Raptularz końca wieku

Seria: Pasaże
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria
Paryż
A--

W Raptularzu końca wieku (drugim tomie cyklu Paryskie pasaże) Krzysztof Rutkowski próbuje przedstawić koniec naszego stulecia, tak jak go widzi mieszkaniec dawnej stolicy świata. Opisuje skrupulatnie wszystko, co go otacza: ludzi, książki, zdarzenia, wynalazki, czas pracy i czas zabawy, czas beztroski i czas trwogi. Przede wszystkim zaś opisuje Paryż, w którym jak w soczewce zbiegają się wszystkie cechy współczesności.

źródło opisu: terytoria.com.pl

źródło okładki: terytoria.com.pl