnoszące mi ciśnienie i wznoszące pracę mózgu na wyżyny intelektualne. Moje dzieciaki rzadko wypowiadają te słowa, ale jak już się zdarzy, trzeba szybko kombinować, bo od "nudzi mi się" do awantury tylko krok.
Jakiś czas temu w postępowaniu moich dzieci nastąpił przełom. Po lekturze przesympatycznej książeczki "Nudzimisie i przedszkolaki" słowa te nabrały zupełnie innego znaczenia. Nudzimiś to przesympatyczny stworek z ogromnymi pluszowymi uszami, małym noskiem i zawsze dobrym humorem. Kiedy dziecko wyszepce "nudzi mi się..." one pojawiają się gotowe do harców i zabawy.
"Nudzimisie i przedszkolaki" to trzecia część przygód przesympatycznych stworków. Nie znam dwóch pierwszych książeczek, ale opowiadania z tego tomiku zdobyły serca całej mojej rodziny. Mutek, Hubert i Gusia na dobre zagościli w naszych cowieczornych czytankach. Miłe stworzenia obserwujemy zarówno w świecie dzieci jak i w ich...

Darka_pl | 2013-01-23
Na półkach: Z biblioteki
Przeczytana: 22 stycznia 2013

Bardzo fajna książka. Opowiada o dalszych przygodach Nudzimisiów. jest też trochę śmieszna :)

Na półkach: Skrzat

Nudzimisie to przesympatyczne małe stworki, które pojawiają się wtedy, gdy jakieś dziecko się nudzi. Wystarczy wyszeptać "nudzi mi się", a już ten mały przyjaciel biegnie z pomocą. A że ich główki są pełne fantastycznych pomysłów, nuda natychmiast pryska ustępując miejsca śmiechom i piskom.

Nudzi mis ie są niewielkie. Mają duże uszy i maleńki ogonek. A ich optymizm i energia bardzo szybko udziela się wszystkim wokół. Dzieciaki uwielbiają tych swoich przyjaciół, bo przy nich zawsze jest wesoło. Tu nie ma czasu na nudę!

Jest tylko jeden mały warunek. By zaprzyjaźnić się z tym sympatycznym stworkiem trzeba w niego uwierzyć!Gdy spełnimy ten warunek już nic nas nie powstrzymuje by bawić się w łapanie gwiazd lub przenieść się do krainy Nudzimisiów.

My trafiliśmy na trzecią część serii książek o tych sympatycznych postaciach. Nie wiem jakie były poprzednie, ale ta jest rewelacyjna. Opowiadania są pełne ciepła i fantazji. Czytałam je mojej córce i tak naprawdę sama wciągnęłam się w...

marola | 2013-05-13
Na półkach: Przeczytane 2013
Przeczytana: 11 maja 2013

Dziecko przejęte i chętne do sięgnięcia po inne części - to chyba najlepsza rekomendacja.

Marysia | 2017-07-11
Na półkach: Czytane Synkowi
Przeczytana: 22 października 2013

11.06.2017 - kolejna ksiażka samodzielnie przeczytana przez mojego synka. Trzecia część serii Nudzimisie :)

Dorota Lewandowicz | 2013-05-27
Na półkach: Dla dzieci