Była sobie piosenka...: gwiazdy kabaretu i emigracyjnej Melpomeny

Wydawnictwo: Muza
83-7495-060-9
literatura faktu

Kim byli ulubieńcy przedwojennej stolicy, o których jest mowa w piosence z filmu Parada Warszawy z 1937 roku ? Gwiazdami kabaretów, autorami i kompozytorami niezapomnianych szlagierów. A jakie były powojenne losy twórców i wykonawców wielkich przebojów? Artystów niegdyś bardzo popularnych, a dzisiaj już prawie zapomnianych, jak ich dawne piosenki, które miały " czar, urok, i wdzięk pierwszej miłości". Fryderyk Járosy, Hanka Ordonówna, Stefcia Górska, Zofia Terné, Maria Modzelewska, Konrad Tom, Feliks Konarski, Alfred Schütz Renata Bogdańska-Anders, Gwidon Borucki, Wojciech Wojtecki, Kaya Mirecka-Ploss.
autorka frapująco przedstawia sylwetki popularnych przedwojennych artystów i ich nieznane powojenne losy. W książce wykorzystano archiwalne materiały ze zbiorów artystów, ich rodzin i przyjaciół: fotografie, listy, rękopisy tekstów i drukowane nuty piosenek, dawne wycinki prasowe, programy teatralne

źródło opisu: nota wydawcy

lewicki | 2015-01-22