Geniusz techniki bogów

Okładka książki Geniusz techniki bogów David Hatcher Childress
Okładka książki Geniusz techniki bogów
David Hatcher Childress Wydawnictwo: Amber popularnonaukowa
popularnonaukowa
Technology Of The Gods
Amber
2016-07-14
2001-01-01
Krzysztof Kurek
technika prehistoria zagadki

Childress to postać kojarzona głównie z programem "Starożytni Kosmici" ale tutaj, bez zbędnych spekulacji prezentuje nam po prostu fakty. Fakty o tym że wiele znalezisk archeologicznych zwyczajnie nie pasuje do naszych wizji starożytności. Ilość informacji jest przytłaczająca, ale interesująca.

Autor stawia hipotezy i przedstawia dowody na nie w tempie karabinu maszynowego, często na jednej stronie opisując przedmioty datowane na różne tysiąclecia. Te same hipotezy 2-3 strony później stają się "faktami" zasilającymi kolejne teorie. Brakuje mi bardzo rzeczowego omówienia stanowiska nauki, nawet tej nie-mainstreamowej. Znalazłem przypisy jedynie do podobnej literatury. Grafiki, zdjęcia i schematy w koszmarnej jakości, kompletnie nieczytelne. Niektóre omawiane artefakty czy miejsca są niesamowicie ciekawe jednak opisane w sposób w zupełności niewyczerpujący a nawet niewystarczający żeby wyciągnąć własne wnioski. Dla nieszukających sensacji a rzeczowego podejścia do tematu - szkoda czasu.

Tajemnice przeszłości częstokroć pomijane i przemilczane przez współczesną naukę coraz częściej zaczynają wychodzić na światło dzienne. David Hatcher Childress po raz kolejny przytacza wiele dowodów na istnienie wysoko rozwiniętej cywilizacji w zamierzchłych czasach. Cywilizacji, która według wielu naukowców nie powinna istnieć. Autor stawia wiele kontrowersyjnych i niewygodnych pytań, które przez wielu chętnie zostałyby pominięte. Elektrownie faraonów, wojny atomowe starożytności czy statki powietrzne króla Salomona miały ponoć istnieć naprawdę, a nie być jedynie wymysłem dawnych kronikarzy.

Starożytne cywilizacje dysponowały według autora technologią dorównująca naszej. Ich rozwój w dziedzinach inżynierii, metalurgii, energetyki czy atomistyki stał w ówczesnym czasie na bardzo wysokim poziomie. Słynny badacz zagadek przeszłości stara się w niniejszej publikacji odsłonić rąbka tajemnicy i ukazać choć część dowodów potwierdzających dla wielu niewygodną prawdę. Oficjalna nauka nie przyjmuje takich informacji do wiadomości i je zwyczajnie pomija nie wdając się w zbytnie szczegóły. Bardzo ciekawym przypadkiem potwierdzającym wojny atomowe starożytności jest zniszczenie miasta Mohendżo Daro, które nosi oczywiste oznaki użycia broni atomowej. Wszystkie te niesamowite wynalazki używane przez ludy starożytności były ewidentną spuścizna cywilizacji wcześniejszych: Atlantydy, imperium Ramy, imperium Ozyrysa czy Kumari Kandam. Zapomniane cywilizacje, które zostały zniszczone przez ogromny kataklizm mający miejsce pod koniec ostatniej epoki lodowcowej około 12000 lat temu zostawiły nikłe ślady dawnej świetności.

Zaginione, megalityczne miasta i struktury wyłaniają się z mroków prehistorii dając jasny dowód, że w dawnych czasach istnieli potężni budowniczowie i konstruktorzy. Zapierające dech w piersi budowle: Yonaguni, Göbekli Tepe, Puma Punku czy Tiahuanaco wzbudzają niedowierzanie i zachwyt, jak w tak odległych czasach było możliwe wzniesienie tych monumentalnych struktur. Do budowy, których były potrzebne bloki skalne warzące częstokroć kilkaset ton. "Geniusz techniki bogów" jest pozycją ciekawą, napisaną lekkim i przystępnym językiem, dzięki czemu książkę czytamy błyskawicznie. Opisy licznych, mitycznych urządzeń zawarte w tej publikacji są czasami wręcz nierealne. Arka Przymierza, która miała być elektrycznym konwerterem o wielkiej mocy, elektryczne baterie sprzed 2000 lat czy komputer z Antikythery z I wieku p.n.e. sprawiają, że należy na nowo podejść do tematu powszechnie nauczanej historii.

