Zgłosuj na książki roku 2017

Tłumaczenie: Magdalena Mejs
Wydawnictwo: Kagra
Black Sabbath, heavy metal,
joly_fh

Iron Man stanowi kronikę zespołu, któremu magazyn Rolling Stone nadał przydomek „Beatlesów heavy metalu” oraz ukazuje oblicze prawdziwego człowieka pod maską ikony rocka. Tony wyjawia pełną historię swego trudnego dzieciństwa, nieudanych małżeństw, osobistych tragedii, członków zespołu, długo niewidzianej córki oraz swoich własnych wzlotów i upadków jako artysty. Black Sabbath nie omijały żadne przygody związane z hardrockowym życiem: narkotyki, rozpusta, alkohol, podboje, kontrakty, łatwopalny perkusista, krytycy, powroty, wokaliści, podejrzani menedżerowie, scenografia ze Stonehenge, muzyka, szaleństwo i metal. Zawiera szesnaście stron kolorowych fotografii. Tony Iommi jest współzałożycielem i gitarzystą Black Sabbath. Jest on jednym z najbardziej wpływowych gitarzystów wszech czasów. Charakterystyczny, stonowany styl Iommi’ego oraz jego głębokie riffy wyznaczają standard dla większości późniejszej muzyki heavy metalowej. Muzyk mieszka w Birmingham, w Wielkiej Brytanii.

źródło opisu: Wydawnictwo Kagra, 2013

źródło okładki: http://ksiazki.wp.pl/

Dorian_LC | 2017-03-28
Przeczytana: 28 marca 2017

ŚWIATŁO I CIEŃ

Iron man. Moja podróż przez NIEBO I PIEKŁO z BLACK SABBATH - wydana w 2011 roku autobiografia Tony'ego Iommi, angielskiego gitarzysty i założyciela (w 1968 roku) zespołu hardrockowego Black Sabbath.

Tony Iommi w szczery i wylewny sposób opowiada o swoim życiu związanym z Black Sabbath.
Trudne dzieciństwo:
- dorastał w ciasnym mieszkaniu w Birmingham, służącym też za magazyn sklepu spożywczego, który należał do jego rodziców,
- słuchanie tekstów typu: znajdź sobie normalną pracę,
- ostatniego dnia w n o r m a l n e j pracy (kiedy wiedział już, że ma wyruszyć w tourne po Europie) prasa do zgniatania blachy obcięła mu koniuszki dwóch środkowych palców.
Kariera muzyczna:
- ciężkie początki składające się na granie w pubach i obskurnych knajpach,
- począwszy od odejścia Ozzy'ego Osbourne'a (w 1979 roku) ciągłe zmiany personalne w grupie,
- opiekujący się zespołem oszuści, których kreatywność nie znała granic.
Życie prywatne:
- cztery małżeństwa, przy czym druga...

Weronika | 2017-01-17
Przeczytana: 17 stycznia 2017

Autobiografię Mistrza Riffów chciałam przeczytać od dawna i kiedy nadarzyła się okazja od razu się do tego zabrałam. Książka jest ciekawa i momentami bardzo śmieszna. Możemy poznać nie tylko fakty z życia prywatnego jednego z najlepszych gitarzystów, ale też jak powstawały poszczególne utwory i ile czasu należy poświęcić aby nagrać album. Książka jest godna polecenia.

Travis_Bickle | 2013-08-05

W 1969 roku czterech skromnych dwudziestolatków z Birmingham zmieniło nazwę swojego zespołu z Earth na Black Sabbath. Rok później ukazały się ich dwa pierwsze albumy i narodził się współczesny heavy metal. Od tej pory nic w ciężkim, gitarowym gatunku nie może obejść się bez porównania do ich charakterystycznego brzmienia. Rzecz jasna, w tym czasie popularnością cieszyli się także Led Zeppelin i Judas Priest, ale to właśnie Black Sabbath są największymi z największych. Nie tylko dlatego, że po kilkudziesięciu latach od wydania takich płyt jak „Paranoid”, „Master of Reality” czy „Vol. 4″, wciąż słucha się ich z zapartym tchem. Również dlatego, że ilość nowopowstających zespołów powołujących się na głębokie fascynacje Sabbs jest oszałamiająca. Wystarczy wspomnieć choćby cały nurt stoner doom metalowy z Electric Wizard na czele.

Aby zrozumieć realia lat 70-tych i atmosferę w jakiej powstały najbardziej rozpoznawalne i ponadczasowe, heavy metalowe riffy, czyli między innymi „Iron Man”,...

Koneser_Klasyki | 2015-06-02
Crematoria | 2015-12-12
Przeczytana: 10 grudnia 2015

Zdecydowanie dla zagorzałych fanów. Liczyłam na więcej osobistych przemyśleń i bardziej rozwinięte wątki z życia zespołu. Geneza poszczególnych utworów od strony technicznej słabo mnie interesuje.
Ledwo przebrnęłam przez pierwszą połowę. Bywały momenty, kiedy nie można było powstrzymać się od śmiechu, bywały też gorzkie i tragiczne.
Biografia trochę nie z mojej ulubionej półki, ale ciekawa.

Autobiografia jednej z najważniejszych osób w świecie heavy metalu. "Mistrz Riffów" Tony Iommi oraz jego historia razem z Black Sabbath. Ciekawie napisana, momentami śmieszna, momentami tragiczna, trzymająca poziom, aż do samego końca. Dla fana zespołu Black Sabbath i nie tylko jest to świetna pozycja.

Adam | 2013-08-11

Książka jest ciekawa, a nawet bardzo. Ale autobiografia Ozzy'ego była dużo lepsza. Mimo to, polecam. Obowiązkowa lektura dla fanów Black Sabbath.

Kafar | 2014-12-18

Zbyt niska skala ocen, aby opisać perfekcyjność tej książki.

Bochenos24 | 2017-09-01

Long live Sabbath \../