Magia Avalonu

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Spells
Laurel, magia, wróżki
Accio

Kontynuacja książki "Skrzydła Laurel". Laurel doskonali swoje nadprzyrodzone umiejętności, lecz jej ludzkiej rodzinie i przyjaciołom nadal grozi śmiertelne niebezpieczeństwo, a brama do Avalonu jest zagrożona jak ni­gdy dotąd. Czy będzie mogła polegać na Davidzie, kiedy okaże się, że jest zmuszona chronić tych, których kocha? Czy zwróci się raczej do magicznego Tamaniego ze świata wróżek, z...

Kontynuacja książki "Skrzydła Laurel".

Czy będzie mogła polegać na Davidzie, kiedy okaże się, że jest zmuszona chronić tych, których kocha? Czy zwróci się raczej do magicznego Tamaniego ze świata wróżek, z którym łączy ją głęboka więź?

Dominika | 2014-02-12

Kontynuacja "Skrzydeł Laurel" mi się bardziej spodobała . Szczególnie okładka zachęciła mnie do czytania :D.
Kiedy Laurel przyzwyczaja się do tego kim jest i do swoich skrzydeł , dostaje wezwanie do Akademii Avolońskiej . W czasie pobytu towarzyszy jej uroczy Tamani . Okazuje się , że jej wiedza jest słaba.
Kiedy kończą się wakacje Laurel wraca do własnego domu i eliksirami oraz kilkoma umiejętnościami .Okazuje się , że jej rodzice chcą sprzedać domek , który Laurel bardzo kocha . Jest jej trochę szkoda ale kiedy dowiaduje się , że tam niedaleko jest przejście do Avolonu sprzeciwia się temu . Na domiar złego okazuje się ,że pośrednikiem jest Jeremiasza Barnes-troll .Wszystko jednak kończy się dobrze. Jej tata , który był otruty przez trolle wrócił do zdrowia . Wyremontował dla niej domek , w którym zamieszkiwała. Kiedy sięgnę po następną część , mam nadzieję że też mnie zachwyci .

Dodi | 2013-12-18

Lekka i przyjemna książka dla osób lubiących bajkowy świat wróżek :)
Mimo, że przeczytałam ją kilka lat temu, to zapadła mi w pamięć i z ogromną chęcią kiedyś do niej wrócę kompletując całą serię :)

Justyna Antoniewicz | 2015-06-02
Przeczytana: 2015 rok

Ta część z serii " Skrzydła Laurel" zaskoczyła mnie, opowiada o Laurel która posiada niezwykłe umiejętności zaczyna je doskonalić żyje w świecie wróżek w bajecznym świecie, w magii.
Grozi wielkie niebezpieczeństwo Bramie Avalonu i jej ludzkiej rodzinie musi uchronić wszystkich przyjaciół przed zagrożeniem.
Super książka po prostu.

aAtlanta | 2014-04-07
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2014
Przeczytana: 07 kwietnia 2014

Szczerze... Nie spodziewałam się po tej książce, że będzie aż tak banalna. Przez całą powieść nic się nie działo, pod koniec z 10 stron akcji na 300. To chyba jakiś żart. Laurel, dziewczyna bez charakteru, mota się cały czas między dwoma światami. No przepraszam bardzo, ale ja liczyłam na lepsza ksiązkę od której nie będę mogła się oderwać! A co dostaje? Dziewczynkę, która ma problemy miłosne, bo nie wie komu zaufać. Jestem zdenerwowana, wiem.
Strasznie się zawiodłam. Nie chciałam, żeby tak było. Autorka chyba tak specjalnie zrobiła, bo koniec jest strasznie tajemniczy. Dość, idę zrobić herbatkę i się uspokoić.

Luna | 2011-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2011

Jak sobie wyobrażasz wróżki? Jako kilkucentymetrowe stworzenia ubrane na różowo i mieszkające w kwiatach? Ja też tak to pojmowałam. Do czasu.

Aprilynne Pike zadebiutowała swoją powieścią fantasy „Skrzydła Laurel”, natychmiast robiąc furorę pośród wielbicieli książek tego typu. Choć poprzednia część nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia, z niecierpliwością czekałam na wydanie drugiej części cyklu- „Magii Avalonu”.