Oszałamiające odkrycia pradawnych uczonych pokazują jaką potężną wiedzą dysponowali. Wiedzą, która była zaledwie mglistym wspomnieniem dawno utraconego dziedzictwa, które w wielu aspektach przekraczała tą, którą obecnie dysponujemy. Jest to kolejna z książek pokazująca ile jeszcze tajemnic kryje przed nami historia. Dlatego musimy cofnąć się o wiele dalej w przeszłość jeżeli chcemy mieć choć mgliste pojęcie o tym skąd pochodzimy. Jak najbardziej polecam lekturę tej pozycji miłośnikom historii, archeologii oraz osobą ciekawym otaczającego nas świata. Historia lubi się powtarzać i miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie nie podzielimy losu potężnej Atlantydy i Kumari Kandam...

Interesujace.
Przydało by się więcej staranności przy umieszczaniu map i rysunków. Mapa Azji obok tekstu o Ameryce to żenada.

Interesujace.

Książka Childressa opowiada o metalurgii, energetyce, inżynierii i atomistyce zagadkowych cywilizacji poprzedzających o tysiące lat kultury Egipcjan, Hetytów i Majów.

Mówiąc o zaawansowanej starożytnej technice, autor postanowił zacząć od prostych, stosowanych dziedzin nauki, takich jak techniki irygacyjne, nawadnianie i kanalizacja, a następnie przejść do podstawowej dla zaawansowanej techniki kombinacji dwóch dziedzin: metalurgii i elektryczności. Po oswojeniu czytelnika z myślą, że starożytni mogli dysponować także skomplikowanymi, metalowymi maszynami i elektrycznością postarał się przedstawić fantastyczne możliwości starożytnych lotów, wojen atomowych oraz ideę systemu energetycznego o światowym zasięgu. Słowem wynalazki, bronie, technologia o jakiś współczesnemu człowiekowi się nawet nie śniło. To wszystko znali się "starożytni" (nie mam tu na myśli starożytnych kultur w rozumieniu akademickim, bo te byłyby w tym wypadku dużo późniejsze od prawdziwych starożytnych kultur - pradawnych cywilizacji!).

W książce "Geniusz techniki bogów" starał się opisać te relacje, artefakty i miejsca, które dają się w znacznym stopniu zweryfikować. Autor przyznał, że zamieścił w niej również wiele spekulacji, które, jak mam nadzieję, staną się podstawą do dyskusji. Czytelnicy będą musieli przedrzeć się przez przedstawione im informacje, wybrać te, które wydadzą się im ważne, i dołączyć je do własnej „bazy danych”, tak by móc do nich wrócić później i zmodyfikować je w razie potrzeby. Pozostałe informacje po prostu odrzucą.

W książce "Geniusz techniki bogów" autor często powołuję się na liczne teksty starożytne. Staraliśmy się umieścić w bibliografii większość tekstów źródłowych wspominanych w tej publikacji, ale w niektórych przypadkach okazało się to niemożliwe. Teksty wspominane przez innych autorów, przytaczanych w tej pracy, zawierają odnośniki do książek autorów, z których zaczerpnięto cytat.

Niniejsza książka to niezwykła podróż przez starożytną historię. Czasem prawda jest dziwniejsza niż fantazja. Serdecznie polecam poszukiwaczom prawdy, miłośnikom historii starożytnej oraz osobom pragnącym zgłębić prawdziwą i nieznaną historię ludzkości! Miłej lektury! :) :) :)

Kolejna z książek, która utwierdza mnie w przekonaniu, że przestawiana nam w szkolnych podręcznikach do historii wiedza, niekoniecznie pokrywa się z faktami.
Warto cofać się myślami w przeszłość, analizować i na nowo odkrywać dokonania naszych poprzedników. Chodzi o to, byśmy potrafili wysunąć właściwe wnioski.
W końcu wszyscy dobrze wiedzą, że "historia lubi się powtarzać...".

W końcu wszyscy dobrze wiedzą, że "historia lubi się...

Interesująca pozycja, traktująca o zdobyczach naukowych starożytnych cywilizacji. Autor przedstawia dowody na używanie przez naszych przodków zaawansowanych technik obróbki metali oraz twardych kamieni, przekonuje również, że dawne cywilizacje znały takie urządzenia jak tokarki czy frezarki.
Z kolejnych rozdziałów dowiadujemy się również, że Egipcjanie czy mieszkańcy Indii oraz Atlantydy potrafili wytworzyć i wykorzystać prąd elektryczny, budowali różnorakie machiny latające oraz niszczycielską broń, której użycie przyczyniło się do zniszczenie wielu megalitycznych fortów i osad.
Polecam książkę każdemu miłośnikowi niekonwencjonalnej archeologii i tajemnic z zamierzchłych czasów.

• Tajemnice, kosmos - ufo - zjawiska paranormalne, s-f
  • E-book niekomerc. PDF, rtf, doc. txt
  • Paleoastronautyka , Ufologia
  • POSIADAM
  • Proteza pamięci

Dodaj cytat z książki Geniusz techniki bogów