Ukryta historia: zaginione cywilizacje, wiedza tajemna i starożytne zagadki

Tłumaczenie: Przemysław Bandel
Cykl: Historia
Wydawnictwo: Rebis
Hidden history : lost civilizations, secret knowlegde, and ancient mysteries
historia, osobliwości, archeologia
hunter

Encyklopedia tajemnic historii opracowana na podstawie najnowszych wyników badań naukowych.

Maja | 2013-01-14

Książka podzielona jest tematycznie na trzy rozdziały: tajemnicze miejsca, niezwykłe artefakty, zagadkowe postacie plus dodatek wspominający pokrótce o zagadnieniach, na które autorowi nie starczyło już chęci, czasu, miejsca... nie wiem. W każdym bądź razie, każde zagadnienie jest bardzo dokładnie opisane, z uwzględnieniem najnowszych metod badawczych. Nie ma tu jednak naukowego żargonu a prosty, dostosowany do możliwości każdego czytelnika język. Do przeczytania książki zachęcają również trafnie dobrane zdjęcia i ilustracje oraz fachowa literatura uzupełniająca.
Polecam wszystkim zainteresowanym historią oraz archeologią.
Jedyne, co mi się w tej książce nie podoba to fakt, że autor tylko napomknął o ,,mojej ulubionej" zagadce starożytności czyli zabójstwie Hypatii. No cóż, nie można mieć wszystkiego:).

Dorota | 2012-03-16

Ciekawa. Bardzo dobrze się czyta.

Gantu_mn | 2011-01-24
Przeczytana: 2009 rok

Książka stanowi zbiór bardzo interesujących zagadnień poruszonych jedynie ogólnikowo, w maksymalnie kilku stronach. Może być punktem wyjściowym do rozwijania zainteresowań. Piękne ilustracje.