Główna bohaterka, Laurel Sewell, zostaje wezwana do Akademii Avalońskiej z powodu „dramatycznie niewłaściwego poziomu” jej bieżącej edukacji. Wyznaczonego dnia dziewczyna po raz pierwszy przekracza bramę do innego świata. W nowej szkole uczy się typowych umiejętności wróżek jesiennych: przyrządzania różnorakich eliksirów. Głównym powodem szkolenia jest grożące jej niebezpieczeństwo ze strony Jeremiasza Barnes'a- trolla, który już w zeszłym roku utrudniał jej życie. Podczas pobytu w Avalonie znajomość Laurel i zakochanego w niej Tamaniego rozkwita. Po upływie dwóch...

Katherine Parker | 2014-09-08
Przeczytana: 07 września 2014

Pełna recenzja:

"Magia Avalonu" to druga część serii autorstwa Aprilynne Pike. Wraz z Laurel przeżywamy dalsze przygody, a także dowiadujemy się nieco więcej o magicznym Avalonie. W części tej dziewczyna jest jeszcze bardziej rozdarta. Nie chodzi tylko o wybór pomiędzy Tamanim a Dawidem, ale również Avalonem, a jej dotychczasowym życiem wśród ludzi. Jest to bardzo wielki orzech do zgryzienia, gdyż Avalon przyciąga Laurel swoją egzotycznością, tajemniczością i życiem jak w bajce.

Aprilynne Pike świetnie wykreowała magiczny świat Tamaniego, dokładnie opisała każdy szczegół, dzięki czemu czytając tą książkę czułam się tak, jakbym sama tam była. Avalon zdecydowanie różni się od znanego nam świata. Panują tam całkiem inne zwyczaje, niekiedy są one lepsze, lecz czasem także i gorsze. Denerwowało mnie na przykład wyobrażenie człowieka w głowach wróżek. Postrzegają go jako nieokrzesane zwierze, z którym kontakt jest wielką...

Kaja | 2015-03-07

Zawsze jak pomyślałam o wróżkach lub innych bajkowych istotach wyobrażałam sobie piękne, delikatne i wesołe stworzenia mieszkające sobie gdzieś w ich kolorowym świecie, którego nikt oprócz nich nie może zobaczyć. Ale moje myślenie się zmieniło gdy zaczęłam czytać tą serię. 2 część ,,Skrzydeł Lauren" Apillynne Pike to lekka i wciągająca książka dobra na nudę. Opowiada o Lauren, która odkryła, że jest jedną z jesiennych wróżek. Zaczęła naukę w jej nowej szkole razem z innymi wróżkami i zakochanym w niej Tamanim dalej walcząc z jej wrogiem - trollem Jeremiaszem Barnsem i chronić jej tajemnice przed zwykłymi ludzmi. Myślę, że warto zagłębić się w tą pełną magii historię :)

Natalia M | 2012-04-26
Przeczytana: 27 kwietnia 2012

"Magia Avalonu" jest lepsza od pierwszej części. Bywały momenty, w których zachowanie Laurel mnie denerwowało. Styl pisania Aprilynne Pike jest lekki i przyjemny. Czytając książkę miałam wrażenie, że z każdą stroną coraz bardziej mnie ona pochłania i wsysa. Druga część tylko utwierdziła mnie, w tym że wole Tamaniego. Jest po prostu magiczny. Z jego postacią wiążę się pewien urok, który mnie przyciąga. Jestem niezwykle ciekawa kolejnych części. Pokochałam ten cykl i muszę przyznać, że pomimo trochę odpychających okładek pierwszej i drugiej części, książki są świetne. Bardzo polecam. :D

Luiz White-Wine | 2014-02-16

szczerze to się na niej zawiodłam. już od pierwszych stron mnie zanudziła. serdecznie nie polecam

czytamka | 2013-12-31
Przeczytana: 13 maja 2013

Tę część przeczytałam jeszcze przed zapoznaniem się z Skrzydłami Laurel, więc na początku nie mogłam się w niej odnaleźć. kiedy wreszcie kupiłam cz.1, przeczytałam ją, to znowu zabrałam się za Magię Avalonu. kiedy już wszystko zrozumiałam stwierdziłam ze to naprawdę dobra książka. no a ten chłopak o szmaragdowych oczach... marzenie.
Książkę bardzo gorąco polecam.