Illusions

literatura dziecięca
Laurel (tom 3)
2011-05-03
2011-05-03

Zastanawia mnie jedno czy czasy młodzieńczej literatury juz dawno za mną czy po prostu autorka ma taki sposób pisania który ma trochę wad? Cała historia kręciła się wokół trójkąta miłosnego i wielkiej niewiadomej Yuki by dopiero na ostatnim rozdziale nastał sens powieści która właśnie się skończyła. Zero akcji a o zgrozo zastanawiam się czy w 4 części coś się w końcu wydarzy

Laurel dokonała już wyboru - wybrała życie wśród ludzi. Od tego czasu minęło już kilka miesięcy. Jednak po wakacyjnym pobycie w Avalonie czeka na nią szokująca niespodzianka. Po swoim nagłym zniknięciu, Tamani znowu pojawił się w życiu dziewczyny. Ale tym razem...udając zwykłego nastolatka. Na dodatek Avalonowi grozi kolejne niebezpieczeństwo. Choć Barnes przeszedł już do historii ( w czym pomógł mu pistolet Klei ) to pojawiły się nowe trolle ; odporne na magię wróżek jesiennych. Większe niebezpieczeństwo może jednak stanowić dzika wróżka,
którą łowczyni ( Klea ) ''zainstalowała'' w szkole Laurel. Ale, jak dobitnie pokazały nam poprzednie części, fabuła jest znacznie ciekawsza dzięki problemom sercowym głównej bohaterki. Laurel po raz kolejny będzie musiała bić się ze swoimi uczuciami. Chociaż kocha Dawida i to jego wybrała, Tamani wciąż wzbudza w niej uczucia, których nie jest w stanie nazwać. Uważam, że książka jest genialna ! To moja ulubiona część z całej serii łącznie z czwartą. Okładkę książka ma bardzo ładną, a co dla mnie najważniejsze - ma niebieski kolor. :) Naprawdę bardzo mi się podobała i mam nadzieję, że Wam też będzie. Polecam i zapraszam do śledzenia mojego bloga https://zaczytanamary.blogspot.com/ oraz https://www.facebook.com/zaczytanamary/

Gdy czytałam ją pierwszy raz mając naście lat, jako osoba zafascynowana wróżkami, elfami i wampirami, byłam nią zachwycona, a moja wyobraźnia potrafiła doskonale wczuć się w rolę Laurel. Powróciłam do niej po latach, i to już nie było to samo, pozycja uderza raczej w młodych odbiorców. Mimo wszystko uznaję ją za dobrą 6/10, kilka lat wstecz dostałaby pewnie 10/10.

I znowu:"Nie oceniaj książki po okładce..."
Chociaż poprzednie części przygód Laurel wydawały się momentami nudne w tej części akcja rozwija się na dobre. Styl powieści zmienia się diametralnie, przez co akcja jest ciekawsza i płynie wartko.
Do (dosłownie) ostatniej strony Yuki jest wielką zagadką, a jej wyjaśnienie otwiera drzwi do finałowej książki, która, mam nadzieję, będzie równie dobra jak "Złudzenie".
Jeżeli ktoś zniechęcił się po pierwszych częściach świata Avalonu powinien dotrzeć przynajmniej do tej części, bo naprawdę warto.

I znowu:"Nie oceniaj książki po okładce..."

Trzecia część jest równie pasjonująca co poprzednie, w dalszym ciągu Laurel przeżywa wzloty i upadki, jednak pomału dochodzi do wniosku, że jej miłością jest Tamani a przyjacielem Dawid. Trolle i w tej częsci gościły co raz na stronicach książki. W "Złudzeniu" pojawia się tajemnicza Yuko którą ma rozpracować Tamani może nawet za bardzo się zbliża się do dziewczyny chcąc poznać jej tajemnice, Laurel jest zazdrosna choć stara się tego nie pokazywać , dodatkowo opiekunką dziewczyny okazuje się rówież tajemnicza Klea. Na koniec trzeciej części dowiadujemy się , że Yuki jest zimową wróżką.
Z wielką ochota obejrzałabym film na podstawie tej powieści.

Miedzy innymi książkami jest niczym zwyczajna, często spotykana wróżka wiosenna. Kiedy jej treść kwitnie przed nami ukazując swój czar odkrywamy że ta książka jest raczej niczym preparatorka, a może nawet wróżka zimowa.

Jest to najlepsza część jaką przeczytałam z zainteresowaniem śledziłam losy Laurel i Tamaniego. David wręcz mnie irytował, bardzo irytujący był i wkurzający, za to Tamani to słodki, przeuroczy chłopak uwielbiam go.
Laurel musi ochronić świat trolli i wróżek przed zbliżającym się niebezpieczeństwem, które zmierza do nich i ocalić wszystkich.
Laurel odkrywa, że jest wróżką to niezwykła, obdarzona dobrocią magicznymi mocami i magią dziewczyna ma już 15 lat uczy się w szkole w Avalonie.
Weszłam w ten magiczny świat, przeżywałam cudowne przygody razem z główną bohaterką.
Przyjemna, fajna lektura, zapomniałam o całym świecie czytając książkę.

Laurel odkrywa, że jest wróżką to...

ŚWIETNA CAŁA SAGA !! POLECAM !!

ŚWIETNA CAŁA SAGA !! POLECAM !!

łał

łał

Trzecia część cyklu. Siłą rzeczy zachowana jest cykliczność i chronologia wydarzeń. W tej książce nasza bohaterka dokonała swoistego wyboru,pomiędzy światami. Chociaż przeszłość nie daje o sobie zapomnieć i Laurel,mając świadomość realnego zagrożenia dla Avalonu,musi ponownie opuścić ludzki świat. Ta część serii jest pełna napięcia,grozy,niebezpieczeństw. Trzyma w napięciu do ostatniej strony a przy tym jest zwieńczona w taki sposób,że ja osobiście zamarłam. Pamiętacie serię o Harrym Potterze? Pierwsze dwie części były lekkie i przyjemne,ale trzecia miała gotycki klimat i budziła lekką grozę. Tutaj rzecz ma się podobnie. Czytając miałam dreszcz emocji. Książka bardzo dobra,ale odradzam przeczytanie o późnej porze :)