Tajemnica Marsa : opowieść o końcu dwóch światów

Tłumaczenie: Krzysztof Jackowski
Wydawnictwo: Prima
Mars mystery
hunter

Czy jesteśmy tutaj sami? Pytanie dręczące, stawiane wciąż i na nowo, niepokojąco niezaspokojone.

Wojtek | 2013-04-27

Nie jest to książka dla fanów teorii spiskowych - nie ma ani jaszczurek, ani Illuminatów, ani sekretnych stowarzyszeń rządzących ludzkimi mózgami naukowców - jest za to fascynująca zagadka i autor, który krok po kroku odkrywa przed nami kolejne karty.

Czyta się to jak dobry kryminał - autor wpierw zadaje niewygodne, ale trafne pytania, a potem kawałek po kawałku udziela odpowiedzi - choć często są to jedynie teorie i spekulacje. Styl Hancocka jest specyficzny - reporterski, badawczy, ale nie fantastyczny. Nie ma tutaj udziwnień i kosmitów jak u von Danikena, za to jest dużo rozsądku. Po lekturze czytelnik ma w głowie więcej pytań niż odpowiedzi - ale jak każda z książek Hancocka, także i ta każe nam się zastanowić, co my tak naprawdę wiemy o świecie.

Kamil Nebula | 2013-12-24

Intrygujące tezy, jak we wszystkich książkach autora, które znam. Niestety trudne do zweryfikowania z braku poważniejszych dowodów. Warto jednak poczytać.

kola1939 | 2013-02-11
Przeczytana: 05 lutego 2013

Super książka, polecam zwolennikom teorii spiskowych.

Gall1916 | 2016-11-12
Przeczytana: 09 listopada 2016