Doktorze, lecz się sam

Wydawnictwo: Graf-Punkt
The Doctor is Sick
83-86091-08-8
Ehidna

Bohater powieści, w penym sensie alter ego pisarza, trafia nieoczekiwanie w egzotyczne dlań środowisko londyńskich lumpów, prostytutek, drobnych oszustów i równie groźnych, co groteskowych, kryminalistów. Jego wędrówki po Londynie to prawdziwa szkoła życia, w której komromitują się dotychczasowe zasady i autorytety, triumfuje zaś prosta filozofia zwykłej ludzkiej solidarności w biedzie i korzystania z dostępnych nawet maluczkim uroków życia.

VandrerUggle | 2013-11-11
Przeczytana: październik 2013

Dziwne. Jeszcze nie rozgryzłam rozterki głównego bohatera. Było to li prawdą czy snem? Życie.

DrumSand | 2013-10-23
Przeczytana: 1995 rok

Zakończyła moje dzieciństwo. Pokazała, że świat przede mną może być niebezpieczny, szalony ale i zabawny.

Urzekła mnie i rozbawiła ta niewielka powieść

Rebel | 2014-02-22

Niezłe, ale czegoś w mi tej książce brakowało.

puszkin | 2013-03-25

genialne, czytać koniecznie