Uprowadzona

Okładka książki Uprowadzona Aprilynne Pike
Okładka książki Uprowadzona
Aprilynne Pike Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie Cykl: Earthbound (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Earthbound (tom 2)
Earthquake
Wydawnictwo Dolnośląskie
2015-01-28
2015-01-28

Po nieco przesłodzonej pierwszej części, tutaj już dzieje się zdecydowanie więcej. Pojawia się więcej Przyziemców, Tavia odkrywa coraz więcej sekretów, poznajemy jej związek z tajemniczym wirusem, który wyniszcza Ziemię...
Jest jeszcze co prawda problem z wyborem między dwoma ukochanymi, ale nie kłuje już w oczy tak bardzo.

No i mamy drugi tom "cudnej" serii i już od samego początku wypada o wiele gorzej niż poprzednia część. Głównie fabularnie. Bo jeśli chodzi o styl pisania to nie mam tu nic do zarzucenia. W miarę płynnie i dobrze mi się ją czytało. No ale fabularnie to masakra.
Strasznie mnie ta część wkurzała. Strasznie nudne i oklepane są takie trójkąty miłosne. A z Tavii to autorka zrobiła zdeczka ladacznice. Pół książki praktycznie latala od jednego do drugiego. A to że wybrała Bensona? No proszę ją ciebie. W ekspresowym tempie wybaczyla mu jego zdradę bo co? Bo w sumie zobaczyła go bez koszulki i wcisnął jej łzawą historyjkę? No błagam was. I rozumiem dlaczego akurat tak wybrała autorka - chciała pokazać że sam jesteś kowalem własnego losu i możesz dokonać własnego wyboru a nie tak jak każe ci przeznaczenie. Ale wybór Tavii był zrobiony na siłę. I tyle.
Jedyne co mi się podobalo to wstawki z poprzednich wcieleń Tavii i zaskakująca relacja między bractwami.
Eh chyba już wyrosłam z takich książek :D

1997

Przyznaję że autorka chyba nie do końca przemyślana swojej książki. Odbieram to tak jagby się gubila coś chciała osiągnąć i znów skrecala czaly czas bladzila chcąc uzyskać coś mega ale jej się nie udało sama ksiąke oczywiście czyta się płynnie mimo tego że czaly czas zastanawiałam się co chciała osiągnąć a brakło jej pomysłu tak jakby moim zdaniem próbowała wycisnąć coś z niej na siłę

Główna bohaterka jest transformatorką, może tworzyć rzeczy i je niszczyć. Okazuje się być odporna na wirusa.
Na początku ląduje w siedzibie Reduciatu z której ucieka z Bensonem (człowiekiem) Curatoriat ratuje ich. Poznaje Daniela dyrektora z którym stara się wynaleźć szczepionkę. Okazuje się że Reduciat współpracuje z Curatoriatem i chcą mieć całą boską moc dla siebie. Krew bohaterki sprawia, że uwalnia się cała moc. Bohaterka zamiast swojego odwiecznego partnera Logana wybiera Bensona. Po odkryciu szczepionki, wszyscy uciekają z siedziby przed Danielem. Xd wyczuwam 3 część.

Czytałam tę książkę stosunkowo dawno i przypadkiem tu na nią wpadłam.
Pamiętam z niej tylko tyle, że była rewelacyjna.

Czytałam tę książkę stosunkowo dawno i przypadkiem tu na nią wpadłam.
Pamiętam z niej tylko tyle, że była rewelacyjna.

Super!
Zakochałam się w tej serii, i żałuję, że nie ma następnych części.
Bardzo wciągająca i utrzymująca w niepewności.
Godna polecenia

Super!
Zakochałam się w tej serii, i żałuję, że nie ma następnych części.
Bardzo wciągająca i utrzymująca w niepewności.
Godna polecenia

Drugi tom serii był już od pierwszych słów emocjonujący i wciągający.
Bohaterowie zostali ukazani z nowych stron i stali się naprawdę głębokimi postaciami.Do tajemnic doszły nowe fakty i przypuszczenia,ale odpowiedzi rodzą tylko nowe pytania.
Z niecierpliwością czekam na trzecią część!
POLECAM!

Drugi tom serii był już od pierwszych słów emocjonujący i wciągający.
Z niecierpliwością czekam na trzecią część!
POLECAM!

Tavia powoli odkrywa tajemnicę, którą ukrywała od pokoleń, lecz pamięć ją zawodzi i musi zrobić wszystko by dokładnie sobie przypomnieć co ukrywała przed wszystkimi... Zanim jednak Tavia to odkryje zostają porwani wraz z Loganem. Niestety Logan póki co jej nie ufa, a najgorsze jest to, że uważa ją za nienormalną. Zamknięci w jednej celi muszą zacząć sobie ufać, ona pragnie przypomnieć mu na siłę kim on jest, ale dopóki nie znajdzie przedmiotu, który w nim obudzi pamięć nic nie będzie mogła zrobić.
Odratowani przez osoby, którym wie, że nie może ufać, jest chodź trochę lepsze niż siedzenie w celi.
Tavia musi uratować ludzi na ziemi, aby to zrobić musi pomóc Danielowi, który przed nią ukrywa dużo więcej niż chce jej powiedzieć... Obydwoje pracują nad szczepionką. Ale czy ludzie którzy ją otaczają, są tymi za których się podają? I co zrobić kiedy osoba, która była dla Ciebie wszystkim znów pojawiła się w Twoim życiu? Czy Logana nie powinna kochać pełnią serca..?

Bardzo podobał mi się klimat, akcja mknie, romans, wybór, cierpienie - wszystko co może być w książce Autorka naprawdę świetnie to napisała. :)
Książkę przeczytałam pędem, mam nadzieje, że kolejne tomy będą równie dobre.
POLECAM

Ta książka jest nawet lepsza od jej poprzedniczki 'Ocalona' było hitem ale 'Uprowadzona' bije ją na głowę. Tak jak polecałam przeczytać część pierwszą takteż polecam do przeczytania i tą książkę :)

Są książki, które chcesz jak najszybciej przeczytać, bo nie możesz doczekać się zakończenia. Przy "Uprowadzonej" było tak samo, jednak powód był inny - chciałam jak najszybciej przejść do kolejnej, lepszej lektury.

Pierwszą część dostałam w prezencie, sama raczej nie sięgnęłabym po ten gatunek. "Ocalona" zaskoczyła mnie pozytywnie, choć elementy fantastyki nie przypadły mi do gustu. W "Uprowadzonej" mamy już tylko fantastykę, nadprzyrodzone moce, wielkie intrygi i tajemnice, których nawet nie chciałam poznać.

Jedyny motyw, który mi się podobał to rozterki bohaterki, która próbuje zrozumieć siebie oraz musi wybrać pomiędzy Bensonem, a swoją odwieczną miłością Loganem.

Jak nie trudno się domyślić Aprilynne Pike stworzy nużącego tasiemca, bo na drugiej części ta historia niestety się nie kończy. I choć lubię serie czytać do końca - to tym razem odpuszczam. Starczy mi bajek na tak słabym poziomie.

• 2015
  • Aprilynne Pike