Mistrzowie kabaretu. Marian Hemar i Fryderyk Járosy

Okładka książki Mistrzowie kabaretu. Marian Hemar i Fryderyk Járosy Anna Mieszkowska Patronat LC
Okładka książki Mistrzowie kabaretu. Marian Hemar i Fryderyk Járosy
Anna Mieszkowska Wydawnictwo: Zwierciadło biografia, autobiografia, pamiętnik
364 str. 6 godz. 4 min.
Dodaj do pakietu
Dodaj do pakietu
Średnia ocen
6,7 6,7 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Reklama
Reklama

Książki autora

Podobne książki

Reklama

Oficjalne recenzje i

Międzywojenny kabaret330 23 12

Oceny

Średnia ocen
6,7 / 10
14 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
589
331

Na półkach: ,

Kiedy w 2016 roku zdarzyło mi się wystąpić na scenie słynnego Ogniska Polskiego - miałem o tym miejscu pojęcie, powiedzmy, podręcznikowe. Dało się tam odczuć ten niezwykły klimat i poczuć ową polskość na obczyźnie, mimo iż dzisiaj to nie aż taka obca obczyzna. Niemniej: czułem pewien internacjonalny dreszczyk, kiedy na polskiej scenie, w brytyjskiej stolicy, na hiszpańskiej gitarze - mogłem zagrać m. in. pieśń polskiego pieśniarza o rosyjskim poecie żydowskiego pochodzenia.
Kilka lat później, po lekturze książki Anny Mieszkowskiej, wiem już o wiele więcej na temat tego miejsca i jego historii oraz - przede wszystkim - o ludziach miejsce to współtworzących.
Marian Hemar i Fryderyk Járosy to główni bohaterowie tej publikacji, ale - siłą rzeczy - to książka obejmująca treściowo o wiele większy zakres.
To opowieść o przedwojennej scenie kabaretowej, potem o koszmarze wojny i sztuce przeżycia, wreszcie - o trudnych lekcjach w szkole przetrwania na emigracji.
Wrażliwi artyści, którym udało się przeżyć drugą Apokalipsę i którzy zdecydowali się (lub nie mieli komfortu dokonywania wyboru) pozostać na emigracji - musieli toczyć przez długie lata kolejne wojny, a efekty ich pracy mogły docierać do kraju np. za pośrednictwem fal Radia Wolna Europa, która to rozgłośnia, nawiasem mówiąc, jest także ważnym "bohaterem" tej książki.
"Mistrzowie kabaretu" to biograficzna opowieść o Polsce i ludziach związanych z tą formą sztuki. I jak na dobrą biografię przystało: Autorka nie unika tematów kontrowersyjnych, nie ukrywa ciemniejszych stron opisywanych postaci. Kreśląc portrety Mariana Hemara, Fryderyka Jarosego, Hanki Ordonówny, Marii Modzelewskiej, Miry Zimińskiej czy Zofii Terne - Autorka opowiada o skomplikowanych relacjach, zdradach, trudnych przyjaźniach, a nawet o plagiatach i bigamii.
Zaletą tego wydawnictwa jest także oprawa graficzna. Publikacja obfituje w liczne zdjęcia, fotokopie korespondencji, artykułów prasowych, rękopisów, afiszy i plakatów. Zatem jest tu bardzo kolorowo, zarówno dosłownie, jak i w przenośni.
To naprawdę ważna i potrzebna książka.

Kiedy w 2016 roku zdarzyło mi się wystąpić na scenie słynnego Ogniska Polskiego - miałem o tym miejscu pojęcie, powiedzmy, podręcznikowe. Dało się tam odczuć ten niezwykły klimat i poczuć ową polskość na obczyźnie, mimo iż dzisiaj to nie aż taka obca obczyzna. Niemniej: czułem pewien internacjonalny dreszczyk, kiedy na polskiej scenie, w brytyjskiej stolicy, na hiszpańskiej...

więcej Pokaż mimo to

avatar
238
213

Na półkach:

Książka Mistrzowie kabaretu... A. Mieszkowskiej to sentymentalna podróż do czasów Qui Pro Quo, teatru Rococo, Perskie Oko, Nowej Komedii, do tygodnika ilustrowanego "KINO". Autorka, niczym znakomity detektyw, kreśli obraz zapomnianego życia, skrupulatnie zbierając wszelkie potrzebne informacje i tworząc cały patchwork przedwojennego życia teatralnego, kabaretowego, artystycznego. Znakomicie dobrane fotografie i rysunki samoistnie przenoszą czytelnika w czasie. Czytając tę pozycję odniosłam wrażenie, jakby wysypał się przede mną ogromny kufer historyczny, przyniesiony gdzieś ze strychu. To właśnie dzięki takim osobą, jak A. Mieszkowska nie ginie pamięć o być może mało znanych, a bardzo zdolnych artystach.

Książka Mistrzowie kabaretu... A. Mieszkowskiej to sentymentalna podróż do czasów Qui Pro Quo, teatru Rococo, Perskie Oko, Nowej Komedii, do tygodnika ilustrowanego "KINO". Autorka, niczym znakomity detektyw, kreśli obraz zapomnianego życia, skrupulatnie zbierając wszelkie potrzebne informacje i tworząc cały patchwork przedwojennego życia teatralnego, kabaretowego,...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1621
273

Na półkach:

http://zacofany-w-lekturze.pl/2018/03/patchwork-niedbale-zszyty-anna-mieszkowska-mistrzowie-kabaretu.html

http://zacofany-w-lekturze.pl/2018/03/patchwork-niedbale-zszyty-anna-mieszkowska-mistrzowie-kabaretu.html

Pokaż mimo to

Reklama
avatar
1675
356

Na półkach: , ,

Wyzwanie LC na maj (okladka)

Wyzwanie LC na maj (okladka)

Pokaż mimo to


Cytaty

Więcej
Anna Mieszkowska Mistrzowie kabaretu. Marian Hemar i Fryderyk Járosy Zobacz więcej
Anna Mieszkowska Mistrzowie kabaretu. Marian Hemar i Fryderyk Járosy Zobacz więcej
Anna Mieszkowska Mistrzowie kabaretu. Marian Hemar i Fryderyk Járosy Zobacz więcej
Więcej
Reklama
zgłoś błąd