Na wyspę - teraz

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
To the Is-Land
autobiografia
hunter

Powieść autobiograficzna, w której urzekające opisy nowozelandzkich pejzaży przeplatają się z przejmującymi wspomnieniami przywoływanymi z dzieciństwa. Podobnie jak inne powieści tej czołowej pisarki nowozelandzkiej - książka ta daje fascynujące świadectwo minionym dniom i godzinom, a także niezwykłemu talentowi pisarki.

źródło opisu: Zysk i S-ka, 1999

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Salma | 2011-12-18

O Janet Frame dowiedziałam się z filmu Jane Campion pt. "Anioł przy moim stole". Tak mi się spodobał, że postanowiłam przeczytać coś tej autorki. Znalazłam więc autobiografię, ale niestety nie było łatwo jej zdobyć. Jako pierwszy zakupiłam drugi tom i rozpoczęłam gorączkowe poszukiwanie reszty. Udało się je po jakimś czasie zakupić (za bezcen), choć niestety - książeczki nie pachną zachęcająco (wręcz przeciwnie - nie mogę sobie wyobrazić, gdzie je trzymano). Nie zraził mnie jednak nieprzyjemny zapach - zaczęłam czytać. Po lekturze pierwszego tomu okazało się, że już jedna część autobiografii jest równie cudowna, jak film. Podziwiam pamięć poetki do szczegółów z dzieciństwa - przytaczane szczegółowo wspomnienia są dowodem na przenikliwą zdolność Frame do obserwacji, interpretacji, przeżywania, jej niesamowitą wrażliwość - już w okresie dziecięcym. Wszystkie epizody składają się na oryginalną i wzruszającą opowieść o dzieciństwie. Nie brakuje w niej radości i smutków, a nawet...

książek: 2095
Marago | 2016-07-05