Mistrzowie kabaretu. Marian Hemar i Fryderyk Járosy

Oficjalne recenzje i

Międzywojenny kabaret

[ 2 ] Link do recenzji

Kiedy w 2016 roku zdarzyło mi się wystąpić na scenie słynnego Ogniska Polskiego - miałem o tym miejscu pojęcie, powiedzmy, podręcznikowe. Dało się tam odczuć ten niezwykły klimat i poczuć ową polskość na obczyźnie, mimo iż dzisiaj to nie aż taka obca obczyzna. Niemniej: czułem pewien internacjonalny dreszczyk, kiedy na polskiej scenie, w brytyjskiej stolicy, na hiszpańskiej...

Wyzwanie LC na maj

Książka Mistrzowie kabaretu... A. Mieszkowskiej to sentymentalna podróż do czasów Qui Pro Quo, teatru Rococo, Perskie Oko, Nowej Komedii, do tygodnika ilustrowanego "KINO". Autorka, niczym znakomity detektyw, kreśli obraz zapomnianego życia, skrupulatnie zbierając wszelkie potrzebne informacje i tworząc cały patchwork przedwojennego życia teatralnego, kabaretowego,...

Dyskusje

• Wyzwanie LC 2020
  • Historia
  • Lata 20., lata 30.
  • Biografie, pamiętniki
  • 2018
  • Literatura

Anna Mieszkowska Mistrzowie kabaretu. Marian Hemar i Fryderyk Járosy Zobacz więcej