Dar

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
The Gift
powieść,
hunter

Dwaj bohaterowie - chłopiec imieniem Tim oraz młody król Simon - są ofiarami Woźnego Nocy, niegdyś zwykłego chłopca, którego niszczy własna ambicja i knowania pewnego złośliwego potwora. Simon wraz z Timem muszą złamać potężne, stare jak świat zaklęcie ciążące nad całym krajem. Nad owym zaklęciem pieczę sprawuje potwór Tomen i Woźny Nocy.

Gapcio | 2014-05-31

Lektura wysoce irytująca, choć godna uwagi. Jest to opowieść z pogranicza fantasy i SF, skonstruowana misternie i z rozmachem, przedstawiona z różnych perspektyw, z pogmatwanymi, na przemian plączącymi się i rozplątującymi wątkami, zmuszająca do wysiłku, dopuszczająca mnogość interpretacji. Nie konieczność intelektualnego wysiłku mnie jednak tak irytuje, tylko drobne braki warsztatowe autora, skutkujące niekiedy skrótami fabularnymi oraz okazjonalnie drętwymi dialogami. Byłby cud, miód i malina, a tak jest tylko miód i malina. Ale miód wielokwiatowy, a malina karminowa i świeżo zerwana.

dintah | 2014-07-08

w ogóle nie pamiętam, o co chodziło w tej książce, więc chyba nie było warto

eubz | 2016-09-11
Aurelia | 2016-07-10