rozwiń zwiń

Wysłannik z lustrzanego miasta

Okładka książki Wysłannik z lustrzanego miasta
Janet Frame Wydawnictwo: Zysk i S-ka Cykl: Na wyspę (tom 3) Seria: Kameleon literatura piękna
literatura piękna
1999-01-01
1999-01-01
Paweł Laskowicz
pamiętnik autobiografia literatura nowozelandzka

Trzecia część autobiografii Janet Frame - po wcześniejszym beztroskim opisie dzieciństwa i relacji z czasów trudnych skojarzonych z chorobą psychiczną - jest opowieścią o wielkim odrodzeniu - powrocie do zdrowia (dosłownie i w przenośni), do radości z tworzenia. Książeczka jest, na szczęście, optymistycznym zakończeniem opowieści z początku smutnej i ponurej. Życie pisarki może inspirować - do akceptacji tego, co daje nam los, do nie zrażania się porażkami, do żywienia nadziei na lepsze jutro, a przede wszystkim do życia dniem dzisiejszym - bez oporów i bez strachu, bez pośpiechu - bo na wszystko nadejdzie odpowiedni czas.

Dodaj cytat z książki Wysłannik z lustrzanego miasta